MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Ile podatku mogę odzyskać po powrocie do Polski

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 10

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

0guru0

Post #1 Ocena: 0

2017-02-13 11:13:16 (7 lat temu)

0guru0

Posty: 8

Mężczyzna

Z nami od: 20-08-2015

Skąd: Kettering

Witajcie
Zamierzam wracać do Polski dlatego chciałbym odzyskać ile tylko będzie możliwe.
Czytałem już setki informacji na temat zwrotu podatku z UK i w tym momencie jestem bardziej zdezorientowany niż wcześniej. Jedni mówią że mogę odzyskać cały zapłacony podatek a inni mówią że tylko nadpłatę.
Sprawdziłem sobie oferty 2 "dobrych" firm które odzyskują 100% zapłaconego podatku i okazuje się że to 100% zwrotu jest zwrotem NADPŁACONEGO podatku a nie ZAPŁACONEGO podatku dla przykładu:
zapłaciłem £4100 w obecnym roku podatkowym
firma która oferowała załatwienie zwrotu 100% zapłaconego podatku wyliczyła mi że otrzymam £100 z czego oni pobierają prowizję (na głupi chłopski rozum zwrot 100% zapłaconego podatku powinien wynosić £4100)
Zwrot podatku w kwocie £100 to w rzeczywistości nie ZAPŁACONY tylko NADPŁACONY podatek którego zwrot otrzymam bez żadnego problemu bez pomocy żadnych firm.
Czy może ktoś powiedzieć jak to wygląda w rzeczywistości? Nie zamierzam nigdy wracać do Anglii. Ile w rzeczywistości mogę odzyskać pieniędzy?


Bardzo proszę by nie proponować mi tu żadnych firm bo nie chodzi mi o wskazanie firmy która się tym zajmuje.
Słuchaj mnie... a z biedy nie wyjdziesz ;)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

AlmostFamous

Post #2 Ocena: 0

2017-02-13 13:01:29 (7 lat temu)

AlmostFamous

Posty: n/a

Konto usunięte

Cały zwrot podatku możesz uzyskać jeśli Ci go pobierali a nie przekroczyłeś kwoty wolnej od podatku. I nie potrzebujesz do tego żadnej firmy.

Natomiast jeśli ja przekroczyłeś i pobierali Ci tyle co powinni to nie dostaniesz nic. Chyba, ze Ci zabrali za dużo to Ci to wyrównają.
Kto jest bez winy niech weźmie kamień i pierd... się nim w łeb... Niestety tacy nieomylni to powszedni chleb...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

zealot

Post #3 Ocena: 0

2017-02-13 13:34:05 (7 lat temu)

zealot

Posty: 1475

Mężczyzna

Z nami od: 18-06-2011

Skąd: Wigan

Tak na logikę:
Jaki by był sens płacenia podatku, skoro każda osoba płacąca dostawała by go spowrotem?

Odzyskać możesz tylko to co nadpłaciłeś. Nadpłata zazwyczaj się zdarza gdy ktoś miał kilku pracodawców w tym samym czasie lub nieodopowiedni kod podatkowy. Zazwyczaj nadpłata wychodzi również w sytuacji gdy było sie przez jakiś czas bezrobotnym.

Jak pełny rok pracowałeś dla jednego pracodawcy to możesz byc praktycznie na 100% pewnym że podatek był dobrze wyliczany i żadnego zwrotu się nie powinieneś spodziewać.

Jeszcze taka legenda krąży wśród polaków mówiąca że jak ktoś opuszcza anglię to może cały podatek dostać do zwrotu a nawet składki national insurance. Nie wiem skąd ta legenda się wzięła ale pamiętaj że nic takiego nie ma. Niby dlaczego Anglik miałby płacić podatki a Polak nie?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailNumer gadu-gadu

Richmond

Post #4 Ocena: 0

2017-02-13 14:56:35 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28879

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Legenda pewnie sie wziela od pracownikow sezonowych, ktorzy nie przekraliczali kwoty wolnej od podatku, ale rownoczesnie mieli zly kod podatkowy, wiec przeplacali. Stad tez zwrot calego podatku, bo zwyczajnie byl to nadplacony podatek.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

GiantGoram

Post #5 Ocena: 0

2017-02-23 07:24:55 (7 lat temu)

GiantGoram

Posty: 291

Kobieta

Z nami od: 20-09-2015

Skąd: Bristol

Ostatnio wlasnie zaczelam watpic w swoja wiedze na temat zwrotow podatkow bo 4 osoby pytaly,a wlasciwie byly "pewne" ze jezeli wroca do Polski na dluzej niz 5 lat to zwroca im CALY pobrany podatek w UK. Nie moge sie natlumaczyc ze moga zwrocic nadplacony podatek w UK za ostatnie przepracowane 5 lat w UK.
Skad sie biora takie mity-ktos wie ze dzwonia ale nie wiedza w ktorym kosciele...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #6 Ocena: 0

2017-02-23 09:09:28 (7 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #7 Ocena: 0

2017-02-23 10:32:34 (7 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

Tak na marginesie to czy zauwazyliscie ze jest coraz wiecej wpisow pt wrocilem/wracam do Polski? :P
Ciekawe czy to efekt przedbrexitowej atmisfery czy moze 500+

P.s dodam ze zaobserwowal to nie tylko na forum

[ Ostatnio edytowany przez: cris82 23-02-2017 10:33 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #8 Ocena: 0

2017-02-23 11:38:54 (7 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Inaczej, trzeba odpowiedzieć że skoro wyjeżdża się z Polski do UK ,to wtedy tak samo można się ubiegać o zwrot całego zapłaconego podatku.
Jak nie zatrybi, to szkoda dalej dyskutować, bo zupełnie nie rozumie mechanizmu podatkowego.

Ci sami ludzie są gotowi nie iść do pracy bo zapłacą więcej podatku, więc pół tygodnia siedzą w domu...
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

tomaszzet

Post #9 Ocena: 0

2017-02-23 11:38:55 (7 lat temu)

tomaszzet

Posty: 7966

Mężczyzna

Z nami od: 09-05-2010

Skąd: South Yorkshire

Cytat:

2017-02-23 10:32:34, cris82 napisał(a):
Tak na marginesie to czy zauwazyliscie ze jest coraz wiecej wpisow pt wrocilem/wracam do Polski? :P
Ciekawe czy to efekt przedbrexitowej atmisfery czy moze 500+

P.s dodam ze zaobserwowal to nie tylko na forum

[ Ostatnio edytowany przez: <i>cris82</i> 23-02-2017 10:33 ]




Tak samo jest z aplikacjami o PR i NC.

Ten trend nie jest tylko w jedna strone.
Polityczny inaczej

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

lokiloki

Post #10 Ocena: 0

2017-03-06 21:24:56 (7 lat temu)

lokiloki

Posty: 1

Mężczyzna

Z nami od: 06-03-2017

Skąd: preston

mam takie pytanie bo planuje powrót. a chciałbym sie dowiedziec czy odzyskales jakis zwrot

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,