MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Podroz z psem do Polski - wymagane papiery i formalnosci

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 11 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 9 | 10 | 11 ] - Skocz do strony

Postów: 101

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

villona

Post #1 Ocena: 0

2010-01-15 19:15:27 (14 lat temu)

villona

Posty: 33

Kobieta

Z nami od: 09-01-2010

Skąd: Londyn - Stratford

Witam. Zamierzam wybrac sie do Polski autem na wakacje i che wziasc psa ze soba. Bardzo prosze o porady z tym zwiazane w zwiazku z zalatwianiem formuralnosci. Wiem, ze pies musi miec microchip, wszystkie szczepienia, odrobaczenia i badanie krwi. Co do badania krwi - mozna wyjechac z uk bez badania krwi ale by wrocic i zostatc wpuszczonym do granik UK, pies musi mies zrobione badanie krwi i musi minac min. 6 miesiecy, czy tak? Czy moze raczej jest na odwrot? Wiem rowniez, ze nalazy odrobaczyc psa w ciagu 24 godz od wkraczania na UK granice czy jakos tak. No i pies musi posiadac paszport. Jest to jakis specjalny paszport, czy tak A5 ksiazeczka szczepien dla psa wystarczy, czy to jest to?
Jezeli ktos juz tak podrozowal z psem do Polski na krotki termin, to bardzo prosze o przyblizenie mi tych formalnosci i zasad oraz jakies porady bylyby bardzo docenione. Rowniez ciekawa jestem o koszta tego badania krwi. Mysle ze jak mi sie uda to jutro podjade do veta sie dopytac o cene ale jakby sie ktos orientowal to prosze o dane. Czytalam gdzies na necie, ze kosztuje to jakies £150 i jest wazne do nastepnych szczepien, czyli jakies 6 miesiecy...
Dziekuje serdecznie za posty.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #2 Ocena: 0

2010-01-15 19:22:08 (14 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

goskauk

Post #3 Ocena: 0

2010-01-15 19:27:40 (14 lat temu)

goskauk

Posty: 959

Kobieta

Z nami od: 05-02-2008

Skąd: Reading

:-]:-]:-]:-]:-]:-]:-]:-]
pit-y,benefity itp.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer Skype

stokesay

Post #4 Ocena: 0

2010-01-15 19:31:02 (14 lat temu)

stokesay

Posty: 3008

Mężczyzna

Z nami od: 30-05-2007

Skąd: Wellingborough

Pet Travel Scheme oraz nasza wyszukiwareczka ;-) Milej lektury:-P
Wielu guru mówi, żeby unikać złego towarzystwa, póki się nie jest Mistrzem

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer gadu-gadu

villona

Post #5 Ocena: 0

2010-01-15 19:31:20 (14 lat temu)

villona

Posty: 33

Kobieta

Z nami od: 09-01-2010

Skąd: Londyn - Stratford

ironiqus = ???

stokesay = dzieki. Jednak w wyszukiwarce MW nic nie moge znalezc... Moge prosic i link? tnx

[ Ostatnio edytowany przez: villona 15-01-2010 19:34 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #6 Ocena: 0

2010-01-15 19:34:02 (14 lat temu)

karjo1

Posty: 20606

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Najkrocej tu

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

villona

Post #7 Ocena: 0

2010-01-15 19:40:30 (14 lat temu)

villona

Posty: 33

Kobieta

Z nami od: 09-01-2010

Skąd: Londyn - Stratford

Dzieki karjo1. Czy bedzie mial ktos wiecej infrmacji jako ze ten post jest bardzo ogolne i niedoinformujacy (sorry ale nie chce by moj pupil zostal zatrzymany na granicy Francuskiej na 2 tygodnie z powodu przeoczenia formalnosci).
Jak ten paszport wyglada i jakies informacje co do badania krwi? Tak samo czy podrozujac z psem musi on koniecznie miec zalozone "pasy" jako ze czytalam na necie ktos tak kiedys dostal mandat w UK ze pies nie jechal z zapietymi "pasami" - powod - moze przeszkodzic kierowcy w prowadzeniu i spowodowac wypadek..
Dzieki

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #8 Ocena: 0

2010-01-15 20:33:14 (14 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

skopiuje ci żebyś nie szukała :)
badania na wściekliznę w Polsce robi tylko i wyłącznie Inspektorat w Puławach tylko oni maja certyfikat UE,
Krew do badania pobierze dowolny weterynarz i wyśle gdzie trzeba
http://www.piwet.pulawy.pl/vir/USLUGI-rabies.html
Ważna jest kolejność wykonania czynnosci
-chipowanie
-paszport
-szczepienie
-kwarantanna
-pobranie próbki krwi

na końcu, nie wcześniej jak 48 i nie później jak 24 godziny przed przekroczeniem kanału naciera się psiaka przeciw kleszczom, i daje pigułkę na kilka chorób teraz mi wyleciało z głowy
lekarz będzie wiedział
i jeszcze jeden przydatny link
http://www.vetpol.org.pl/
teraz jest prosto, gdy ja walczyłem o przewiezienie psa były właśnie jaja z paszportem i musiałem czekać aż Piwet zostanie wpisany na liste UE i nikt nic nie wiedział
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

karjo1

Post #9 Ocena: 0

2010-01-15 20:52:14 (14 lat temu)

karjo1

Posty: 20606

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Krakn, nie mieszaj ;).
Jest kilka labow robiacych badania, z Polski rownie czesto wysyla sie probki do Niemiec.
Villona, juz nie wiem ktory raz, nudne to prawie jak benefity ;)...
Robisz chipowanie, szczepienie i paszport w UK teraz, po co najmniej 21 dniach od szczepienia pobierasz probke krwi na p/ciala wscieklizny, jesli jest akceptowalny wynik (klania sie Defra i Pet Travel Scheme), odczekujesz pol roku (obojetnie gdzie w EU), po tym czasie mozesz wjechac do UK, przed wjazdem podajac preparat na kleszcze i robale (tez odpowiedni - Defra), z wpisem weta z data i godzina podania oraz potwierdzeniem stanu zdrowia psa w paszporcie.
Wjezdzasz czasowo, jak Krakn napisal.
By wyjechac z UK konieczny chip, paszport i 21 dni od szczepienia na wscieklizne.
Jesli masz sporo czasu, dograj sobie pobranie probki, by test obowiazywal tez na Skandynawie, tam sie pobiera po (chyba) co najmniej 120 dniach od szczepienia.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #10 Ocena: 0

2010-01-15 21:15:05 (14 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

zgadza się do niemiec albo do czech, ale jedyny w Polsce jest w Puławach No chyba ze od tamtego czasu dostały jeszcze inne laboratoria ale wątpię :)
nie wiem jak teraz wychodzi z cenami, ale gdy ja robiłem badania psu to po pierwsze cena badania w PL była znacznie tańsza niż u sąsiadów, a dwa koszt przesyłki, kurierem też miało znaczenie.
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

Strona 1 z 11 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 9 | 10 | 11 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,