MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Daily Mail w końcu pisze o brytolach

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 19

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

PikoPiko

Post #1 Ocena: 0

2011-09-22 20:24:56 (13 lat temu)

PikoPiko

Posty: 296

Mężczyzna

Z nami od: 08-04-2011

Skąd: :_.::._:




Polski fotograf Maciej Dakowicz na Międzynarodowym Festiwalu Fotografii Prasowej w Perpignan przedstawił doskonały warsztatowo i realistyczny, choć niepochlebny portret nocnego życia walijskiego Cardiff. Opisuje to dzisiejszy "Daily Mail".

Prace pod zbiorczym tytułem "Cardiff po zapadnięciu zmroku", nagrodzone we Francji owacją na stojąco, w Anglii wywołały zażenowanie - odnotowuje gazeta.

34-letni Dakowicz najchętniej fotografuje młode kobiety w stanie alkoholowego upojenia, wręcz zamroczone trunkiem. "Daily Mail" nazywa jego fotografie "brutalnie szczerymi", a kolekcję zdjęć "kompilacją wstydu".

REKLAMA

Wrażenie robi fotografia, na której mężczyzna zapisuje numer swego telefonu na wewnętrznej stronie uda przypadkowo spotkanej kobiety.

- Zawstydziłaby nawet tancerkę na rurze - skomentowała tę scenę gazeta.

Na innych widać policjantów pochylonych nad kobietą leżącą na ulicy, kobietę leżącą na chodniku przed przepełnionym pojemnikiem na śmieci, niezdolną, by podnieść się o własnych siłach, policjantów powstrzymujących mężczyznę, któremu alkohol najwyraźniej uderzył do głowy.

O jednej z fotografii "Daily Mail" pisze, że jest w tak złym guście, iż nie zdecydował się jej opublikować. Przedstawia pijanego mężczyznę obnażającego się przed grupą pijanych kobiet.

- Zdjęcia mówią same za siebie - stwierdza z przekąsem gazeta. - Następnym razem, gdy będziemy drwić z szowinizmu Francuzów, lub histerycznego temperamentu Włochów warto pamiętać o stereotypowych wyobrażeniach, które inni mają o nas (Brytyjczykach) - dodaje.

- Reakcja widowni była bardzo pozytywna. Śmiano się, a z Brytyjczyków, strojono sobie żarty - powiedział gazecie fotograf, który twierdzi, że kocha Cardiff, gdzie studiował przez pięć lat.

Dakowicz mówi, że w rodzinnym Białymstoku nie miałby okazji do fotografowania ludzi w takich sytuacjach, za to w Cardiff miał tak duży wybór, że musiał dokonywać selekcji.

"Daily Mail" ubolewa nad upadkiem dobrych manier zilustrowanym w fotografiach Dakowicza.
Brytyjczyków postrzegano kiedyś jako pełnych zahamowań ludzi w melonikach. Teraz ich kraj zamieszkują alkoholicy, którzy nie kontrolują własnych czynności fizjologicznych. Dobre, co?- podsumowuje gazeta.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #2 Ocena: 0

2011-09-22 20:29:42 (13 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

badfish

Post #3 Ocena: 0

2011-09-22 20:59:49 (13 lat temu)

badfish

Posty: 667

Mężczyzna

Z nami od: 04-12-2010

Skąd: Warszawa

Cytat:
Dakowicz mówi, że w rodzinnym Białymstoku nie miałby okazji do fotografowania ludzi w takich sytuacjach, za to w Cardiff miał tak duży wybór, że musiał dokonywać selekcji


Że jak? W ojczyźnie Arizony, Łez Sołtysa, Byka, Tura i Tornada czyli swojskiej alpagi, jabola, żura, bełta i siary nie ma na czym obiektywu zawiesić? W kraju gdzie spożywa się dziesięć litrów czystego spirytusu na łba, nie licząc ruskiej wódki i bimbru, nie ma pijaków? W Polsce chleje się na umór ale w domu, w parku i w krzaczorach. A że żabojady klaskały? Przecież ze ślimakiem na widelcu tylko czekają na wpadki Anglików :-]
Niebo gwiazdziste nade mna prawo moralne we mnie

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

mlody_leszczyk

Post #4 Ocena: 0

2011-09-22 21:09:51 (13 lat temu)

mlody_leszczyk

Posty: 1460

Mężczyzna

Z nami od: 03-06-2010

Skąd: Luton

Jak dobrze pamiętam to Autor65 wrzucił tu kilka dni temu linia do tych zdjęć. Z komentarzem że on o tym pisał, a ktoś to udokumentował.
Zdjęcia widziałem, i naprawdę pan Dakowicz zrobił kawał dobrej roboty...
Ja się przyznam, że raz też w centrum Londynu film mi się urwał... Ale na szczęście Dakowicz nie latał po Londynie wtedy... chyba ;-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Dwunasty

Post #5 Ocena: 0

2011-09-22 21:16:46 (13 lat temu)

Dwunasty

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2011-09-22 21:09:51, mlody_leszczyk napisał(a):
Jak dobrze pamiętam to Autor65 wrzucił tu kilka dni temu linia do tych zdjęć. Z komentarzem że on o tym pisał, a ktoś to udokumentował.
Zdjęcia widziałem, i naprawdę pan Dakowicz zrobił kawał dobrej roboty...
Ja się przyznam, że raz też w centrum Londynu film mi się urwał... Ale na szczęście Dakowicz nie latał po Londynie wtedy... chyba ;-)


A co ? Ty też młoda kobieta w stanie upojenia wtedy byleś?
Kurde że ludziom tak się chce przebierać...


:-D
:-D:-D

Cytat:

2011-09-22 20:24:56, PikoPiko napisał(a):





34-letni Dakowicz najchętniej fotografuje młode kobiety w stanie alkoholowego upojenia, wręcz zamroczone trunkiem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #6 Ocena: 0

2011-09-22 21:21:41 (13 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Dwunasty

Post #7 Ocena: 0

2011-09-22 21:24:03 (13 lat temu)

Dwunasty

Posty: n/a

Konto usunięte

No skołował(a) mnie zupełnie:))

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #8 Ocena: 0

2011-09-22 21:33:18 (13 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #9 Ocena: 0

2011-09-22 21:35:26 (13 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #10 Ocena: 0

2011-09-22 21:36:39 (13 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

No to DM podpadło klasie robotniczej, kolejna do zamknięcia pójdzie ?? :)))))))))))
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,