MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Powrót do Polski, Zwrot podatku

 

Postów: 3

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Niedoinformowan

Post #1 Ocena: 0

2017-05-31 13:04:58 (7 lat temu)

Niedoinformowany

Posty: 1

Mężczyzna

Z nami od: 31-05-2017

Skąd: Swansea

Witam, witam. Mam pytanie co do przedwczesnego zwrotu podatku, ale może zacznę od początku całej historii, co może troszkę rozjaśni całą sytuacje.

Chcę wrócić do Polski na stałe pod koniec Lipca tego roku, lecz w pracy chcę jeszcze sobie wypisać płatny urlop aby wykorzystać wszystkie pozostałe dni, bo jakby na to nie patrzeć chyba mi się należy. W pracy od paru osób usłyszałem, że można się postarać o zwrot podatku jeśli się wypiszę jakiś papierek, że się nie będzie pracować w UK przez następne 5 lat. No i tutaj rodzi się delikatny problem. A mianowicie, powiedzmy, że wylece z Anglii 15 Lipca ( sobota ) i od poniedziałku ( 17 Lipca ) wezmę 2 tygodnie płatnego urlopu. Zakładając, że przed wylotem złożę ten papier o zwrot podatku, to chyba nie do końca to będzie działało, bo przecież przy tych 2 wypłatach z urlopu będą ściągać podatek. Czy ktoś wie jak to rozwiązać?

Mam nadzieję, że ten zlepek słów jest dość sensowny i zrozumiały, jeśli nie to przepraszam, ale się spieszę a chciałbym dostać rozwiązanie jak najszybciej.

Z góry dziękuje za pomoc.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

radzik77

Post #2 Ocena: 0

2017-05-31 13:32:00 (7 lat temu)

radzik77

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2017-05-31 13:04:58, Niedoinformowany napisał(a):
Witam, witam. Mam pytanie co do przedwczesnego zwrotu podatku, ale może zacznę od początku całej historii, co może troszkę rozjaśni całą sytuacje.

Chcę wrócić do Polski na stałe pod koniec Lipca tego roku, lecz w pracy chcę jeszcze sobie wypisać płatny urlop aby wykorzystać wszystkie pozostałe dni, bo jakby na to nie patrzeć chyba mi się należy. W pracy od paru osób usłyszałem, że można się postarać o zwrot podatku jeśli się wypiszę jakiś papierek, że się nie będzie pracować w UK przez następne 5 lat. No i tutaj rodzi się delikatny problem. A mianowicie, powiedzmy, że wylece z Anglii 15 Lipca ( sobota ) i od poniedziałku ( 17 Lipca ) wezmę 2 tygodnie płatnego urlopu. Zakładając, że przed wylotem złożę ten papier o zwrot podatku, to chyba nie do końca to będzie działało, bo przecież przy tych 2 wypłatach z urlopu będą ściągać podatek. Czy ktoś wie jak to rozwiązać?

Mam nadzieję, że ten zlepek słów jest dość sensowny i zrozumiały, jeśli nie to przepraszam, ale się spieszę a chciałbym dostać rozwiązanie jak najszybciej.

Z góry dziękuje za pomoc.


Urlop.
Nalezy sie proporcjonalnie do przepracowanego okresu w biezacym roku urlopowym. Zwalniajac sie w trakcie trwania roku urlopowego, otrzymasz tylko czesc naleznego urlopu. Jesli wezmiesz zbyt duzo, pracodawca potraci z ostatniego wynagrodzenia.

Podatek.
Po zwolnieniu sie i otrzymaniu P45 z miejsca pracy, wypelniasz P85 i wysylasz do HMRC wskazujac gdzie ma byc przelana NADPLATA podatku.

Nigdzie nie trzeba sie zobowiazywac, ze do UK juz sie nie wroci w przeciagu jakiegos okresu czasu. To akurat nie jest prawda.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Niedoinformowan

Post #3 Ocena: 0

2017-05-31 14:03:48 (7 lat temu)

Niedoinformowany

Posty: 1

Mężczyzna

Z nami od: 31-05-2017

Skąd: Swansea

Zwięźle i na temat. Dziękuje za odpowiedź. Rozwiało to moje wszelkie wątpliwości :D

A co do Wypracowanego urlopu, to doskonale wiem, że tak to działa. Do dnia mojego wylotu będę miał dokładnie 14 dni.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

FireWire

Post #4 Ocena: 0

2017-05-31 15:47:04 (7 lat temu)

FireWire

Posty: 346

Mężczyzna

Z nami od: 13-05-2016

Skąd: Inverness

Podobny temat i wskazówki znajdziesz tutaj
Wybierasz się do UK - potrzebujesz numer UK? wyślę Ci kartę sim za darmo do PL. Kontakt PW.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,