MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Jak odzyskać pieniądze od pracodawcy

 

Postów: 5

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Figrobster

Post #1 Ocena: 0

2016-09-27 19:02:02 (8 lat temu)

Figrobster

Posty: 2

Mężczyzna

Z nami od: 27-09-2016

Skąd: Birmingham

Witam

Na wstępie wypada się wszystkim przedstawić. Mam na imię Robert, do Anglii przyjechałem w kwietniu świeżo po ślubie aby zarobić trochę pieniędzy na przyszłość:-)

Aby szybko od czegoś zacząć i zacząć zarabiać na rachunki podjąłem pracę na czarno zaraz po przylocie. Pracodawca sam twierdził że jest to najlepsze wyjście dla nas obu;-)

Po kilku tygodniach okazało się że pracodawca jest strasznie u********y dla mnie oraz dla wszystkich pozostałych pracowników, ale co gorsza zaczął się spóźniać z wypłatami. Spóźnienia zaczęły sięgać tygodnia. Po kilku kolejnych tygodniach takiego impasu postanowiłem zrezygnować ze współpracy, a pracodawca nie wypłacił mi należności za ostatni tydzień co wcale mnie nie zaskoczyło :-)
Jego należność sięgała 400£ i trochę trudno mi było machnąć na to ręką. Oczywiście nie odbierał telefonu i kontakt się urwał, jednak po jakimś czasie udało mi się dodzwonić. Postraszyłem go oczywiście odpowiednim urzędem itd. na co w odpowiedzi wysłał mi list w którym wyliczył składkę jaką jego zdaniem powinniśmy mu oddać za National Insurance aby mógł ją wpłacić a resztę nam odda. W zasadzie otwarcie przyznaje się w nim do zatrudniania ludzi na czarno. Na życzenie mogę załączyć skan :-)

Podsumowując, czy jeśli dysponuję tym listem, przelewami bankowymi z wypłat z jego konta firmowego, świadkiem (oprócz mnie odeszły jeszcze dwie osoby i są w takiej samej sytuacji, zgodziły się na bycie świadkiem) są jakieś szanse na odzyskanie tych pieniędzy? Gdzie powinienem się zwrócić?
Będę wdzięczny za jakąkolwiek informację :-)

Serdecznie pozdrawiam wszystkich forumowiczów ;-)
R

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

tomaszzet

Post #2 Ocena: 0

2016-09-27 19:30:37 (8 lat temu)

tomaszzet

Posty: 7966

Mężczyzna

Z nami od: 09-05-2010

Skąd: South Yorkshire

Przyznal sie na pismie, ze nie odprowadzal za Was skladek? A payslip'y wystawial?
Polityczny inaczej

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #3 Ocena: 0

2016-09-27 20:11:37 (8 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Szanse sa, licz sie z tym ze bedziesz musial zaplacic i podatek i skladki, jesli pracodawca nie odprowadzal ich za ciebie.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #4 Ocena: 0

2016-09-27 21:09:09 (8 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Figrobster

Post #5 Ocena: 0

2016-09-28 13:37:01 (8 lat temu)

Figrobster

Posty: 2

Mężczyzna

Z nami od: 27-09-2016

Skąd: Birmingham

Nie wystawiał żadnych payslipów.

W tym liście w zasadzie otwarcie się przyznał do nie odprowadzania składek, więc i do zatrudniania bez umowy. Jak dotrę do dom wieczorem dam skan:-)

Liczę się z tym że trzeba będzie oddać te składki, nie liczyłem tego dokładnie do tej pory, ale i tak sprawa jest chyba opłacalna

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi :-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

tomaszzet

Post #6 Ocena: 0

2016-09-28 14:23:15 (8 lat temu)

tomaszzet

Posty: 7966

Mężczyzna

Z nami od: 09-05-2010

Skąd: South Yorkshire

Cytat:

2016-09-28 13:37:01, Figrobster napisał(a):
Nie wystawiał żadnych payslipów.

W tym liście w zasadzie otwarcie się przyznał do nie odprowadzania składek, więc i do zatrudniania bez umowy. Jak dotrę do dom wieczorem dam skan:-)

Liczę się z tym że trzeba będzie oddać te składki, nie liczyłem tego dokładnie do tej pory, ale i tak sprawa jest chyba opłacalna

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi :-)

Ja bym sie probowal upierac, ze dostawalem netto, a on skladki do swojej kieszeni wkladal, bo tak faktycznie bylo.

Sprawdz jak to co dostawales ma sie do minimalnej stawki.

[ Ostatnio edytowany przez: tomaszzet 28-09-2016 14:25 ]

Polityczny inaczej

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,