MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Od kiedy mam obowiązek rozliczać się w PL vs. UK?

 

Postów: 1

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

dap4444

Post #1 Ocena: 0

2017-10-24 11:56:50 (7 lat temu)

dap4444

Posty: 1

Mężczyzna

Z nami od: 24-10-2017

Skąd: Londyn

Witam,

moje wątpliwości są następujące: od 1 listopada rozpoczynam pracę w UK (umowa o pracę). Do tej pory pracowałem tylko w PL (również umowa o pracę). Zgodnie z prawem, ponieważ już pracuję w tym roku w PL 10 mies. jestem rezydentem podatkowym w PL. To sugerowałoby, że pozostałe dwa mies. pracując już w UK również powinienem rozliczyć w PL. Jednak w wielu miejscach czytam, iż obowiązuje "zasada z progresją", czyli w skrócie to co zarobiłem w PL rozliczam w PL, a to co w UK rozliczam odpowiednio w UK. Jakie więc ma zastosowanie reguła 183 dni pobytu w danym kraju, na podstawie której ustala się rezydencję podatkową? Przykładowo - jeśli wyjeżdżam 1 listopada, to czy do momentu osiągnięcia 183 dni pobytu w UK muszę się rozliczać w PL? Czy nie wystarczy sam fakt, iż zamierzam tam pozostać dłużej niż 6 miesięcy, aby od razu rozliczać się w UK?

Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam

[ Ostatnio edytowany przez: dap4444 24-10-2017 11:59 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #2 Ocena: 0

2017-10-24 12:08:05 (7 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Wszystko sie zgadza. Po zakonczeniu roku podatkowego w Polsce to co zarobisz w UK przez dwa miesiace rozliczasz zasada z progresja. Czyli nie placisz w Polsce dochodu od zarobkow w UK - ALE pieniadze zarobione w UK podwyzszaja Ci prog podatkowy w Polsce.

Od 1 sztycznia 2018 srodek centrum zyciowgo masz juz w UK wiec nie trzeba wpisywac tego do PITow w Polsce.

I rok podatkowy w UK sie zaczyna chyba w kwietniu a w Polsce w styczniu wiec to dodatkowo komplikacja.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,