MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Wsparcie dla ostatniego "wyklętego" w Londynie

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 13

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

4ary

Post #1 Ocena: 0

2019-05-07 21:58:31 (5 lat temu)

4ary

Posty: n/a

Konto usunięte

"91-letni major Sergiusz Papliński (lajkujemy profil!) ps. "Kawka", ostatni Żołnierz Wyklęty żyjący w Wielkiej Brytanii, ma kłopoty finansowe i potrzebuje wsparcia. Na co dzień znamy Go jako skromnego, pogodnego i nigdy nie narzekającego Pana, ale teraz przydałaby się Wasza pomoc.
"Sergiusz Papliński brał udział w kluczowych akcjach partyzanckich zgrupowania "Szarego". Był więźniem więzienia w Radomiu. Uwolniony po jego rozbiciu przez oddział "Szarego" pod dowództwem Stefana Bębińskiego "Harnasia". Wstąpił w szeregi Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość. Na terenie Pomorza prowadził walkę dywersyjną. W 1946 roku zmuszony opuścić Polskę. W mundurze NKWD przedostał się do Berlina, amerykańskiej strefy okupacyjnej. Następnie z obozu przejściowego dostał się do Anglii i tam działał w strukturach Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość. W Anglii skończył szkołę artystyczną i zaczął malować obrazy.
Dołączcie się do zbiórki!"
Pomoc

[ Ostatnio edytowany przez: 4ary 07-05-2019 22:01 ]

To pierwszy dzien reszty mojego zycia

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #2 Ocena: +1

2019-05-07 22:19:02 (5 lat temu)

karjo1

Posty: 20605

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

A moze udaloby sie znalezc wolny weekend i pomoc ogarnac odswiezenie mieszkania?
Odmalowanie, przykrecenie uchwytow w lazience, wstawienie pralki nie wymaga specjalnych umiejtnosci.
Moze bylaby szansa, by ktos z Londynu umowil sie na spotkanie, porozmawial z Panem i jego przyjaciolmi, ustalil zakres prac/potrzeb?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

4ary

Post #3 Ocena: 0

2019-05-07 23:05:32 (5 lat temu)

4ary

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2019-05-07 22:19:02, karjo1 napisał(a):
A moze udaloby sie znalezc wolny weekend i pomoc ogarnac odswiezenie mieszkania?
Odmalowanie, przykrecenie uchwytow w lazience, wstawienie pralki nie wymaga specjalnych umiejtnosci.
Moze bylaby szansa, by ktos z Londynu umowil sie na spotkanie, porozmawial z Panem i jego przyjaciolmi, ustalil zakres prac/potrzeb?


Staram się nawiązać kontakt z organizatorką zbiórki.
W dzisiejszych czasach pozostała już tylko wiara w dobrych samarytan i wspomnienie czynów społecznych.:) Ja w Londynie jestem raczej przelotnie przy okazji innych zajęć ale gdyby coś to mogę dołączyć do jakiejś inicjatywy.
To pierwszy dzien reszty mojego zycia

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #4 Ocena: 0

2019-05-07 23:40:36 (5 lat temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Podbijam
Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #5 Ocena: 0

2019-05-08 09:46:11 (5 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Poszło.
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #6 Ocena: 0

2019-05-08 16:36:01 (5 lat temu)

karjo1

Posty: 20605

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Cytat:

2019-05-07 23:05:32, 4ary napisał(a):
Cytat:

2019-05-07 22:19:02, karjo1 napisał(a):
A moze udaloby sie znalezc wolny weekend i pomoc ogarnac odswiezenie mieszkania?
Odmalowanie, przykrecenie uchwytow w lazience, wstawienie pralki nie wymaga specjalnych umiejtnosci.
Moze bylaby szansa, by ktos z Londynu umowil sie na spotkanie, porozmawial z Panem i jego przyjaciolmi, ustalil zakres prac/potrzeb?


Staram się nawiązać kontakt z organizatorką zbiórki.
W dzisiejszych czasach pozostała już tylko wiara w dobrych samarytan i wspomnienie czynów społecznych.:) Ja w Londynie jestem raczej przelotnie przy okazji innych zajęć ale gdyby coś to mogę dołączyć do jakiejś inicjatywy.

Podbije, moze jeszcze ktos ma pomysly.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #7 Ocena: 0

2019-05-08 17:48:48 (5 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Temat wyczyszczony z dyskusji nie dotyczącej zbiórki. Na temat żołnierzy wykletych macie temat Żołnierze wyklęci

Uwaga moderatora: Watek wyczyszczony z obraźliwych treści. Konefka

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

stanislawski

Post #8 Ocena: 0

2019-05-08 18:46:16 (5 lat temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

Świetny pomysł z tym nawiedzeniem mieszkania, odmalowaniem itd. Szkoda, że pan nie mieszka w Manchesterze.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Adacymru

Post #9 Ocena: 0

2019-05-08 22:17:46 (5 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Przypomnienie- tutaj mozna ten pomoc
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #10 Ocena: 0

2019-05-09 17:05:43 (5 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

A może należałoby Panu pomóc po prostu w kontakcie z lokalnym council i social service? Z mojej wiedzy wynika, że jako weteran miałby zapewnione wystarczające wsparcie, gdyby skutecznie mógł kontaktować się z lokalnymi władzami. To samorządy są odpowiedzialne za osoby niepełnosprawne, chore, wiekowe i samotne. Otrzymanie statusu weterana również jest do przeprowadzenia, jeśli jeszcze takowy nie został przyznany. TheRoyal British Legion nie jest tylko dla byłych żołnierzy brytyjskich...

https://www.britishlegion.org.uk/?gclid=Cj0KCQjwn8_mBRCLARIsAKxi0GKlwFk-rvHN1h4OWIX4EBGsW5hgT7AUwpQMM6xtq2VHTrfxtGGjbOwaAkUcEALw_wcB

Ta pomoc jest na dość wysokim poziomie, jeśli porównamy do sytuacji w kraju ojczystym. Stąd moja uwaga, bo realne wsparcie ludzi życzliwych jest nie do przecenienia zawsze. Byłby to apel do osób z Londynu. Żyjących, być może, w sąsiedztwie tego Pana...? Oczywiście przyłączam się do zbiórki, w miarę skromnych możliwości *THUMBS UP*

https://www.nhs.uk/conditions/social-care-and-support-guide/money-work-and-benefits/benefits-for-over-65s/

*DONT_KNOW*

[ Ostatnio edytowany przez: Kanonier30 09-05-2019 17:19 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,