MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Nie zaplacony podatek Council tax przez byego najemce....

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 16

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

DAAVIDF2

Post #1 Ocena: 0

2018-07-11 22:05:59 (6 lat temu)

DAAVIDF2

Posty: 265

Mężczyzna

Z nami od: 11-04-2015

Skąd: Birmingham

Z gory przepraszam za brak pl znakow, firmowa klawiatura.

Zostalem dzisiaj zaskoczony telefonem od zony ze ktos podrzucil do nas list ze od 8 wieczorem bedzie FINAL REMOVE jak sie pozniej okazalo list dotyczyl bylego najmcy, ktorego nigdy nie widzialem I nawet nie wiem kiedy tam mieszkal.

Ja wynajmuje ten dom od lat 3 placone DD wiec nie ma problem, niestety ta przykra sytuacja odbila sie na mojej zonie I dzieciach. Jedynie co udalo mi sie na razie zrobic to powiadomic moja agencje o problemie, wyslalem maila do wierzyciela I smsa do tego windykatora z umowa , najmu oraz council taxem na mnie. Jakie moge podjac kroki by rozwiazac to sytuacje. Wiem ze nie moze wejsc do domu chyba ze drzwi zostawie otawrte etc ale to nie rozwiazanie, agencja powiedziala mi rowniez ze przez szybe ma pokazac umowe , prawko etc I pod zadnym pozorem nie wpuszczac.

Dzieki z gory za pomoc

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

tomaszzet

Post #2 Ocena: 0

2018-07-11 22:36:20 (6 lat temu)

tomaszzet

Posty: 7966

Mężczyzna

Z nami od: 09-05-2010

Skąd: South Yorkshire

Macie legalna umowę, agencja ma potwierdzenie, ze tamci już nie mieszkają pod tym adresem.
Final remove, hmmm...
Przecież figurujecie w gminie jako płatnicy CT.

Polityczny inaczej

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

DAAVIDF2

Post #3 Ocena: 0

2018-07-11 22:58:33 (6 lat temu)

DAAVIDF2

Posty: 265

Mężczyzna

Z nami od: 11-04-2015

Skąd: Birmingham

Tak umowa w pelni legalna, od 3 lat tam mieszkamy. A koles powiedzial ze to w dupie I kasuje wszytsko co w domu jest, na szczescie nie przyjechal ale musze zyc w domu jak w klatce teraz

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZlotaPerla

Post #4 Ocena: 0

2018-07-11 23:06:23 (6 lat temu)

ZlotaPerla

Posty: n/a

Konto usunięte

To jakaś ściema, z rana idź do Councilu i dowiedz się o co chodzi.
Council może egzekwować ten dług od poprzedniego najemcy, ty nim nie jesteś, to poprzedni najemca będzie ścigany listami gończymi, gdziekolwiek się pojawi jako "adresat".

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

DAAVIDF2

Post #5 Ocena: 0

2018-07-11 23:20:49 (6 lat temu)

DAAVIDF2

Posty: 265

Mężczyzna

Z nami od: 11-04-2015

Skąd: Birmingham

Dug ju przejea jaka firma windykacyjna ktora zajmuej sie stricto sciaganie dlugow za Council Tax rozmawialem z kilkoma osobami sprawa jest powazna I faktycznie ten kolo moze zabrac co chce jak juz do domu sie dostanie, policja jest bezradna powiedzili tylko ze jak bedzie nie mily to mam dzwonic ha

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

tomaszzet

Post #6 Ocena: 0

2018-07-11 23:26:25 (6 lat temu)

tomaszzet

Posty: 7966

Mężczyzna

Z nami od: 09-05-2010

Skąd: South Yorkshire

Możesz poświecić pare groszy i mając dane gościa poszukać go na 192.com, zrobić print screen, wydrukować i dać podpowiedz do ręki. Sprawdź to ze swoimi danymi, imię, nazwisko i miejscowość. Będziesz widział swoje 'zameldowania' z częścią adresu i osoby, które z Tobą mieszkają. By widzieć pełen raport, musisz zapłacić, ale bedzie podane jakie informacje bedą Tobie udostępnione.

