MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

Postów: 48

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

keramczak

Post #1 Ocena: 0

2017-08-25 17:42:09 (7 lat temu)

keramczak

Posty: 5981

Mężczyzna

Z nami od: 09-02-2010

Skąd: U.K

Czy tylko ja mam takie odczucie że Rumuni powoli nas zastępują?Coraz więcej Polaków wraca do kraju a na wolne etaty przyjmowani są oni.W każdym markecie ich słychać a ponieważ mają zwyczaj darcia się do siebie przez pół sklepu,po swojemu, są dosyć rozpoznawalni...
#MajsterNaStulecie

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

Adacymru

Post #2 Ocena: 0

2017-08-25 17:57:00 (7 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Wczoraj w wiadomosciach dla przykladu spadku emigracji uzyto wasnie Rumuna ktory mowil ze lepsza prace moga w innym kraju miec i wyjezdzaja....
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

keramczak

Post #3 Ocena: 0

2017-08-25 18:03:03 (7 lat temu)

keramczak

Posty: 5981

Mężczyzna

Z nami od: 09-02-2010

Skąd: U.K

Ja mam trochę inne odczucia ,że jest ich coraz więcej ...tak jak ubywa Polaków, Łotyszy i Słowakow coraz częściej słyszę jzyk rumuński.
#MajsterNaStulecie

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

WybitnieWrednyW

Post #4 Ocena: 0

2017-08-25 18:17:07 (7 lat temu)

WybitnieWrednyWerdew

Posty: n/a

Konto usunięte

Sygnalizowałem to 3 lata temu.
W hotelu w którym pracowałem na początku była angielska obsada i dwoje Polaków.
Po roku praktycznie sami Rumuni.
Przywozili ich z lotniska czy stacji kolejowej, prosto do staff accommodation.:-8

Nawet nie dawali ogłoszeń.:-8

Sporo jeżdżę, z moich obserwacji wynika że już wygryźli inne nacje z hand car wash:-(

[ Ostatnio edytowany przez: WybitnieWrednyWerdew 25-08-2017 18:20 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #5 Ocena: 0

2017-08-25 19:06:59 (7 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Rzeczywiście coraz więcej Rumunow dookoła , w miejscy gdzie się przeprowadziłem ponad rok temu też jest ich tu spora grupka, ale tak jak Polaków . Myślę że to raczej Polacy zmienili prace z hoteli gdzie do do dzisiaj w Londynie płacą minimalna stawkę godzinowe za 15 pokoi do dokładnego wyprzatania w 7 godzin a zastapili ich Rumuni , często ani be ani me po angielsku wiec nie mają wielkiego wyboru . Zwłaszcza że płacą minimalna w Rumunii jest dużo niższa niż w Polsce , dla nich funt ma większe znaczenie niż dla nas

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #6 Ocena: 0

2017-08-25 19:32:19 (7 lat temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

U mnie w okolicy też jest bardzo dużo Rumunów. Robią zakupy w polskim sklepie obok i kupują głownie garmażerkę, ich kuchnia jest trochę podobna do naszej (kiedyś mieliśmy z nimi wspólną granicę). Jeszcze rok temu tego nie było, ale teraz jak się pójdzie do tego sklepu w porze kiedy najwięcej ludzi wraca z pracy to więcej tam Rumunów niż Polaków, a czasami sami Rumuni plus ja i polska obsługa





[ Ostatnio edytowany przez: SweetLiar 25-08-2017 19:34 ]

Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

astalavista

Post #7 Ocena: 0

2017-08-25 19:54:44 (7 lat temu)

astalavista

Posty: 376

Mężczyzna

Z nami od: 25-08-2010

Skąd: Wieś

U mnie też dużo Rumunów zachodu czyli Hiszpanów. Przynajmniej w piłkę umieją grać ale jest ich coraz więcej i generalnie sami młodzi do 25 roku około. Mówią że w Hiszpanii totalna lipa.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #8 Ocena: 0

2017-08-25 20:16:03 (7 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Embit83

Post #9 Ocena: 0

2017-08-25 20:58:23 (7 lat temu)

Embit83

Posty: 497

Mężczyzna

Z nami od: 26-01-2012

Skąd: Londyn

Nie wiem jak w innych rejonach UK ale w Londynie na pewno ich przybywa. W "moich" okolicach Polacy już chyba w mniejszości są :-].
Na ulicach ich pełno.
Od dobrego roku w "moim" rejonie są różnego rodzaju roboty drogowe, prowadzi je firma Riney. Wielokrotnie przechodząc koło nich nigdy nie słyszałem innego języka jak rumuński. Idąc do pracy, każdego ranka mijam grupę około 30 chłopa wychodzących z firmy sąsiadującej z moją. Sami Rumuni. Ogólnie po codziennych obserwacjach nie zauważyłem żeby ich ubywało. Sklepów rumuńskich co raz więcej.
Najdziwniejsze jest dla mnie to, że rzadko widuję jakieś pary czy małżeństwa. Przeważnie kilku osobowe grupki facetów. Większość kobiety chyba na Rumunii zostwiła :-]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #10 Ocena: 0

2017-08-25 21:12:17 (7 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Rumunki pracuja w hotelach , razem z hiszpankami i wloszkami , jak jeszcze moja zona pracowala w hotelu jako supervisier to mowila ze Polek juz prawie nie ma , a z tymi Rumunkami to skaranie boskie , leniwe i nic nie rozumialy co sie do nich mowi ... oczywiscie nie wszystkie ale wieksozsc

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,