MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Jak zacząć życie w Anglii???

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 11

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Grapemonster

Post #1 Ocena: 0

2015-09-07 13:37:58 (9 lat temu)

Grapemonster

Posty: 2

Kobieta

Z nami od: 07-09-2015

Skąd: Mansfield

Witam, pod koniec października planuję przeprowadzkę z Pl do Anglii, konkretnie do Mansfield razem z niespełna rocznym synkiem. Samotnie wychowuję dziecko i nie mam ukończonej szkoły średniej. Chciałabym zrobić na miejscu college i pracować na niepełny etat, ze względu na syna.
Słyszałam o dofinansowaniach na życie w sytuacji kiedy osoba dorosła sie uczy, wychowuje i pracuje. Czy orientuje sie ktos co i jak musiałabym załatwić w tej kwestii?
Wiem, że do wynajmu mieszkania jest potrzebna kupa dokumentów, których nie będę miała od razu np. zaświadczenie o zarobkach itp. Domyślam sie, ze będę musiała na początek wynająć pokój od osoby prywatnej, jednakże każdy doskonale wie, ze wynajem pokoju z dzieckiem graniczy z cudem. Zastanawiałam sie czy może nie znaleźć polskiej agencji nieruchomosci ipo prostu jakoś dogadać sie z agentami w sprawie tych papierów które potrzebne sa do wynajmu. Inaczej nie mam pojecia jak kombinować.
Praca, mysle ze to nie kłopot kiedy posiadam National Insurance Number i konto w banku od dobrych kilku lat.
Kolejna sprawa to opieka do dziecka na czas pracy i nauki. Ile kosztuje opiekunka a ile żłobek? Co bardziej sie opłaca?

Czy jest tu ktos kto pomógłby mi ogarnąć cała ta sytuacje?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #2 Ocena: 0

2015-09-07 13:41:44 (9 lat temu)

Richmond

Posty: 28863

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Poczytaj forum, wszystkie tematy zostlaly przewalkowane:

http://www.mojawyspa.co.uk/forum/91/Jade-do-UK

http://www.mojawyspa.co.uk/forum/21/Dom-i-Rodzina
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

violettaphotogr

Post #3 Ocena: 0

2015-09-07 14:28:20 (9 lat temu)

violettaphotography

Posty: 1563

Kobieta

Z nami od: 21-01-2014

Skąd: ...

Nie moge oprzec sie wrazeniu, ze to zart mimo poniedzialku...........
Jesli sie myle to bardzo przepraszam
#Violujemy

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #4 Ocena: 0

2015-09-08 09:02:41 (9 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

W skrócie:

- Wynagrodzenie minimalne (a na takie możesz liczyć jeśli nie masz żadnego wartościowego zawodu) jest na tyle niskie, że możesz nie wynająć mieszkania w sensownej lokalizacji (blisko i bezpiecznie). Inna sprawa że jesteś mało wiarygodna jako lokatora mieszkania (jedna osoba, kiepskie zarobki) i być może nikt nie będzie Ci chciał wynająć. Pozostaje szukać pokoju - ale z małym dzieckiem małe szanse.
- Opieka nad dzieckiem jest kosztowna w UK (w moich okolicach ludzie płacą 800-1000 GBP miesięcznie).
- Jakikolwiek zasiłek dostaniesz minimum za pół roku jak już popracujesz.

Generalnie marne szanse.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

predatorstopa

Post #5 Ocena: 0

2015-09-08 12:09:42 (9 lat temu)

predatorstopa

Posty: 552

Kobieta

Z nami od: 05-03-2013

Skąd: leicester

Opieka nad dzieckiem jest bardzo droga,a agencja raczej czy nie pomoże bo to dla nich problem a jeżeli chodzi o dofinansowanie to wszystko się zmieniło więc nawet nie jestem pewna czy dostaniesz dodatki za 6 miesięcy poczytaj dobrze

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ie2ox4-b

Post #6 Ocena: 0

2015-09-08 21:23:03 (9 lat temu)

ie2ox4-b

Posty: 3591

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 27-05-2014

Skąd: Oxford

No pięknie jej to przedstawiliście. Dziewczyna pyta jak zacząć! Nie rozumiecie co czytacie? Nie pytała czego nie dostanę.
Ja mam kilka pomysłów na rozpoczęcie tu normalnego życia przez samotną matkę. Najprostszy i najszybszy to musisz przyjechać z odpowiednią ilością gotówki. Na spokojne, nie nerwowe, to musisz mieć tak z pięć tys. funtów.
Wtedy i flacika wynajmiesz lub "przytulisz" się do jakiejś pomocnej duszy, nie licząc na sponsoring. Pozostałe pomysły są pochodne tego pierwszego, więc je pominę.
Najważniejsze to żebyś się nie załamywała, cel już masz, teraz obierz drogę i w drogę.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Grapemonster

Post #7 Ocena: 0

2015-09-08 23:33:21 (9 lat temu)

Grapemonster

Posty: 2

Kobieta

Z nami od: 07-09-2015

Skąd: Mansfield

Tak też myślałam, że tak to będzie wyglądało. No cóż, dopóki nie sprawdzę to się nie dowiem. Najważniejsze teraz to organizować pieniądze :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ie2ox4-b

Post #8 Ocena: 0

2015-09-09 00:19:10 (9 lat temu)

ie2ox4-b

Posty: 3591

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 27-05-2014

Skąd: Oxford

Wcześniej pisałem co może Oxford Ci zaoferować. Jak przejrzysz podobne tematy to znajdziesz, nadal jest to aktualne.
Pamiętaj że Twoje życie zależy wyłącznie od ciebie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

predatorstopa

Post #9 Ocena: 0

2015-09-09 06:02:32 (9 lat temu)

predatorstopa

Posty: 552

Kobieta

Z nami od: 05-03-2013

Skąd: leicester

Dobra poduszeczki ie2ox4-b nie mam trudności ze zrozumieniem tekstu pyta o dofinansowanie a tu wszystko sie zmieniało

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Ropusza

Post #10 Ocena: 0

2015-09-09 08:16:09 (9 lat temu)

Ropusza

Posty: 3

Kobieta

Z nami od: 12-05-2015

Skąd: Newmarket

Czesc . Teraz żeby starać się o benefity musisz min rok przebywać w UK . I pracować 6 miesiecy ... Bardzo się teraz to wyostrzyło .

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,