MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Dwie prace. Jak to,wszystko wyglada? ...

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Postów: 22

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

PaulinaLukasz

Post #1 Ocena: 0

2017-01-01 11:33:54 (7 lat temu)

PaulinaLukasz

Posty: 10

Kobieta

Z nami od: 01-01-2017

Skąd: Swindon

Hej ! *HELP*
Mam pytanie odnosnie placenia podatkow z dwoch prac... Chcemy z mezem pracowac na dwa etaty... dzieci jeszcze nie mamy wiec mamy taka mozliwosc pracowac... Jak to wszystko wyglada od strony podatkow? Czy tyle samo biora podatku w obu pracach ? Czy ten podatek pozniej zwracaja? Jestesmy w tym kompletnie zieloni... pracujemy od 2.5roku na 1etet NIE KONTRAKT TYLKO,AGENCJA ale to juz ktoras tam z kolei praca... ;-) pozdrawiam i z gory dziekuje za odpowiedzi !!! :-) :-) no i zyczymy Szczesliwego Nowego Roku 2017 ;-) :-*

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

radzik77

Post #2 Ocena: 0

2017-01-01 13:02:00 (7 lat temu)

radzik77

Posty: n/a

Konto usunięte

Jak macie mozliwosc to pracujcie na ile sily i zdrowie pozwola.

Podatek w jednym z miejsc zatrudnienia (obecne miejsce pracy) bedzie mniejszy, ale tylko dlatego, ze bedzie uwzglednial ulge podatkowa. Czyli w obecnej pracy kod podatkowy 1100L a w kazdej nastepnej BR (basic rate).

Oznacza to, ze w kazdej kolejnej pracy zaplacicie 20% podatku od calego dochodu.

Na koniec roku podatkowego bedziecie musieli zsumowac calkowity dochod, odjac ulge (11,000) i to co zostanie pomnozyc przez 0.2
Wynik bedzie podatkiem naleznym do uisczenia. Zsumujecie wtedy zaliczki pobrane na podatek i porownacie. Jesli zaplacicie wiecej, otrzymacie zwrot roznicy. Jesli mniej (malo prawdopodobne) to w kolejnym roku podatkowym bedziecie mieli mniejsza ulge podatkowa.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

PaulinaLukasz

Post #3 Ocena: 0

2017-01-01 16:46:51 (7 lat temu)

PaulinaLukasz

Posty: 10

Kobieta

Z nami od: 01-01-2017

Skąd: Swindon

Acha... wiec 20% podatku to tylko od tej drugiej pracy ?? Pozdrawiam :-) :-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

radzik77

Post #4 Ocena: 0

2017-01-01 16:59:49 (7 lat temu)

radzik77

Posty: n/a

Konto usunięte

Moze inaczej, nie patrzcie ile macie źródeł dochodu. Podatek 20% będziecie płacili w każdym miejscu (do momentu przekroczenia progu). Jest jednak mały bonus i w jednym ze źródeł dochodu podatku płaci sie mniej. To za sprawa ulgi podatkowej. Upraszczając, mając jedne źródło dochodu płacimy mniej podatku. U każdego kolejnego pracodawcy płacimy juz normalny podatek bez ulgi.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

PaulinaLukasz

Post #5 Ocena: 0

2017-01-01 18:33:00 (7 lat temu)

PaulinaLukasz

Posty: 10

Kobieta

Z nami od: 01-01-2017

Skąd: Swindon

Dziekujemy ! :-) :-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

radzik77

Post #6 Ocena: 0

2017-01-01 18:52:56 (7 lat temu)

radzik77

Posty: n/a

Konto usunięte

Naturalnie na koniec roku podatkowego dochód ze wszystkich źródeł sumujemy tak jakby miało sie tylko jednego pracodawcę. Nie ważne w ilu miejscach sie pracowało, a jaki dochód sie osiągnęło.

Następnie odejmujemy ulgę podatkowa właściwa dla konkretnego roku podatkowego i obliczamy należny podatek. Wreszcie porównujemy wynik z suma zaliczek na podatek pobranych przez każdego pracodawcę i mamy odpowiedz.

Jesli nadplacilismy, otrzymamy zwrot. Jesli zaplacilismy za mało, to trzeba bedzie to oddać w "ratach" w przyszłym roku podatkowym. HMRC nada indywidualny kod podatkowy uwzględniający mniejsza ulgę podatkowa.

Ilośc źródeł dochodu nie ma w tej kwestii żadnego znaczenia.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

PaulinaLukasz

Post #7 Ocena: 0

2017-01-01 21:51:35 (7 lat temu)

PaulinaLukasz

Posty: 10

Kobieta

Z nami od: 01-01-2017

Skąd: Swindon

*THUMBS UP*
Ojejku ale.duzo wiesz! Szok... My jestesmy zieloni w sprawach podatkowych ;-) a taka wiedze dobrze posiadac :-) *THUMBS UP*

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #8 Ocena: 0

2017-01-02 08:42:49 (7 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Tu poda podatki są tak samo rozliczane jak w Polsce, jedynie cyfry się zmieniają.
W Polsce masz tak samo.
Sumujesz dochód ze wszytkich źródeł minus kwota zwolniona od podatku i masz...
Są niuanse, typu Rozliczenia dla partnerów, odliczenia oszczędności itd ale podstawa jest taka sama. Więcej zarobisz, więcej Zapłacisz ale i więcej zostanie Ci w kieszeni.
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

ie2ox4-2b

Post #9 Ocena: 0

2017-01-02 10:43:11 (7 lat temu)

ie2ox4-2b

Posty: 909

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 22-08-2016

Skąd: Oxford

Cytat:

2017-01-01 21:51:35, PaulinaLukasz napisał(a):
*THUMBS UP*
Ojejku ale.duzo wiesz! Szok... My jestesmy zieloni w sprawach podatkowych ;-) a taka wiedze dobrze posiadac :-) *THUMBS UP*


Tak, masz rację. Tak wiedza nieraz ratuje cztery litery. Mniej oddasz do "garnka" i nawet podatnicy, później nie muszą Cię utrzymywać.
Mnie ciekawi czy inne nacje też się tak mają że boją się, że zapłacą za dużo?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #10 Ocena: 0

2017-01-02 11:00:43 (7 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Tak, spotkałem się nawet z tym gdy pracowałem.
kilkanaście lat temu. Gdy przyszedłem do pracy dostałem minimalną ilość godzin na pełny etat i minimum stawkę.
Po jakimś czasie z minimalnej chyba 175 funtów na tydzień, moje zarobki wzrosły do 240 a nawet 380 na tydzień. (to było kilkanaście lat temu gdy minimum było 4 z groszami)
byli tacy co mi mówili że przecież mi się to nie opłaca bo zapłacę większy podatek, i nie byli to Polacy!
to syndrom "councilowski".
mit idzie że jak za dużo pracujesz to za dużo płacisz.
Po prostu nie rozumieją podatku, nie potrafią obliczyć procentów, nawet na iphone i tego ile zostaje, a nie ile płacą.
Fakt, dla biorących benefity za nie robienie, jest pewien dekielek, jeżeli nie przeskoczą strefy gdzie utrata benefitów nie równa się zwiększeniu dochodów to po prostu w kieszeni stracą.
Im większe benefity tym więcej trzeba by zarobić żeby to zrównoważyć, i przeskoczyć.

Więc masę ludzi to zniechęca do zaryzykowania. Wolą nic nie robić i żyć na takim poziomie a nie innym .
taki wybór i jak są szczęśliwi to OK. W sumie pieniądze szczęścia nie dają.
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,