MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Spolka LTD a podzial udzialow w spolce

 

Postów: 5

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

gotman25

Post #1 Ocena: 0

2017-10-21 14:40:54 (7 lat temu)

gotman25

Posty: 424

Mężczyzna

Z nami od: 28-03-2006

Skąd: Mansfield

Witam razem ze znajomym zalozylismy spolke LTD.

Obydwoje jestesmy "mianowani" na stanowisko dyrekotora.

Niestety nie do konca zarejestrowalismy ja prawidlowo.

Spolka ma tylko 1 ordinary share i jest przypisana do jednej osoby.

Jak dla mine wychodzi na to ze jest jeden wlasciciel ktory ma 100% firmy.

Udzial w spolce powinnien byc 50%/50%

Tej jednej akcji nie mozna podzielic wiec musimy "stworzyc" nowe.

Czy moze mi ktos powiedzic jakie formularze musimy wyslac?

Z tego co wyczytalem to niby SH01 i pewnie pozniej jeszcze cos do podzialu.

Sumujac
1. musimy najprawdopodobniej zwiekszysc ilosc akcji? w jaki sposob, jaki formularz
2. jakos zglosic i podzielic 50 na 50

Czy jest ktos kto moglby pomoc lub nakierowac?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer SkypeNumer gadu-gadu

Post #2 Ocena: 0

2017-10-22 07:26:15 (7 lat temu)

Posty: n/a

Mężczyzna

Konto usunięte

ustanowic glosowaniem w firmie druga akcje ordinary share o tej samej wartosci i przeslac statement of capital na formularzu SH01. allocate/przypisac ta druga akcje drugiemu dyrektorowi. upewnic sie przy tym ze obie akcje sa jednakowe. beda wtedy dwie jednakowe shares na dwoch dyrektorow, czyli 50% / 50%. jesli wspolnik bedzie robil trudnosci, wycofac sie z takiej spolki.

-----
zajrzalam na Wasza strone internetowa. zakladka "o nas" zaczyna sie od slow "I hope you will enjoy..." - Powinno byc "I hope you enjoy" wedlug mnie. Wlasnie zagladam na Quora i ktos anglojezyczny pisze ze "I hope you WILL enjoy" wedlug niego zawieraloby doze niepewnosci...

[ Ostatnio edytowany przez: KatyD 22-10-2017 07:35 ]

Jeżeli zależy Ci na stworzeniu jedynej w swoim rodzaju atmosfery a także niezapomnianym doświadczeniu dla Ciebie a, także Twoich gości, zobacz stronę internetową l. muzyka na wese

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

gotman25

Post #3 Ocena: 0

2017-10-22 08:21:53 (7 lat temu)

gotman25

Posty: 424

Mężczyzna

Z nami od: 28-03-2006

Skąd: Mansfield

Hej. SH01 juz rozumiem.
To jest proste.

Pytanie gdzie, w jaki sposob, za pomoca jakiego formularza przypisujemy akcje konkretnej osobie? Bo tego nie robimy w SH01.

Ta firma co zalozylismy to bedzie jedna faktura wystawiona raz na miesiac (prowizja od sprzedazy/posrednictwa). Zero kosztow no moze czasami trzeba bedzie poleciec odwiedzic producenta czy odbiorce.

Na razie nie jest na VAT ale wyglada na to ze trzeba bedzie przejsc bo przekroczymy prog.

Podzialy czy udzialy musimy ogarnac zebysmy mogli otrzymac dywidende.(ja i kolega)

Obydwoje jestesmy zatrudnieni na pelny etat w innych firmach i tak chyba bedzie najlepiej pod wzgledem podatkowym.


----
Co do stronki to dzieki za podpowiedz. To jest "zabawka" mojej zony. Prowadzi to jako SE. Strona raczej nie dziala bardziej ebay.
Jedna sprawa to miec strone czy sklep internetowy a druga to przyciagnac tam kogos:)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer SkypeNumer gadu-gadu

Richmond

Post #4 Ocena: 0

2017-10-22 08:52:13 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28863

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Wkleje Ci co napisali mi moi ksiegowi w 2013r. W Twoim przypadku mozesz wydac jedna nowa akcje, nie musisz 99, zeby dojsc do 100, ale byc moze tak jest polecane, nie wiem. Potem robisz transfer polowy akcji przez formularz wspomniany na koncu. I Ty akcje kupujesz, nie transferujesz za darmo, bo ja mialam darmowy transfer miedzy malzonkami. W Companies House zaktualizujesz dane przy okazji wypelniania Annual Statement.

