MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Wypadek rowerowy, wjechanie w dziurę i zniszczenie roweru.

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 3 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

Str 3 z 5

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Adacymru

Post #1 Ocena: 0

2017-02-02 18:56:49 (7 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

1. Nie tylko rowerzysci potrafia przeciskac sie pomiedzy samochodami, nie mozliwe ze nikt nie widzial na motorze jak sie przepychaja, ale pewnie powiecie ze motorom wolno??? Nikt na motorze ani za kierownica idioty nie widzial? Ciekawe skad te czeste sprawy w sadach o road rage pomiedzy dwoma kierowcami samochodow. Punkt siedzenia i punkt widzenia, nie ma co generalizowac a tym bardziej zaczynac mzonek o zabijaniu rowerzystow, jak juz niektorzy zaczeli.

2. W jakim stopniu piesi (wlacznie z matkami z wozkami) korzystaja z ulicy to sie zmienia zaleznie od miejsca- w Londynie tez musza czasem na druga strone przejsc wiec chyba nie fruwaja, ale korzystaja z nawierzchni drog. Niektorzy moze nosa poza miasto nigdy nie wysuneli ale tylko niektorzy, inni bez problemu mogliby wskazac miesjca gdzie nie ma chodnikow i pobocze drogi jest jedynym miejscem jakim moga piesi (wlacznie z wozkami) poruszac. Korzystaja z drogi jak najbardziej. Jak juz ktos wola o zakaz wstepu na drogi wszystkich co nie placa podatku drogowego i nie maja tablic rejestracyjnych to niech bedzie konsekwentny i swoja zone i dziecko tez zaliczy do tych co nie powinni. :-]

Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

NightFury

Post #2 Ocena: 0

2017-02-02 19:24:50 (7 lat temu)

NightFury

Posty: 1311

Kobieta

Z nami od: 25-01-2012

Skąd: Liversedge

Motocykliści maja przeszkolenie, musza zdać egzamin mniejszy lub większy. I maja ubezpieczenie. Jak ktoś jest idiota to nim pozostanie obojętnie czy na motorze, rowerze czy w samochodzie. Tylko ze samochód i motor MUSZA mieć ubezpieczenie zeby legalnie poruszać sie po drodze. MUSZA mieć opłacony Road tax zeby legalnie zaparkować.
Rowerzyści zdają sie nie mieć żadnych obowiązków a domagają sie tylko przywilei. Piesi maja chodniki i mogą sie po nich bezpiecznie poruszać, rowerzyści maja drogi ale nie szanują innych użytkowników i zdają sie nie rozumieć ze ich tez obowiązują przepisy ruchu drogowego. Pieszych zreszta tez...
Music leads me through my life

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #3 Ocena: 0

2017-02-02 19:49:17 (7 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #4 Ocena: 0

2017-02-02 19:50:16 (7 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Dokładnie mi chodzi o to co NightFury pieknie wytłumaczyła.

Co do używania drogi nie mam na myśli sporadyczne wejścia na drogę czy przechodzenie ze strony na strone.
Tu chodzi o regularne korzystanie.
I nie chodzi o to że się asfalt wyciera, tylko własnie kwestia ew mozliwosci wyegzekwowania odszkodowania.
wjedzie ci taki miedzy posladki w nieplanowany sposób, a potem zwieje i co masz podac policji? kształt jego potylicy, kolor gatek?
wiesz ile lusterek zostaje zniszczone przez rowerzytów? ile karoserii porysowanych?
Do tego jazda razem z nimi rano, to jak po polu minowym. mimo ze maja taki sam szeroki pas jak samochody to i tak znajdzie sie kilku, którzy tuż przed twoją maską odbiją na pas dla samochodów bo chcą koniecznie wyprzedzić wszytstkich. I żeby jeszcze tak jak kierowca skutera, zechciał popatrzeć przez ramie, czy w lusterkooo... taaa.
A zależność jest wprost proporcjionalna, im bardziej wypasiony rower, więcej kamer na rowerze tym większy idiota szukający "tematu" na Youtube.
W 1,5 godziny jazdy na odcinku Tooting do powiedzmy Victoria St, jest dla mnie bardziej meczące niż późniejsze kilka godzin jazdy po całym Londynie. Nawet londynski bangladesz to pikuś.
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

