MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Zamknięcie LTD i brak konieczności zapłaty podatku

 

Postów: 9

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

kamillm

Post #1 Ocena: 0

2019-04-16 19:40:10 (5 lat temu)

kamillm

Posty: 39

Mężczyzna

Z nami od: 19-08-2014

Skąd: barnsley

Witam, moja sytuacja wyglada tak że wróciłem do Polski w maju 2017, zgłosiłem księgowej że spółka będzie zamknięta i żeby się tym zajęła. Oczywiście przez 3 miesiące nie było żadnych ruchów na koncie itd spółka została finalnie zamknięta w companies house w styczniu 2019. Natomiast w listopadzie 2017 dostałem od księgowej kwotę do zapłaty jako podatek i termin na czerwiec 2019, gdy napisałem do księgowej o sposób w jaki powinienem to zapłacić uzyskałem odpowiedz ze już podatku nie muszę płacić bo firma jest zamknięta i skarbówka tych pieniędzy nawet by nie pdzyjela. Czy jest ktoś kto może potwierdzić to co napisałem powyżej bym mógł spokojnie spać ?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #2 Ocena: 0

2019-04-16 21:19:04 (5 lat temu)

karjo1

Posty: 20615

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Podatki i smierc, sa nieuniknione.
Jesli byl dochod, zarobek, to i podatek jest do zaplacenia.
Nie pamietam tylko, czy w przypadku zamkniecia firmy, nie nalezalo odprowadzic naleznosci do daty zamkniecia.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kamillm

Post #3 Ocena: 0

2019-04-16 21:35:42 (5 lat temu)

kamillm

Posty: 39

Mężczyzna

Z nami od: 19-08-2014

Skąd: barnsley

Z tego co wiem to tak trzeba było zrobić jak napisałeś lecz firma nieistnieje od stycznia i podobno nie ma możliwości zapłaty podatku i mam się nie martwić 🤔

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #4 Ocena: 0

2019-04-16 21:38:17 (5 lat temu)

karjo1

Posty: 20615

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Kontakt do HMRC z zapytaniem.
Ksiegowa, to ktos z uprawnieniami, wieksze biuro, czy ktos z polonijnych ogloszen?
Napisala w Twoim imieniu do urzedu wyjasnienie, masz kopie pisma?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kamillm

Post #5 Ocena: 0

2019-04-16 21:51:25 (5 lat temu)

kamillm

Posty: 39

Mężczyzna

Z nami od: 19-08-2014

Skąd: barnsley

Jest to raczej większe biuro i co najlepsze jedna z pań z która rozmawiałem na na fb która jest księgowa stwierdziła ze jest to dopuszczalne co się stało tzn zanim złożono zeznanie firma została zlikwidowana i tym sposobem urząd automatycznie odrzuca moje zeznanie

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #6 Ocena: 0

2019-04-16 21:57:37 (5 lat temu)

karjo1

Posty: 20615

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Tyle, ze nie ksiegowa, a podatnik odpowiada prawnie za odprowadzenie podatku.
Co sie stalo z zyskiem?
Domniemuje, ze jesli byl naliczony podatek, to firma miala zysk.
Jesli byl zysk i srodki zostaly przelane na Ciebie fizycznie, to z kolei odpowiadasz za odprowadzenie podatku od dochodu.
Ale zaczelabym od rozmowy HMRC.

https://www.crunch.co.uk/knowledge/tax/tax-implications-closing-limited-company/

https://www.gov.uk/closing-a-limited-company

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kamillm

Post #7 Ocena: 0

2019-04-16 22:09:20 (5 lat temu)

kamillm

Posty: 39

Mężczyzna

Z nami od: 19-08-2014

Skąd: barnsley

Rozmawiałem z księgowa wiec nawet gdyby zawaliła to przecież każda sprawę można wyprostować zwłaszcza ze naprawdę zamierzałem to zapłacić lecz skutecznie mnie od tego odsuwała mówiąc ze hmrc i tak nie weźmie pieniędzy bo firma nie istnieje, druga księgowa stwierdziła ze skoro hmrc zezwoliło na zamknięcie firmy bez zeznania tzn ze może zostały spełnione jakieś dodatkowe warunki i ze czasem jest nie płacenie podatku dopuszczalne

[ Ostatnio edytowany przez: kamillm 16-04-2019 22:10 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

peters_1

Post #8 Ocena: 0

2019-04-16 22:16:06 (5 lat temu)

peters_1

Posty: 63

Mężczyzna

Z nami od: 05-02-2010

Skąd: Londyn

Rumki I polacy tak kombinuja aby nie placic podatku. Dziwie sie ze HMRC na to pozwala. Nie znam dokladnie szczegolow jak to sie robi w detalach ale jest to mozliwe.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kamillm

Post #9 Ocena: 0

2019-05-02 07:03:05 (5 lat temu)

kamillm

Posty: 39

Mężczyzna

Z nami od: 19-08-2014

Skąd: barnsley

W odpowiedzi jaką uzyskałem od kilku księgowych mogę powiedzieć że wygląda to tak że: należy najpierw zapłacić podatek a następnie zamknąć spółkę. Bardzo często w ostatnim roku firmy nie składają zeznania tylko zgłaszają likwidację a urząd skarbowy wykreśla spółkę ze wszystkich was raczej małoprawdopodobne jest bez przyszłości zechcieli ją odtworzyć i wymagać prawidłowego rozliczenia się z nimi . Podobno mogę spać spokojnie Bo problem by był gdyby księgowa wysłała do HMRC rozliczenie a ja po datku być nie uregulował

[ Ostatnio edytowany przez: kamillm 02-05-2019 07:03 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

malben1

Post #10 Ocena: 0

2020-11-02 19:51:10 (4 lata temu)

malben1

Posty: 577

Mężczyzna

Z nami od: 10-12-2007

Skąd: Stafford

no ciekawe jak to bedzie...?
wlasnie zamykam LTD...

"Company closure date is xx.yy.zz, Company accounts will be prepared in three months from termination date.... Once you receive accounts for approval after you approve we will submit to HMRC and Companies house and provide you link to submit online struck off form for company closure. After submission of online struck off form company will be dissolved itself in three months you will receive email and letter form companies house for confirmation"

...ale przynajmniej nie musze juz trzymac kasy na podatek na koncie firmowym, i placic za to konto...

"You can close business bank account and keep funds in personal account for corporation tax provision."

[ Ostatnio edytowany przez: malben1 02-11-2020 19:53 ]

Pamietajcie! Nikt nie da Wam tyle ile ja Wam moge obiecac...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,