MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Czy konieczna kwarantanna??

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Postów: 23

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

dziubas4891

Post #1 Ocena: 0

2009-06-09 09:59:36 (15 lat temu)

dziubas4891

Posty: 6

Kobieta

Z nami od: 08-06-2009

Skąd: telford

Witam!!! Jestem w Anglii 2 lata i zanosi sie na dłuższy pobyt- moze nawet na stałe-planuje kupić swoim dzieciom pieska(jakiegos małego)- blokuje mnie jednak niewiedza na temat podrózy z pieskami ponieważ słyszałam ze wyjechać stąd to nie problem- kupuje tu psa, robie szczepienia,mikrochipy, paszport i dwa miesiace później moge juz być w polsce albo w innym kraju natomiast zeby wrocic np.po 2 lub 3 tygodniach spowrotem do anglii jest podobno duzy problem-pies musi zostac w polsce na kwarantannie i wziąć go spowrotem do anglii mogłabym dobiero po 6 miesiacach.Czy to prawda?? czy to oznacza ze jak ma sie pieska to nie mozna z nim wyjezdzać na urlopy- tymbardziej ze wyjezdzam raz w roku na 2,3 tygodnie.Czy ten problem tyczy sie tylko ludzi ktorzy mają w polsce psy i chcą je tu sciągac czy rownież pieskow kupionych w Anglii i ze zrobionymi badaniami w anglii.Bardzo prosze o pomoc- chcialabym podjąć słuszną decyzje w kupnie pieska.Zgóry bardzo dziekuje za odpowiedzi:-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

goskauk

Post #2 Ocena: 0

2009-06-09 10:11:47 (15 lat temu)

goskauk

Posty: 959

Kobieta

Z nami od: 05-02-2008

Skąd: Reading

No wlasnie jak to wyglada?Ja np chce kupic psa w Polsce i go tu przywiesc.Moze jakas firma ktora by wziela mnie i psa z Polski do Angli czy nawet prywatna osoba?
pit-y,benefity itp.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer Skype

aneta11

Post #3 Ocena: 0

2009-06-09 11:26:57 (15 lat temu)

aneta11

Posty: 11

Kobieta

Z nami od: 01-03-2008

Skąd: Birkenhead

My przywozilismy pieska 10 miesięcy temu i niezbędna była kwarantanna.U weterynarza pobierana jest krew i od dnia wyników liczy sie 6 miesięcy.Oczywiście niezbędny jest czip i paszport,który wydaje weterynarz,obowiązkowe szczepienia i odrobaczenie zwierzaka.Paszport musiał nam przed wyjazdem podsteplować powiatowy lekarz weterynarii,no i przed wyjazdem chyba 48godz.trzeba jeszcze podac jakąś szczepionkę już nie pamiętam dokładnie jaką.Trochę jest to kosztowne i wymaga zachodu ale warto bo spokojnie przekraczasz granicę,a zdarzało się że zabierali na granicy zwierzątka bez tych wszystkich dokumentów:(Oczywiście przewozilismy psiaka prywatnym autem,ale mozna też busami,ale też wymagane są papiery i kwarantanna,pzdr!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

aneta11

Post #4 Ocena: 0

2009-06-09 11:29:13 (15 lat temu)

aneta11

Posty: 11

Kobieta

Z nami od: 01-03-2008

Skąd: Birkenhead

Opisałam tu oczywisciw przywóz psa do Anglii,niewiem jak to jest z wywozem,ale słyszałam że jest łatwiejszy:)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

dziubas4891

Post #5 Ocena: 0

2009-06-09 14:17:24 (15 lat temu)

dziubas4891

Posty: 6

Kobieta

Z nami od: 08-06-2009

Skąd: telford

No własnie to jest ten problem bo ponoć wyjechac z psem stąd jest łatwo tylko czy wrócić mozna równie łatwo. bo nie chodzi o jednorazowy wyjazd psa tylko o podrózowanie z nim. Anglia to wyspa w związku z czym anglicy boją sie zeby nie dostało sie tu zadne choróbsko stąd wymagane sa kwarantanny, natomiast zastanawiam czy to tyczy sie tez pieskow zakupionych tutaj u nich w anglii i przez nich przebadanych z ktorymi chcemy podrozowac na urlopy.zeby sie nie okazało ze pojade na urlop z psem na 2 tygodnie ale juz wroce bez niego bo on bedzie musial zostac 6 miesiecy w polsce.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

stokesay

Post #6 Ocena: 0

2009-06-09 14:44:38 (15 lat temu)

stokesay

Posty: 3008

Mężczyzna

Z nami od: 30-05-2007

Skąd: Wellingborough

Jesli zalatwisz chip i paszport oraz karte szczepien w Polsce, nie bedzie konieczna kwarantanna. Moi znajomi w ten sposob przywiezli swojego psa kilka tygodni temu.

Poczytaj.
Wielu guru mówi, żeby unikać złego towarzystwa, póki się nie jest Mistrzem

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer gadu-gadu

Post #7 Ocena: 0

2009-06-09 16:42:21 (15 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #8 Ocena: 0

2009-06-09 16:48:13 (15 lat temu)

karjo1

Posty: 20615

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

To jeszcze uzupelnie wypowiedz Wiadkuju. Ta sama procedura obowiazuje psy angielskie, wyjezdzajace na kontynent i mozna odczekac caly okres przed wyjazdem z Wysp.
Goskauk, mozna zamowic psiaka u dobrego hodowcy, oplacic dluzszy pobyt i formalnosci, potem odebrac ok.10 m-cznego szczylka gotowego do podrozy.

PS. Jednego tylko nie rozumiem w powyzszej wypowiedzi, dlaczego "trzeba" wrocic w ciagu 6 m-cy?
Kwarantanna jest dozywotnia u psa, jesli tylko sa dotrzymane terminy kolejnych szczepien p/wsciekliznie, wbite w paszporcie (mieszkajacych w UK obowiazuje prawo angielskie i powtarzanie szczepien co 2-3 lata, z wyjatkiem wyjazdow komercyjnych do Polski, kiedy obowiazuje coroczne szczepienie).

I jedynym wymogiem jest podanie preparatow na pchly i robaki w przedziale 24-48 godzin przed wjazdem do UK.

[ Ostatnio edytowany przez: karjo1 09-06-2009 16:54 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #9 Ocena: 0

2009-06-09 17:28:14 (15 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ediedi266

Post #10 Ocena: 0

2009-06-09 18:29:24 (15 lat temu)

ediedi266

Posty: 59

Kobieta

Z nami od: 10-02-2009

Hej ja ma pieska kupionego w uk jezdze z nia do polski bez zadnego problemu mam paszport ktory jet wazny 3 lata .
Robi sie to tak :u weterynarza robi sie chip,
pozniej wszczepiaja wscieklizne po 2 tyg. idziesz na pobranie krwi (nie jest drogie :)), za tydzien gdzies tak dzwonia na apoitment i wypisuje paszport , i od tego momentu mozesz wyjechac z uk ,ale niemozesz wrocic przed uplywem 6 miesiecy .Czyli ja robilam jej paszport z koncem grudnia te cala procedure noi na lipiec juz moglam z nia wjezdzac i wyjezdzac z UK.Ale przed kazdym wjazdem do UK piesek musi byc zaszczepiony na kleszcze to sa kropelki wpuszczane w siersc , i to musi byc zrobione przed uplywem 24godzin przed wjazdem na prom :) to tyle ja jezdze bez problemu a i piesek niezostaje ze znajomymi :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,