Post #5 Ocena: 0

2017-02-02 20:02:28 (7 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #6 Ocena: 0

2017-02-02 20:16:28 (7 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Cytat:

2017-02-02 20:02:28, luxtorpeda napisał(a):
Nie wiem Krakn czy byłeś w Kopenhadze, tam jak rusza peleton spod świateł to 40 - 50 rowerzystów, mają swoje światła, drogi i są "święci". Ale co ważne nie wykorzystują tego w chamski sposób i mają szacunek do innych użytkowników.

Jest nas coraz więcej, przynajmniej jedno auto w rodzinie, i robi się coraz ciaśniej.


Nie weim czy bylas/byles w Londynie ALE TU TEZ ROWERZYSCI MAJA SWOJE SWIATLA I SWOJE PASY , BA MAJA NAWET SWOJE MINI AUTOSTRADY , a przed wieszkoscia skrzyzowan maja swoje pole na przodzie , przed samochodami , a i tak przejezdzaja jak maja czerwone swiatlo , i tak jada pomiedzy samochodami , czesto srodkiem tamujac ruch mimo iz rownolegle do jezdni jest odzielna droga dla rowerow , czesto nawet pusta i nic nie szkodzi na przeszkodzie by rowerzysta nia jechal , ale nie , ksieciunio musi po drodze .
Wlasnie , jest nas coraz wiecej samochodow , a i tak w City obcina sie pasy dla samochod , nawwt i zamyka cale ulice robiac je tylko dla rowerow , korki coraz wieksze , chyba wszystko zmierza do tego ze w centrum Londynie zostanie wjazd tylko dla autobusow , taksowek , motocykli i rowerow . A samochody dostawcze rano albo w nocy .

[ Ostatnio edytowany przez: Wielim 02-02-2017 20:18 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #7 Ocena: 0

2017-02-02 20:21:06 (7 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #8 Ocena: 0

2017-02-02 20:32:04 (7 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #9 Ocena: 0

2017-02-02 20:35:16 (7 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Podsumowujac , kierowca kazdego pojazdu moze byc chamem czy debilem , niewazne czy prowadzi rower , motocykl , samochod czy autobus. Przypadek ze wczoraj - jade skuterem przez Duncan St na Islington , samochod jedzie naprzeciwko ze strony Upper St , w pewnym momencie jest zwezenie ze ledwo samochod sie miesci , znak ze jazda w strone ktora ja jade ma pierwszenstwo , samochodu jeszcze nie bylo , ja juz na zwezeniu , a on nagle sie zjawia . Zamiast stanac i przepuscic to wjezdza i staje naprzeciwko mnie zadajac bym wycowal cala droge do tylu bo on juz tu byl , smieje sie mowie ze nie bylo go w momencie gdy wjezdzalem , zreszta mam pierwszenstwo , na co on wkur... rusza , odbilem ile sie da w lewo ale zachaczyl moj skuter cala swoja dlugoscia smiejac sie przy tym . Chyba nie zdawal sobie sprawy ze wlasnie swoim pieknym samochodem rysuje od przedniego nadkola po tyl cala karoserie srubami od wydechu hahaha , tasowkarz za nim ktory czekal i obserwowal , tak sie smial , i powiedzial do mnie - chyba nie wie jak zaplacil za swoja glupote , sprawdz swoj wydech czy ci nie poluzowal :-D :-D :-D
Wracajac do tematu i tak jestem za tablicami rejestracyjnymi dla rowerow , chocby po to by wiedzieli ze nie sa bezkarni , to nawet dla ich bezpieczenstwa.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #10 Ocena: 0

2017-02-02 20:39:21 (7 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 3 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,