MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Powrot do Polski

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 16

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

niepewna

Post #1 Ocena: 0

2012-05-11 12:21:39 (12 lat temu)

niepewna

Posty: 1

Kobieta

Z nami od: 11-05-2012

Skąd: Epsom

Witam mam 21 lat jestem w Anglii juz od 2 lat pracowalam w fabryce robiacej ciastka teraz zmienilam na self-enployed na sprzatania, jednak ciagle mysle o powrocie do polski mysle ze trace tu cala mlodosc w polsce poszlabym na studia znalazla prace i zylabym normalnie a tu w angli ciagle tylko praca dom i tak w kolko nie mam tu znajomych tak jak w polsce nie ma gdzie wyjsc, jedna rzeacz mnie tu trzyma mam tu chlopaka on jest brazylijczykiem nie mowi po polsku wiec raczej nie pojedzie ze mna na stale nie wiem co mam zrobic czy poprostu zostawic go tutaj i wrocic czy zostac juz sama nie wiem powiedzcie mi prosze co o tym myslicie????

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #2 Ocena: 0

2012-05-11 14:12:20 (12 lat temu)

karjo1

Posty: 20606

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

No matko jedyna, piatek sie zaczal :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Mafrta

Post #3 Ocena: 0

2012-05-11 16:17:34 (12 lat temu)

Mafrta

Posty: 152

Kobieta

Z nami od: 01-01-1970

Skąd: Manchester

Jak studiowałam w Polsce jednocześnie pracując, to nie miałam za dużo czasu na znajomych i dom (i kasy na rozrywki). To właściwie co zyskasz wracając?

Po wielu latach wytężonych studiów i pracy w wymarzonym kiedyś zawodzie stwierdzam, że fabryka ciastek nie jest wcale taka zła, a znajomi to kwestia naszej otwartości i upływu czasu.

Popraw mnie, jeśli się mylę. Według mnie jesteś znudzona monotonią Twojego życia, a Polska w Twojej pamięci to taki trochę wyidealizowany obraz. Tymczasem wyjazd wcale nie musi Ci pomóc. Domyślam się jednak, że stoisz w martwym punkcie, nie wiesz czego chcesz, a pisanie tu jest lepsze od gadania do lustra...
xxx

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #4 Ocena: 0

2012-05-11 20:51:24 (12 lat temu)

Richmond

Posty: 28849

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Cytat:

2012-05-11 12:21:39, niepewna napisał(a):
Witam mam 21 lat jestem w Anglii juz od 2 lat pracowalam w fabryce robiacej ciastka teraz zmienilam na self-enployed na sprzatania, jednak ciagle mysle o powrocie do polski mysle ze trace tu cala mlodosc w polsce poszlabym na studia znalazla prace i zylabym normalnie a tu w angli ciagle tylko praca dom i tak w kolko nie mam tu znajomych tak jak w polsce nie ma gdzie wyjsc, jedna rzeacz mnie tu trzyma mam tu chlopaka on jest brazylijczykiem nie mowi po polsku wiec raczej nie pojedzie ze mna na stale nie wiem co mam zrobic czy poprostu zostawic go tutaj i wrocic czy zostac juz sama nie wiem powiedzcie mi prosze co o tym myslicie????

A co stoi na przeszkodzie by pojsc w tej okropnej Anglii na studia?
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

galadriel

Post #5 Ocena: 0

2012-05-11 20:54:10 (12 lat temu)

galadriel

Posty: 14701

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

Cytat:
nie wiem co mam zrobic czy poprostu zostawic go tutaj i wrocic czy zostac juz sama nie wiem powiedzcie mi prosze co o tym myslicie????


Oczywiście, że chłopaka zostawić i wracać do Polski.

:-)
Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Capricorn

Post #6 Ocena: 0

2012-05-11 21:32:04 (12 lat temu)

Capricorn

Posty: 1203

Kobieta

Z nami od: 05-02-2012

Skąd: South East

Hehe, nie powinnam się śmiać, ale nie mogłam się powstrzymać. A skąd my mamy wiedzieć, jakie masz relacje z chłopakiem? Jeśli masz go ot tak, by mieć, no to pewnie nie będzie ci go specjalnie brakowało. Ale jeśli wasz związek dobrze rokuje na przyszłość, no to skąd takie pomysły, by go zostawiać?
Dobrze ci Richmond radzi, przecież w Anglii też można studiować. A po studiach w Polsce? Moja siostra szuka pracy, a my z mężem (i wielu naszych znajomych tu w Anglii) też wykształcenie wyższe mamy i wylądowaliśmy tutaj.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

zoska111

Post #7 Ocena: 0

2012-05-11 22:21:05 (12 lat temu)

zoska111

Posty: 38

Kobieta

Z nami od: 11-05-2012

Skąd: Southport

A po za tym dziewczyno jak sobie pujdziesz na jakies studia, kursy to nie bedziesz miala juz tyle czasu na glupie myslenie. A z wlasego doswidczenia wiem ze i w Polsce znajomi sie kiedys koncza bo maja swoje wlasne sprawy, zycie i nie beda miec czsu sie spotykac. I naczej jak jestes raz w roku i sie widzicie a inaczej na codzien. Siedz tu jak ci dobrze a po za tym chlopaka zawsze mozna zmienic nie?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #8 Ocena: 0

2012-05-11 22:23:43 (12 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

LukaszSK

Post #9 Ocena: 0

2012-05-12 01:01:38 (12 lat temu)

LukaszSK

Posty: 3

Mężczyzna

Z nami od: 12-05-2012

Skąd: London

Ja polecam tak jak inni powyżej iść na studia tutaj. Ja właśnie tak zrobiłem na Open University (www.open.ac.uk) koszty są niewielkie, a jeśli pracujesz i zarabiasz mniej niż 35k rocznie to możesz dostać całkowity zwrot kosztów za studia.

To prawda że to nie to samo co studia dzienne, bo ma się mniejszy osobisty kontakt z innymi studentami, ale są też zalety. Na dziennych studiach(zależy jeszcze od kierunku) większość ludzi raczej interesuje się imprezowaniem i wydawaniem pieniędzy rodziców. W OU raczej większość aktywnych studentów podchodzi do sprawy bardziej na poważnie. Są też regularne spotkania, warsztaty itd więc nie jest tak że nie ma się zupełnie kontaktu osobistego z innymi. Warto też zlokalizować jakąś bibliotekę normalnego uniwersytetu i z niej korzystać (będąc studentem OU można kożystać z bibliotek uniwersyteckich w calym UK) - nie tylko w celach akademickich ale i towarzysko/networkingowych. Wszakże wartość studiów to nie tylko wiedza ale i jakie kontakty na nich sobie zrobisz...

Do Polski na studia bym raczej nie wracał, chyba że chcesz studiować medycynę, lub prawo. Tego raczej nie da się zdalnie dobrze nauczyć.

Co do znajomych to jak z Twoim angielskim? Jeśli jest dobry to czemu nie skorzystać ze stron takich jak meetup.com, lub poszukać jakichś wywieszek w lokalnej bibliotece kółek zainteresowań, zapisać się na yogę, do amatorskiego teatru, na kurs gotowania wietnamskiego itd... Wszędzie można spotkać nowych znajomych, a w wielomilionowym mieście takim jak Londyn to wiele łatwiejsze niż gdzie indziej :-)

Powodzenia!

[ Ostatnio edytowany przez: LukaszSK 12-05-2012 01:03 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #10 Ocena: 0

2012-05-12 08:29:39 (12 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,