MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Centrum Polska Sztuka Użytkowa 2013

 

Brak odpowiedzi

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

cpsu2013

Post #1 Ocena: 0

2019-10-12 10:41:13 (5 lat temu)

cpsu2013

Posty: n/a

Konto usunięte

CPSU2013 nie bez powodu ma w swojej nazwie rok 2013. Wszyscy pamiętamy, że zgodnie z błędną interpretacją kalendarza Majów w roku 2012 miało nastąpić przebiegunowanie czy nawet świat miał się skończyć. Wielu sądzi, że nic takiego nie miało miejsca, ja jednak wiem, że coś jednak się zmieniło, tyle że rok później...
W naszych czasach wynalezienie czegoś co dotąd nie istniało staje się rzeczą coraz trudniejszą, można by powiedzieć, że ten świat widział już wszystko i wszystko już zna, są jednak wciąż na tym świecie sprawy "o których nie śniło się filozofom", a ja zaraz udowodnię, że jednak nie wszystko jeszcze zostało poznane czy wymyślone, czy nawet zrozumiane.
Swoją przygodę z odlewnictwem 3D rozpocząłem w roku 1999 i choć miałem przerwy, można powiedzieć, że betonem zajmuję się od 20 lat. W sumie to mogę śmiało powiedzieć, że trochę się już znam na betonie i chętnie udzielę kilku rad tym wszystkim, którzy mają w sobie pierwiastek twórczy jak np. modelarze czy wszyscy inni posiadający zdolności manualne. Oczywiście wielu ludzi na świecie pokochało modele i wszelkie miniaturki; tym łatwiej będzie ogarnąć naszą rzeczywistość , która ja od lat nazywam "makietą". Sam bawiłem się trochę w dzieciństwie modelami kartonowymi ( mały modelarz ) a także w późniejszym wieku tym droższymi z plastiku. Każdy kto zbudował w życiu choćby jedną makietę ( taką z drzewkami, trawką i żołnierzami ) z pewnością ma już w swojej głowie zalążek właściwej perspektywy, odpowiedniego spojrzenia na świat który nas otacza, i tym właśnie ludziom łatwiej będzie ogarnąć pełnię ukrytą dla zwykłych śmiertelników. Technika budowy form 3D która została wynaleziona przez CPSU2013 jest w zasadzie przeznaczona dla każdego, kto ma ochotę stworzyć coś fajnego własnymi łapkami. Nie ma w tej kwestii żadnych ograniczeń ani wiekowych, ani żadnych innych. Powiem więcej, każdy kto pójdzie moją drogą przegryzając się prze beton i własne słabości, z pewnością stworzy dzieła wyjątkowe, choć nie będzie to jego głównym celem w ziemskiej wędrówce. Od roku 2013 udało mi się już wymyślić Polskie Kolumbarium ( kolumbarium artystyczne przeznaczone na urny z prochami, które jednocześnie stanowi doskonałą dekorację przydomowych ogrodów ), i choć Polska nie zezwala jeszcze na przetrzymywanie urn z prochami bliskich "na własną rękę " to jestem pewien że z czasem ustawa legislacyjna zmieni się, a polskie kolumbaria staną się widokiem częstym i zachwycającym. Dziś chciałbym przedstawić wszystkim emigrantom ( przez słowo "emigrant " rozumiem każdego, kto poznawał obcą kulturę nie z perspektywy urlopu, lecz wieloletniego zamieszkania w danym kraju )ostani wynalazek od CPSU2013 - Fontannapolska ( nazwa własna pisana jako jedno słowo, ponieważ fontannapolska różni się od każdej innej tym, że zawiera w sobie nie tylko wodę, ale tez ogień. Oczywiście każdy kto ma ochotę zobaczyć czym jest fontannapolska - zapraszam do odwiedzenia mojego profilu z fotkami. Stworzenie w dzisiejszych czasach czegoś, co nie ma konkurencji na całym świecie i co podoba się każdemu to całkiem niezłe osiągnięcie, a technika budowy form cpsu2013 otwiera całą feerię nowych możliwości dla każdego, kto tylko ma cierpliwość i energię tworzyć rzeczy nowe, piękne i niezwykłe. Oczywiście byłym modelarzom czy szopkarzom będzie dużo łatwiej niż innym, więc jeśli szukacie swojej drogi to być może warto zapoznać się z tym nowym sposobem przegryzania się przez beton materii. Ja osobiście nie posiadam dzieci i nie planuję żadnych,, nie chcę żeby moja techniką wymarła wraz ze mną, dlatego będzie mi miło jeśli uda mi się zaszczepić ten rodzaj twórczości choćby w jednej osobie. Sam nie posiadam żadnego wykształcenia artystycznego a zdolności manualne wypracowałem w dzieciństwie długo i namiętnie dłubiąc w nosie ( tak się wyrabia w opuszkach palców odpowiednia wrażliwość :), mogę więc uczciwie powiedzieć, że jeśli ja to mogłem opanować to każdy może. Pierwsza fontannapolska ogień i woda była tworzona długo i nie była łatwa, więc żeby nie zmarnować wysiłku i trudu postanowiłem przy pomocy tej fontanny przemycić odrobinę prawdy oczywistej do naszego zakłamanego świata. Na podstawie fontanny umieściłem więc celowo dobrany cytat z Biblii, słowa największego nauczyciela naszej ery - Jeshua'ego Ben Josefa ( znanego jako Jezus ) z ewangelii Jana 4:24 o tym, że " Bóg jest Duchem i ci, co Go czczą, muszą Go czcić w duchu i w prawdzie serca." Wszystkim tym którzy w przyszłości będą tworzyć dzieła trudne i piękne polecam to samo. Umieszczajcie na nich coś, co sprawi, że w przyszłości ( mam na myśli kolejny wymiar ) nie będzie żałowali zmarnowanej szansy i włożonego w wasze prace trudu.


Obecnie kończę budowy drugiej Fontannypolskiej ogień i woda "Barrbados", która posiadać będzie 4 poziomy i oprócz podwodnej taśmy ledowej podświetlającej okna od środka, dodatkowo oświetlona będzie 9 mini świeczkami. Wszystkich zainteresowanych śledzeni

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,