MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Jak pozbyć się mrówek z domu?

 

Postów: 9

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

ChrisCov

Post #1 Ocena: 0

2018-03-29 21:34:17 (6 lat temu)

ChrisCov

Posty: 2733

Mężczyzna

Z nami od: 18-12-2008

Skąd: Coventry, West Midlands

Witam.

Mam duży problem z mrówkami w domu. Wchodzą z zewnątrz do domu, a także chyba już się zagnieździły w salonie i są tam na stałe pod dywanem.
Mogę zerwać dywan i położyć nowy, ale to nie pomoże na długo. Jest ich zdecydowanie za dużo i nic kupionego w sklepie na te stworzenia nie działa. Sprawa jest bardzo pilna, bo moi lokatorzy mają dziecko, które jest gryzione przez mrówki.

EDIT

Bardzo dawno temu widziałem film na YT, gdzie sprytny gość traktował mrówki kwasem borowym. Robotnice zanosiły kwas do królowej i cała kolonia zdychała.
Nie widziałem tu jednak tego kwasu w żadnych sklepach.

[ Ostatnio edytowany przez: ChrisCov 29-03-2018 21:37 ]

A very unrealistic man who thinks his ass is like wine - the older the better

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

Melanija

Post #2 Ocena: 0

2018-03-29 21:37:11 (6 lat temu)

Melanija

Posty: n/a

Konto usunięte

Maka ziemniaczana.
Trzech nas w jednym ciele - Anioł, Diabeł i Ja.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andyopole

Post #3 Ocena: 0

2018-03-30 02:39:28 (6 lat temu)

andyopole

Posty: 12806

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

W naszych, amerykańskich domach z dykty i pazdzierzy mrówki są niemal stałymi mieszkańcami. Na "moje mrowki" dzieła ten środek. Częstują się nim, zanoszą do gniazda i po trzech dniach znikają. W moim przypadku walczą jeszcze z 2-3 zębami, które pojawiają się w tygodniowych odstępach. Pierwsze pokazały się już w styczniu (taki mamy klimat). Podjąłem rękawicę i do dziś spokój. Możliwe że jeszcze się jakieś później zamelduja. Będziemy walczyć.
Nie wiem co to za rasa ale cukier ich zupełnie nie interesuje natomiast tłuste plamki po maśle uwielbiają.


Obrazek


Jak widać na załączonym obrazku jest w składzie boraks.

edit: o boraks zapytaj w sklepie dla spawaczy. Jest używany jako przeciwutleniacz przy lutowaniu mosiadzem.

[ Ostatnio edytowany przez: andyopole 30-03-2018 03:05 ]

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Wielim

Post #4 Ocena: 0

2018-03-30 09:44:18 (6 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

U mnie na flat co roku na wiosnę wchodzą do kuchni . Kupuje w asdzie jakiś antkiller, nie wiem jak się nazywa ale kosztuje 2-3 funty i jest to taki biały proszek . Rozsypuje go na parapecie w kuchni , na meblach przy ścianie zewnętrznej i na zewnątrz flatu (mieszkam na parterze) na parapecie i na ziemię na długość kuchni . Na następny dzień nie ma śladu po mrówkach aż do następnej wiosny

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #5 Ocena: 0

2018-03-30 10:08:38 (6 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

U nas skutecznie kiedys odstraszyl mrowki puder do pielegnacji ciala...smialam sie, ze im na pluca pewnie szkodzil. Rozsypac polecano naokolo gdzie sciany zewnetrzne spotykaja sie z ziemia/podlozem i to samo od srodka. Po kilku dniach w srodku odkurzaczem zebralam w domu resztki pudru a na zewnatrz pogoda sobie poradzila. Narazie spokoj...odpukac.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ChrisCov

Post #6 Ocena: 0

2018-03-30 23:48:44 (6 lat temu)

ChrisCov

Posty: 2733

Mężczyzna

Z nami od: 18-12-2008

Skąd: Coventry, West Midlands

Dziękuję za odpowiedzi. Kupiłem na eBayu kwas borowy. Przyjdzie w następnym tygodniu.
A very unrealistic man who thinks his ass is like wine - the older the better

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

Melanija

Post #7 Ocena: 0

2018-03-31 05:30:55 (6 lat temu)

Melanija

Posty: n/a

Konto usunięte

A próbowałeś mąkę ziemniaczaną? nie działa?

[ Ostatnio edytowany przez: Melanija 31-03-2018 05:31 ]

Trzech nas w jednym ciele - Anioł, Diabeł i Ja.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

gosian

Post #8 Ocena: 0

2018-03-31 07:22:04 (6 lat temu)

gosian

Posty: 9828

Kobieta

Z nami od: 06-09-2007

Skąd: z domku....

Tą mąkę normalnie wysypac w miejscu gdzie są mrowki? Na wiosne mam juz drugi rok od strony ogrodu. Niczym nigdy nie robilam ,bo kot w domu,więc jakakolwiek chemia odpada...i jeszcze mam w studzience przed domem. Tam maja gniazdo bo mrowek bylo milon i drugie tyle chyba jaj.W tym roku jeszcze cisza ,ale trzeba przygotowac bron w razie czego
Dożyliśmy takich czasów, w których ucisza się mądrych ludzi, żeby to co mówią nie obraziło głupców.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Melanija

Post #9 Ocena: 0

2018-03-31 09:41:53 (6 lat temu)

Melanija

Posty: n/a

Konto usunięte

gosian, no najlepiej w szparki z których wychodzą, wiadomo, że nikt nie chce jednej wielkiej ulepy w domu ;-)

Na dworze spróbuj proszek chemiczny na mrówki, do studzienki wsypiesz, kot nie ruszy. Ja w domu chemii też nie mogę przez kota, ale czymś sypałam na dworze, tylko nie pamiętam nazwy.
Trzech nas w jednym ciele - Anioł, Diabeł i Ja.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

jagoda96

Post #10 Ocena: 0

2018-04-13 13:50:17 (6 lat temu)

jagoda96

Posty: 3

Kobieta

Z nami od: 13-04-2018

Skąd: Londyn

Na pozbycie mrówek jest kilka sposobów. Możesz spróbować domowych sposobów lub kupić odpowiednie preparaty.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,