MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Wyjazd z dzieckiem z autyzmem

« poprzednia strona

Strona 2 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Str 2 z 2

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

kik1976

Post #1 Ocena: 0

2009-08-10 09:47:55 (15 lat temu)

kik1976

Posty: 6561

Kobieta

Z nami od: 30-08-2006

Skąd: Neverland

jak juz tu przyjedziesz, zapiszcie sie do lekarza gp i wlasciwie od niego wszystko sie zaczyna. jesli ma obowiazek szkolny, tzn wiecej niz 5 lat, proponuje udac sie do couniclu i tam do wydzialu edukacji. twoja siostra powinna wiedziec o czym mowie.
Actus hominis non dignitas iudicentur ..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Superlover

Post #2 Ocena: 0

2009-08-10 10:07:04 (15 lat temu)

Superlover

Posty: 3034

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 21-03-2009

Cytat:

2009-08-10 09:26:21, secret napisał(a):
Zależy mi na tym by dziecko dostało się tam do jakiejś szkoły specjalnej czy przedszkola.

Jeżeli będzie się kwalifikować z pewnością zostanie do takiej szkoły wysłany. Kontaktuj się z lokalnym educational office.

Do dokumentów z Polski/tłumaczeń nie przywiązuj zbyt dużej wagi bo raczej nie będą tu miały większego zastosowania
Kto za młodu nie był socjalistą, ten na starość zostanie świnią :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

drycha

Post #3 Ocena: 0

2009-08-10 21:36:15 (15 lat temu)

drycha

Posty: 49

Kobieta

Z nami od: 12-11-2008

Skąd: londyn

mam dzieciaczka chorego na serduszko jestem w anglii okolo 10 lat i pobieram wszystko co mozliwe,ogromna pomoc w zalatwianiu dostalam od lekarzy w szpitalu specjalistycznym w centrum londynu.jesli masz pytania pisz na gadu gadu 890471

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

real_roody

Post #4 Ocena: 0

2016-01-19 00:50:35 (8 lat temu)

real_roody

Posty: 6

Mężczyzna

Z nami od: 19-01-2016

Skąd: Northampton / Milton Keynes

Cześć!

Przepraszam za "wykopanie trupa", ale netykieta raczej nakazuje wyszukać podobny temat i dopisać się do niego, niż zakładać nowy.

Otóż od maja mieszkam na wyspach, a rodzinka czeka w Polsce na znak / sygnał o przyjeździe do UK.

Mój dziewięcioletni syn ma zdiagnozowany zespół Aspergera. Nie występowaliśmy w Polsce o grupę inwalidzką, ale mamy orzeczenie o specjalnych potrzebach w kształceniu. Jeśli ktoś z Was, lub Waszych znajomych emigrował w podobnych okolicznościach, to czy możecie mi pomóc znaleźć odpowiedzi na kilka pytań:
- Czy orzeczenia lekarskie z Polski są tutaj honorowane?
- Jeśli nie, to jak z pytaniami lekarzy poradzi sobie zaburzone dziecko, które nie mówi słowa po angielsku?
- Do której konkretnie instytucji należy się zwrócić o pomoc w poszukiwaniu odpowiedniej szkoły? Czy w ogóle ktoś jest w stanie takiej pomocy udzielić, czy muszę to zrobić samemu?
- Czy autystyk mający poważne problemy socjalizacyjne na starcie może liczyć na pomoc (kurde nie wiem) tłumacza / terapeuty?

Z chęcią wysłucham nie tylko Waszych porad, ale może historii Waszej przeprowadzki z autystykiem.

Pozdrawiam serdecznie!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #5 Ocena: 0

2016-01-19 00:58:22 (8 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Kopalnia wiedzy - rodzina-z-dzieckiem-autystycznym

Najpierw lekarz rodzinny, GP- przetlumacz co masz, beda robic swoje rozpoznania ale przyda sie kazda informacja. Urzad gminy (coucil) wydzial edukacji (jak dziecko bedzie faktycznie w UK, ale po porade mozesz isc wczesniej)- szukanie szkoly, skladanie wniosku o orzeczenie o wymaganych srodkach pomocy dla dziecka.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,