MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

WIELIM -Kierowca czarnej londyńskiej taksówki

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 55 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 53 | 54 | 55 ] - Skocz do strony

Postów: 549

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Wielim

Post #1 Ocena: 0

2015-05-26 13:01:31 (9 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Witam
Odbyłem dziś rozmowę z Anglikiem z mojej pracy nt czarnych taksówek. Chłopak juz od pewnego czasu śmiga na skuterku ucząc się map i zachwala, że jego koledzy zarabiają 45k do nawet 70k rocznie. Oczywiście egzamin nie jest łatwy i trzeba znać cały Londyn. .. ale opowiedziałem mu ze od półtora roku dorabiam sobie rozwozac żarcie na skuterku i znam już miasto od Canning Town przez Canary Wharf, całe Tower Hamlets i londyńskie City aż za London Bridge do SE1 a także dużo ważniejszych dróg na północy i wschodzie miasto na co On odpowiedział - ku... to na co jeszcze czekasz? Doucz się z West Endu, południowego Londynu, Chelsea i Richmond i śmiało możesz zdawać. .. czy ktoś z forumowiczów jeździ czarna taksówką? Czy ktoś wie jak wygląda to wszystko krok po kroku? Jak wygląda sam egzamin?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Dwunasty

Post #2 Ocena: 0

2015-05-26 13:03:52 (9 lat temu)

Dwunasty

Posty: n/a

Konto usunięte

Łatwo nie jest.

http://www.mojawyspa.co.uk/artykuly/32439/Londyn-Czarne-taksowki-zagrozone

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #3 Ocena: 0

2015-05-26 13:15:06 (9 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Czytałem ten artykuł jednak jestem codziennie w city i mini caby to zaledwie malutki ułamek wszystkich taksówek. A i mijam ludzi wku. .. ze nie mogą żadnego wolnego black caba znaleźć. ..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #4 Ocena: 0

2015-05-26 20:53:13 (9 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Nikt nic nie wie? No nic zamówiłem juz application pack ze strony TFL . Spróbuję co i jak, mogę mieć tylko problem z DBS (criminal check) bo raz mnie zatrzymali na lotnisku i odstawili do sądu jakieś 5 lat temu ale sprawa była błaha ale nie stawilem się na sprawę. ..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #5 Ocena: 0

2015-05-26 21:15:06 (9 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #6 Ocena: 0

2015-05-26 21:40:55 (9 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Wyroki przedawniaja sie w zaleznosci od rodzaju przestepstwa i rodzaju kary. W informatorze black cab pisze:
Cytat:
Every applicant is the subject of a criminal record check before being issued with a cab driver’s licence. If you have had any convictions you are advised to disclose all of them on your application form. A conviction does not necessarily preclude you from holding a licence - it depends what the conviction was for and the sentence imposed - but you must disclose all convictions and any charges/summonses outstanding against you. Failure to disclose current convictions is likely to result in the refusal of your application.


Teraz tylko od tego w jakie tarapaty sie wplatales zalezy czy przejdzie twoja aplikacja.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

franio11

Post #7 Ocena: 0

2015-05-26 22:26:37 (9 lat temu)

franio11

Posty: 387

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 01-05-2015

Skąd: SthWest

Niebardzo pomogę...ale kiedys sprawdzałem to i jest taka strona (nie pamietam adresu) gdzie wszystko jest opisane. Egzamin jest z 3 etapów, trzeba znać cały londyn, tak jak piszesz. zawód chroniony właśnie tym cieżkim egzaminem.
ulice trzeba znać na pamięc, ale też wiedziec jak obsługiwac nawigację. Coś ten egzamin kosztuje.

wiem ze nie pomagam tymi ogólnikami. sorry. wszystko w googlach powinieneś znalesć jak ja
kiedyś.
wiecej nie pamietam.

Ja dziś czytałem, ze uber sporo zabiera przez minicaby. tam chyba nie trzeba licencji. na nawigacji jeżdzą.
Taksowkarze zastanawiają sie co z tym zrobic bo im taksowek ubywa a przybywa do 1000 minicabów miesięcznie w Londynie.
było też napisane ze brakuje czarnych taksówek w LDN w ogóle i również przez to.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #8 Ocena: 0

2015-05-26 22:34:37 (9 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Możliwe ze po strajkach black cabow uber zostanie zakazany w Londynie tak jak jest to chyba w Paryżu i Berlinie.
Co do mojego występku to ja sam nawet dokładnie nie wiem co zrobiłem, zatrzymany na lotnisku byłem za niestawienie się na sprawę i za to byłem sądzony ba nawet sędzia się dziwił ze mnie po to do niego ściągnęli. .. chodziło o jakiś wybryk chuliganski podczas meczu ale nie pamiętam dokładnie co, tak czy siak nie było to nic poważnego, dodam ,że nawet nie zostałem skazany, sędzia powiedział, że zatrzymanie mnie na lotnisku i to ze nie poleciałem do Polski na święta to będzie dla mnie wystarczająca kara, wiec nie wiem czy to gdziekolwiek pisać
Tak czy siak poczekam na application pack a wtedy wystąpie o DBS, dopiero wtedy zacznę naukę , a trochę jej jest. .. na jakieś 2-3 lata :-D

[ Ostatnio edytowany przez: Wielim 26-05-2015 22:53 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #9 Ocena: 0

2015-05-26 23:04:41 (9 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

mam klienta, a nawet 2 z tym że z jednym to się nie widzę. Ale z tym jednym znam się już prawie 10 lat i kiedyś ruszyłem temat z ciekawości, bo jest gościu Polak ktory Londyn ma w 1 palcu, bez gps jeździ po londynie od prawie 20 lat i też chciał startować na CAb, było to z 4-5 lat temu. Ma wszytko, ale nadal robi to co robił.

egzaminy egzaminami, problem w tym że możesz mieć już wszytko, ale nie dostaniesz licencji bo nie ma miejsc. Jest ograniczona ilość czarnych cabow.
I nie jest to formalne ograniczenie, ale tak stowarzyszenie sobie trzyma poziom, by utrzymać ceny i zarobki.

Można powiedzieć że działają jak klub golfowy, i nie mam na myśli samochodu :)
To że masz dwa koła funtów by kupić abonament na grę w golfa to nie znaczy że cię przyjmą.
Potrzebne jest nijako zaproszenie, referencje kogoś kto cię zna...
I tu zaczynają się prawdziwe schody, chętnych wielu, miejsca mało.

No ale trzymam kciuki za wytrwałość.
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

minicab

Post #10 Ocena: 0

2015-05-26 23:09:56 (9 lat temu)

minicab

Posty: 1509

Mężczyzna

Z nami od: 08-05-2009

Skąd: U.K.

Hej Wielim. Pisalem juz w innym temacie lub dwoch szczegolowy opis otrzymania licencji na black cab oraz szczegolowe instrukcje dotyczace "the knowledge". Poszukaj, jakby co to w skrocie Ci napisze pozniej lub jutro.

Niestety obszar, ktory znasz jest ulamkiem tego jaka wiedze musisz posiadac. Ale warto dazyc do celu.
"One day you'll leave this world behind So live a life you will remember."

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 55 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 53 | 54 | 55 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,