Pomysl o zatrudnieniu ksiegowego, to nie jest droga usluga, a doradzilby Ci od poczatku.

"Increasing company shares

There is currently only 1 share in your company. Form SH01 can be used to increase the share capital from 1 to 100. You can increase the number of shares online – this is quicker than the paper submission. The online option on Companies House website is at https://ewf.companieshouse.gov.uk/

Once you have access to your company’s main screen, you will need to find Form SH01.

On that main page, select ‘Update/Amend capital’. The next screen will have the following and you will need to complete the sections with the red star:

Class of shares - 'ORDINARY' (this should already say ordinary £1)

Number of shares - '100' (this will be 1 so increase to 100)

Amount paid on each share - '£1' (this should already say £1)

Amount unpaid – leave as 0

Aggregate nominal value '£100' (this will be 1 so increase to 100)

Prescribed particulars - (this should already have information in here so nothing to do here otherwise enter the following-)
- In the case of a poll every member shall have one vote for each Ordinary Share held by him

- The Company may purchase its own shares (including any redeemable shares) on such terms as the Directors may think fit and make a payment in respect of the redemption or purchase of such shares otherwise than out of the distributable profits of the Company or the proceeds of a fresh issue of shares. )

You can then submit and you will be returned to the main SH01 page you were on before.

Once on the main screen, select ‘add allotment’. On the add allotment screen, you will also need to complete the sections with the red star.

Class of share - 'ORDINARY' (this should already say ordinary £1)

Currency – ‘GBP’ (this should already say GBP – Pound sterling)

Number of share allotted - '99'

Nominal value of each share - '1'

Amount paid (including share premium) - '99'

Amount unpaid - 0

Ignore the bit about non –cash consideration and then scroll down to the ‘Dates allotted’ section and enter the 'from date' as it will have a red star against it. You can disregard the ‘to’ option.

Hit submit and then follow the onscreen instructions.

Stock transfer

With 100 shares in issue, you can then complete the stock transfer form. Dividends can only be paid in the new ratio from the date of the stock transfer form – it cannot be done retrospectively so please action this as soon as possible to benefit from the tax saving.

Please complete the following sections:

Consideration money: NIL

Name of Undertaking: your company’s name

Description of security: ordinary shares

Words / Figures: as required

In the name of: your name and address

Signature of transferor: your signature

Date: as appropriate

Full name and full postal address of the person to whom the security is transferred: enter your husband’s name and address here"

Formularz Stock transfer form i jak go wypelnic i gdzie wyslac:
https://www.companywizard.co.uk/support/stock_transfer_form

Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

gotman25

Post #5 Ocena: 0

2017-10-22 09:19:47 (7 lat temu)

gotman25

Posty: 424

Mężczyzna

Z nami od: 28-03-2006

Skąd: Mansfield

Dzieki Richmond.
Tak tez bedziemy robic.

Nad ksiegowym sie zastanawiamy i szukamy.
CHyba to jest dobra opcja.
Wiem ze nie bedzie to za bardzo skomplikowane i nie bedzie za duzo papierkowej pracy ale moze doradza co mozna zrobic lepiej zeby bylo lepiej:-]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer SkypeNumer gadu-gadu

gotman25

Post #6 Ocena: 0

2017-10-29 20:50:45 (7 lat temu)

gotman25

Posty: 424

Mężczyzna

Z nami od: 28-03-2006

Skąd: Mansfield

OK ilosc akcji zwiekszylem w companies house online. Prosta sprawa

Stock transfer form zrobiony. Z uwagi na to ze jest ponizej £1K rozumiem ze nie musze wysylac do HMRC.
Transfer akcji nie wiem czy musialem kupowac. Moglem dostac za darmo:) Ale rownie dobrze moglem kupic za £1:-8

Moze przeciez sytacja ze daje swoje kontakty i znajomosci, moje zdolnosci czy uprawnienia a ktos mi za to oddaje czesc akcji:)

Share certificate ogarniety.

Nie jest az tak zle*THUMBS UP*

[ Ostatnio edytowany przez: gotman25 29-10-2017 20:54 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer SkypeNumer gadu-gadu

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,