MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Rodzina z dzieckiem autystycznym

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 620 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 618 | 619 | 620 ] - Skocz do strony

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

konto usunięte

Post #1 Ocena: -1

2009-10-28 16:48:06 (8 lat temu)

konto usunięte

Konto usunięte

Witam,mieszkam w londynie od 3 lat i planuje sprowadzic tu zone z 2 dzieci w tym 14 letni autystyczny syn.To wlasnie problem,bo trudno przekonac mi zone,ze syn bedzie mial tu dobra opieke.Slyszalem cos o tym,ze jest taka mozliwosc ale wdzieczny bym byl za info z pierwszej reki.Ja jezdze ciezarowka po londynie i na styk moglbym utrzymac rodzine tutaj ale to bez sensu!jesli byla by mozliwosc poslania syna do szkoly,zona moglaby podjac prace.Nie pobieramtu zadnych benefit,zlozylem o rodzinne ale czeka sie podobno teraz nawert pol roku,jednoczesne zona stracila zasilki na syna w polsce . Dziekuje z gory za informacje Pozdrawiam.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

leonka

Post #2 Ocena: 0

2009-10-28 17:24:26 (8 lat temu)

leonka

Konto usunięte

Kuzynka ma syna autystycznego, choc u niego choroba nie jest ciezka (to wlasnie tu postawili prawidlowa diagnoze, bo autyzm to wiele roznych chorob i objawow, i to co w polsce nazywa sie ogolnie autyzmem tutaj rozdziela sie na inne choroby. W Polsce po calej Polsce podrozowala aby znalezc specjaliste i postawic diagnoze - nigdy nie znalazla pomocy z prawdziwego zdazenia). Przyjechala tu jak maly mial 7 lat. Dostal tu swietna opieke, wszystko zalatwione przez szkole (mieszkaja w Banstead, poludniowy Londyn). Baaaardzo szybko bylo widac poprawe u niego, zaczal rozmawiac (wczesniej nie mowil prawie wcale), komunikowac sie, ma swietne wyniki w nauce. Szczeze mowiec to jakby sie nie wiedzialo ze jest chory - to prawie nie da sie zauwazyc. Kuzynka nie pracuje - dostaja zasilki, calkiem spore, bo oczywiscie maly jest zakwalifokowany jako "disable" a ona jest opiekunem.

Wlasnie ze wzg na syna nawet nie planuja powrotu do Polski bo tu ma on szanse na normalne zycie, osoby tzw "disable" czy "with learning difficulties" czy "with special needs" maja tutaj szanse na prace, wlasny dom, opieke specjalistyczna, rehabilitacje, czyli normalne zycie.

Autyzm w UK jest szeroko rozpoznawany, jest swietne zaplecze nauczycielskie, niemal kazda szkola ma nauczyciela SEN specjalizujacego sie w autyzmie, a jesli nie to zatrudnia takiegoz jesli dziecko z autyzmem zapisze sie do szkoly. Jest wiele osrodkow pomocy i organizacji.
Pogue mahone!

Do góry stronyOffline

malke

Post #3 Ocena: -1

2009-10-28 17:38:56 (8 lat temu)

malke

Kobieta

Z nami od: 26-06-2007

Cytat:

2009-10-28 17:27:39, Superlover napisał(a):
Było już kilka wątków na ten temat na forum więc poszukaj.

Nie za bardzo rozumiem czego oczekujesz, a już zupełnie nie rozumiem wtrętu o tym że "nie pobierasz żadnych benefit". Co to ma do rzeczy bo chyba niewiele, a skoro tak to z jakiego powodu uznałeś za stosowne poinformować nas o tym???

Może uznał za stosowne poinformować o tym aby taki bufon jak Ty Vitek nie oceniał go po pozroach jak zwykłeś to robić.Czyli jak znam Twoje chore podejście do ludzi zaraz byś stwierdził że liczy na benefity.

A wracając do tematu.Moja znajoma ma autystycznego synka i ma świetną opiekę i pomoc.O wiele lepszą niż w Polsce.Ostatnio zaproponowali jej nawet że zasponsorują jej prawko ze względu na syna.Mam tylko nadzieje że dobrze znasz angielski albo masz kogoś kto Ci pomoże w komunikowaniu sie bo napewno trzeba sobie to wszystko wylatać i wydzwonić.
Żuycze Wam powodzenia,żonie odwagi aby podjeła decyzję o wyjezdzie i duzo zdrowia dla synka.

Do góry stronyOffline

konto usunięte

Post #4 Ocena: 0

2009-10-28 17:39:38 (8 lat temu)

konto usunięte

Konto usunięte

dzieki za informacje,moze ktos doradzi mi od czego zaczac konkretnie zalatwianie szkoly dla syna i czy mozna to zrobic zanim dziecko przyjedzie do uk?

Do góry stronyOffline

leonka

Post #5 Ocena: 0

2009-10-28 17:47:44 (8 lat temu)

leonka

Konto usunięte

Temat-rzeka

Zacznuj od poszperania na TEJ stronie.
Pogue mahone!

