MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 12

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

ChrisFalcon1

Post #1 Ocena: 0

2017-10-01 10:22:26 (7 lat temu)

ChrisFalcon1

Posty: 4

Mężczyzna

Z nami od: 01-10-2017

Skąd: Wellingborough

Witam

mam 26 lat i już dawno skończyłem swoją edukację, niestety była to tylko "zawodówka".
Ostatnio zacząłem myśleć o tym by podjąć się nauki online, ponieważ mieszkam w UK, a chciałbym zaliczyć polską szkołę.
Od czego zacząć?
Gdzie szukać kierunków?
W jakiej szkole mogę zacząć naukę?

Możecie mi pomóc z tym tematem?
Pozdrawiam Krzysztof

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #2 Ocena: 0

2017-10-01 12:10:36 (7 lat temu)

karjo1

Posty: 20617

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Od pomyslu na siebie, co chcialbys robic, co robiles do tej pory i dlaczego polska szkola, mieszkajac w UK?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ChrisFalcon1

Post #3 Ocena: 0

2017-10-01 12:37:45 (7 lat temu)

ChrisFalcon1

Posty: 4

Mężczyzna

Z nami od: 01-10-2017

Skąd: Wellingborough

Pomysł mam, tzn. mniej więcej wiem jaki kierunek by mnie interesował przeglądając już ofert szkół internetowych. Polska szkoła ze względu na wygodę, ponieważ myślę o szkole online gdzie egzamin jest 2x w roku w Polsce, a uczyłbym się w domu i nie musiałbym jeździć do innego miasta. I nie znam na tyle dobrze języka by uczyć się po angielsku i zdawać egzaminy w tym języku

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #4 Ocena: 0

2017-10-01 14:41:56 (7 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Czyli chodzi Ci o zaliczenie matury w szkole dla doroslych w Polsce? (Liceum, technikum itd.). To chyba sam juz znasz odpowiedz, z tego co napisales w poscie powyzej. Chyba, ze chcesz realizowac kierunki w szkolach dla doroslych, gdzie nie jest wymagane swiadectwo maturalne. Przygotowanie/kwalifikacje do wykonywania nieco bardziej ambitnego zajecia od np pickowania w magazynie...

Ewentualnie zdajesz mature w PL, zdalnie realizujesz program i jezdzisz/latasz na egazminy semestralne, tak? I matura. A potem myslisz o dalszej edukacji np. wyzszej.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ChrisFalcon1

Post #5 Ocena: 0

2017-10-01 15:55:54 (7 lat temu)

ChrisFalcon1

Posty: 4

Mężczyzna

Z nami od: 01-10-2017

Skąd: Wellingborough

W tej chwili mam wykształcenie zawodowe, a chciałbym chociaż średnie zdobyć czyli matura musi być. A właśnie nie wiem w jakiej szkole mogę zdobyć to wykształcenie, tzn. nie wiem czy to musi być technikum dla dorosłych czy liceum dla dorosłych czy policealna. No i też, żeby nauka była online. W tej chwili jestem kierowcą, ale nie takim multidrop tylko normalnie 8h dziennie pracuje. Docelowo chciałbym zrobić technika informatyki lub co bardziej bym chciał może technik żywienia czy coś w tym stylu by móc w przyszłości zrobić kursy na trenera personalnego. Choć branża IT kusi wynagrodzeniem

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #6 Ocena: 0

2017-10-01 17:36:59 (7 lat temu)

karjo1

Posty: 20617

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

To w ramach google poszukaj szkol dla doroslych z trybem zaocznym/online i ustal, jakie sa wymagania na kierunek technika IT czy egzaminow maturalnych, wybierz, zaplac i sie ucz.
IT mozna robic w ramach certyfikacji i selfstudy, w przypadku planow pozostania w UK, pracy w jezyku angielskim pomysl polskiej szkoly moim zdaniem jest lekko nietrafiony.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #7 Ocena: 0

2017-10-01 18:12:34 (7 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Cytat:
Docelowo chciałbym zrobić technika informatyki lub co bardziej bym chciał może technik żywienia czy coś w tym stylu by móc w przyszłości zrobić kursy na trenera personalnego. Choć branża IT kusi wynagrodzeniem


Gdzie chcesz pracować po zrobieniu tych kursów? Jeśli w UK to zapomnij o jakichś szemranych kursach on-line w polskich szkółkach - wartość tego jest ZERO na rynku pracy w UK.
W IT są dobre wynagrodzenia ale nie po kursie technika informatyki gdzie nauczysz się zmiany tonera oraz konfiguracji Windows do pracy w sieci.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ChrisFalcon1

Post #8 Ocena: 0

2017-10-01 21:37:09 (7 lat temu)

ChrisFalcon1

Posty: 4

Mężczyzna

Z nami od: 01-10-2017

Skąd: Wellingborough

No to ja już nie wiem. Może chodzi mi tylko o to by zdobyć średnie wykształcenie, żeby się lepiej czuć. A też to IT to rzeczywiście jak tak pomyślę to w sumie nie zbyt wiele można się nauczyć poprzez takie kursy. Jestem dość postawny to może wybrałbym technika osób i mienia. No nie wiem. Najważniejsze co chciałbym wiedzieć to gdzie złożyć wniosek o przyjęcie, tzn. Po gimnazjum to idzie się do zawodówka, technikum czy liceum i wiadomo, że świadectwo trzeba przekazać i czeka się na decyzję, a co w moim przypadku kiedy mam zawodówkę, a chcę zrobić maturę i już dawno mam za sobą okres szkolny. A w UK są szkoły online gdzie mógłbym zacząć naukę?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

littleflower

Post #9 Ocena: 0

2017-10-02 16:30:52 (7 lat temu)

littleflower

Posty: 7681

Kobieta

Z nami od: 15-07-2008

Skąd: birmingham

Zeby mature zdac to musisz naprzod zaliczyc liceum albo technikum - dopiero wtedy bedziesz mial mozliwosc przystapienia do matury.

xx lat temu jak konczylam nauke w liceum w trybie externistycznym - w ciagu roku muislam zadc egazmainy z kazdego przedmiotu z zakresu calego 4 letniego liceum - ja chodzilam na zajecia popoludniami ( 3 razy w tyg po kilka godzn) ale dostawalo sie material do domu I mozna bylo uczyc sie w domu a przychodzic tylko na egzaminy. Mialam srednio 1 - 2 egazminy w miesiacu. Po zdaniu tych egzaminow dopiero wtedy moglam zapisac sie na egzamin maturalny

"Take a chance because you never know how absolutely perfect something could turn out to be."

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer SkypeNumer MSN MessengerNumer gadu-gadu

mrsfox

Post #10 Ocena: 0

2017-10-06 12:56:54 (7 lat temu)

mrsfox

Posty: 4

Kobieta

Z nami od: 05-10-2017

Skąd: Belfast

A ja mam inne pytanko, skończyłam liceum ale nie podeszłam do matury, chciałabym się tego podjąć w uk jak to wyglada w praktyce ??

Dodam że mam 22 lata. 😉

[ Ostatnio edytowany przez: mrsfox 06-10-2017 12:57 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,