Sprawdź w urzędzie czy maja taki problem zarejestrowany.

Możliwe, ze powstrzymali sie z egzekucja dzięki danym jakie im wysłałeś.

Dobrze by było gdybys uzyskał od nich potwierdzenie, ze nic nie maja do Ciebie. Wtedy, w przypadku najścia, dzwonisz na policję i zgłaszasz, ze jacyś ludzie usiłują wejść na chatę.

Eksmisja byłaby raczej wynikiem zaległości w czynszu.
Na poczet zaległości podatkowych, to mogą zając wyposażenie, albo inne ruchomości należące do dłużnika.
Mozna tez trafic do hotelu z oknami zabezpieczonymi kratą.

Możliwe, ze nie mogą namierzyć gościa i dlatego uderzają na ostatni znany im adres.
Jedną z możliwości jest, ze gość zrobił sobie cichy brexit i wyjechał z UK, pozostawiając ciekawa przeszłość.
Polityczny inaczej

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

DAAVIDF2

Post #7 Ocena: 0

2018-07-11 23:32:23 (6 lat temu)

DAAVIDF2

Posty: 265

Mężczyzna

Z nami od: 11-04-2015

Skąd: Birmingham

Ja byem tylko zameldowany pod tym 1 adresem od momentu przyjazdu, cahte wynajalem po remoncie wiec nie wiem kiedy ta osoba tam mieszkala. Zadluzenie wynosi 1055 z tytulu CT jest to wyszczegolnione na pismie, koles mnie poinformowal ze wysylali wczesniej upomnienia pod ten adres szkopul w tym ze te listy.oddawalem agencji tak sobie zazyczyli. Policja mi powiedziala ze moge po nich dzownic ale nie mam go wpuszczac I mam mu pokazac przez szybe dokumenty CT, umowe I ewntualnie angielskie prawko. Przycisnalem rowniez moja agencje, jutro z rana planuje zadzwonic do tej firmy co I jak , ten koles juz nie odbieral po 20 ode mnie takze jemu jak I tej firmie poslalem maila , smsa z informacja I skanem w/w dokumentow.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

antek77

Post #8 Ocena: 0

2018-07-11 23:37:39 (6 lat temu)

antek77

Posty: 690

Mężczyzna

Z nami od: 11-01-2007

Nikt nie ma prawa zabrać twoich rzeczy jeśli dług nie jest twój.
Doradź się u prawnika a może będzie okazja na tym trochę zarobić *THUMBS UP*

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

tomaszzet

Post #9 Ocena: 0

2018-07-11 23:40:31 (6 lat temu)

tomaszzet

Posty: 7966

Mężczyzna

Z nami od: 09-05-2010

Skąd: South Yorkshire

Tak jak podpowiedzieli, wszystko przez szybę i nic do ręki.
Mogą sobie pstryknąć fotkę do ewidencji i potwierdzić telefonicznie to co widza.
Mozesz filmować całe zdarzenie.
Grzecznie z nimi rozmawiać, by nie poczuli sie sprowokowani. Nerwy nie pomagają w takich sytuacjach.
Polityczny inaczej

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kasiachery

Post #10 Ocena: 0

2018-07-12 09:53:19 (6 lat temu)

kasiachery

Posty: 1528

Kobieta

Z nami od: 17-06-2013

Skąd: wypizdowek

Cytat:

2018-07-11 23:20:49, DAAVIDF2 napisał(a):
Dug ju przejea jaka firma windykacyjna ktora zajmuej sie stricto sciaganie dlugow za Council Tax rozmawialem z kilkoma osobami sprawa jest powazna I faktycznie ten kolo moze zabrac co chce jak juz do domu sie dostanie, policja jest bezradna powiedzili tylko ze jak bedzie nie mily to mam dzwonic ha


sprawa powazna? dla kogo? nie nazywasz sie jak ten gosciu, masz umowe najmu wiec o co kaman? czego sie boisz, ze zabiora twoje rzeczy? pokazujesz im wszystko kim jestes itp i niech szukaja wiatru w polu.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,