Do góry stronyOffline

kik1976

Post #6 Ocena: 0

2009-12-18 19:41:38 (8 lat temu)

kik1976

Kobieta

Z nami od: 30-08-2006

leonka, mozna jakos nawiazac kontak z twoja znajoma. chialabym o pare rzeczy ja popytac.
a moze jest tu rodzic, ktory ma dziecko autstyczne. strasznie ciezko nawiazac z kims kontakt.:-?
Actus hominis non dignitas iudicentur ..

Do góry stronyOffline

leonka

Post #7 Ocena: 0

2009-12-18 20:59:58 (8 lat temu)

leonka

Konto usunięte

Sorki kik - w innej sytuacji bez problemu podalabym ci jakies namiary na nia, ale niestety ona niedawno przeszla przez tragiczna chorobe, do dzis sie nie do konca pozbierala i nie chce jej glowy zawracac. Napisz jakiej pomocy potrzebujesz. Ja od niedawna pracuje z dziecmi niepelnosprawnymi, takze z autyzmem. Moze ci doradze:-) lub popytam tych z wiekszym doswiadczeniem w pracy.
Pogue mahone!

Do góry stronyOffline

konto usunięte

Post #8 Ocena: 0

2009-12-18 21:40:46 (8 lat temu)

konto usunięte

Konto usunięte

Tofuss to wszystko zalezy jak twojego syna autyzm jest posuniety.Szkoly nie zalatwisz z Polski.Syn musi byc tutaj.Jesli jestes w Londynie to pierwszy kontakt mozesz zrobic z www.nas.org.uk z tego co rozumiem czesc info jest nawet po polsku(robilam dla nich troche sprawdzania tlumaczen).
Owszem sa szkoly ktore przyjma syna ale to wszystko zalezy jak sie jego autyzm przedstawia.Podaj troche detali to moze bede mogla pokierowac.
Nie zapomnijmy jednak ze w dniu kiedy osoba z autyzmem konczy szkole to swiat zmienia kolory i juz nie jest tak rozowo.Powiem wiecej jest ciezko nawet na angielskie warunki choc moze nie az tak zle jak w PL.Jestem inspektorem for adult services for adults with ASD(AUTISTIC SPECTRUM DISORDER) wiec kontakt z takimi sprawami mam na codzien.
Owszem zasilki typu DLA sa dla osob z ASD ale trzeba umiejetnie je zdobyc bo jak wiesz niepelnosprawnosc jest niewidoczna dla przecietnego gapia.

Do góry stronyOffline

anielka

Post #9 Ocena: 0

2009-12-18 21:52:09 (8 lat temu)

anielka

Kobieta

Z nami od: 13-08-2007

Cytat:

2009-12-18 19:41:38, kik1976 napisał(a):
leonka, mozna jakos nawiazac kontak z twoja znajoma. chialabym o pare rzeczy ja popytac.
a moze jest tu rodzic, ktory ma dziecko autstyczne. strasznie ciezko nawiazac z kims kontakt.:-?

No hej.
Ja mam syna autystycznego.
Ma 17 lat.
Wlasnie zakonczylismy wszystkie badania w angielskich klinikach i juz mamy wszelkie angielskie decyzje.
Jak masz jakies pytania to pisz.

Do góry stronyOffline

Numer gadu-gadu

kik1976

Post #10 Ocena: 0

2009-12-18 22:05:36 (8 lat temu)

kik1976

Kobieta

Z nami od: 30-08-2006

cisze sie, ze sie odezwalyscie. u mojego syna stwierdzono umiarkowany autyzm. w sumie po jakims roku obserwacji dziecka szkola wyslala go ponownie do naszego psychologa dzieciecego i on mi powiedzial, ze wlasnie jego zdaniem to autyzm. jednak musza to potwierdzic inni specjalisci, bo takie sa procedury od jakis 5 lat, chyba. powiedzial, ze powysyla listy do gp, szkoly i councilu, zapisani jestesmy na badanie koordynacji i zdolnosci manualnych. ale to potrwa jakies z pol roku. niestety nasz doktor wlasnie przeszedl na emeryture i pewnie dadza nowego.
w szkole ma logopede, ma astygmatyzm i jest po badaniu sluchu, bo mysleli, ze nie slyszy za dobrze.
dodam, ze moj syn ma 6 lat i wlasciwie , jak tylko poszedl do szkoly, zaczeli sie wszyscy nim interesowac. . wczesniej do glowy mi to by nie przyszlo, byl inny, ale kazdy ma jakis tam chcarakter i wlasnie temu to przypisywala. poczytalam troche roznych postow i czasem, jakbym czytala o moim synu:-[
intereseuje mnie ta peocedura , co dalej. gdzies doczytalam, ze tu uznaja to jako niepelnosprawnosc, ale nie jestem pewna i nie mam pojecia o co w tym chodzi.
przyznam, ze spodzialalam sie takiej diagnozy, ale odganiaalm te mysli, a tu lekarz sam wyszedl z tym , zanim zdazylam o to go zapytac:-?

[ Ostatnio edytowany przez: kik1976 18-12-2009 22:11 ]

Actus hominis non dignitas iudicentur ..

Do góry stronyOffline

Strona 1 z 620 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 618 | 619 | 620 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ceny od £9.68 za paczkę UK-Polska-UK

Paczki do Polski - Najniższa cena, solidny serwis od drzwi do drzwi, ubezpieczenie w cenie

• Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,