MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Spółka LTD -> pobyt w Polsce

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 12

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

radioidea

Post #1 Ocena: 0

2016-05-04 14:31:51 (8 lat temu)

radioidea

Posty: 17

Mężczyzna

Z nami od: 21-04-2016

Skąd: NotInUK

Moja obecna działalność to DG w Polsce. Jednak chciałbym założyć spółkę LTD w UK (dla prestiżu głównie) i dla ZUS.

Z tego co rozumiem, o ile dobrze rozumiem, więc proszę o poprawę:
-mogę płacić podatki w UK i ichniejszy ZUS, jeśli jestem dyrektorem i wypłacam sobie pensję + dywidendy
-żeby się nasz US nie czepiał, płacę podatki w Polsce za zagraniczną dywidendę (co z wynagrodzeniem dyrektora?)
-nie mam zamiaru zmieniać rezydencji podatkowej, chcę się po prostu uwolnić od potwora US i ZUS (mogę im raz na rok zabulić podatek, ale to bezpieczniejsze niż prowadzenie DG tutaj)
-moja działalność jest w pełni internetowa i nie ma żadnych fizycznych śladów
-spółka będzie płatnikiem VAT

Czy zna ktoś biuro księgowe (jakieś większe, a nie krzak), gdzie mogę:
-wynająć adres
-zlecić księgowość
-pomogą z założeniem rachunku bankowego (przylecę do UK)
-raz na rok obliczą podatki
-będą wysyłać dokumenty mailem lub pocztą (najważniejsze dokumenty pocztą) do Polski

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #2 Ocena: 0

2016-05-04 14:40:52 (8 lat temu)

Richmond

Posty: 28875

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

A jak masz zamiar leczyc sie w Polsce?

W Polsce placisz podatki od calych dochodow, nie tylko dywidend. Nie ma potrzeby wyplacania sobie pensji, mozesz same dywidendy i wtedy nie placisz National Insurance.
Carpe diem.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

radioidea

Post #3 Ocena: 0

2016-05-04 14:50:36 (8 lat temu)

radioidea

Posty: 17

Mężczyzna

Z nami od: 21-04-2016

Skąd: NotInUK

Mam zamiar płacić dobrowolny NFZ. Chcę się tylko uwolnić w miarę od tego urzędniczego molocha (US/ZUS), podatek mogę zapłacić raz na rok w PIT, a nie co kwartał robić przelew i siedzieć jak na szpilkach, czy nie przyjdzie kontrola i nie dowali jakiejś grzywny. Chcę też podróżować, a prowadząc DG w Polsce musisz do tego celu zatrudnić przedstawiciela. Nie stawisz się w ciągu 7 dni na wezwanie, grzywna. Nie wypełnisz ankiety GUS - grzywna.
Miałem ostatnio wezwanie do osobistego wstawiennictwa w ciągu 7 dni pod rygorem grzywny lub kary więzienia. Zapytali się po prostu czy nie wpadam w limit VAT (transakcje po za wspólnotowe mam głównie). To jest paranoja.

W LTD nikt do pierdla nie wsadzi, jak przylecę np. po miesiącu i złożę wyjaśnienia.

Druga sprawa, potrzebna mi spółka LTD z VAT by sprzedawać aplikację w Google Play. W Polsce musiałbym założyć spółkę z.o.o z pełną księgowością, notariuszami, sądowymi potwierdzeniami każdej operacji i z dybiącymi urzędasami. To jest jakiś absurd.

Podatki mogę płacić normalnie w Polsce, chcę tylko wynieść stronę formalną z tego chorego systemu.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #4 Ocena: 0

2016-05-04 21:54:33 (8 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

radioidea

Post #5 Ocena: 0

2016-05-05 21:52:40 (8 lat temu)

radioidea

Posty: 17

Mężczyzna

Z nami od: 21-04-2016

Skąd: NotInUK

ale ja szukam całego pakietu księgowego:
-adres
-faktury
-korespondencja mailem i pocztą tradycyjną
-ewentualne przedstawicielstwo, jak będą potrzebni

Co do GUS, w 2014 roku miałem wiadomość mailową dostarczoną 23 marca, że na 24 marca mam mieć zrobioną ankietę, spóźnienie to grzywna 5000 zł.

[ Ostatnio edytowany przez: radioidea 05-05-2016 21:54 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

OlekBolek

Post #6 Ocena: 0

2016-05-05 22:39:51 (8 lat temu)

OlekBolek

Posty: 4

Mężczyzna

Z nami od: 05-05-2016

Skąd: Medway

Jeśli chcesz się głównie uwolnić od ZUSu to zamiast komplikować sobie życie spółką LTD załóż sp. z o.o. w Polsce. Koszty ZUSu redukujesz do zera.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

violettaphotogr

Post #7 Ocena: 0

2016-05-05 22:52:56 (8 lat temu)

violettaphotography

Posty: 1563

Kobieta

Z nami od: 21-01-2014

Skąd: ...

Cytat:

2016-05-04 14:50:36, radioidea napisał(a):
Mam zamiar płacić dobrowolny NFZ. Chcę się tylko uwolnić w miarę od tego urzędniczego molocha (US/ZUS),


Czy nie jest aby tak, ze by miec prawo do oplacania skladek chorobowych, musisz najpierw placic za ubezpieczenie emerytalne i rentowe?...
#Violujemy

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ie2ox4-b

Post #8 Ocena: 0

2016-05-05 22:58:59 (8 lat temu)

ie2ox4-b

Posty: 3591

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 27-05-2014

Skąd: Oxford

Mówisz, że będąc szefem w z o.o. nie płacisz ZUSu? ... nieprawdopodobne... jakiś gamoń musiał pisać ustawę podatkową...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

OlekBolek

Post #9 Ocena: 0

2016-05-05 23:24:18 (8 lat temu)

OlekBolek

Posty: 4

Mężczyzna

Z nami od: 05-05-2016

Skąd: Medway

Będąc ąąęę Prezesem sp. z o.o. to po pierwsze: masz prawo nie pobierac wynagrodzenia za prezesowanie. 0 wynagrodzenia to 0 ZUSu. Po drugie jeżeli jednak marzysz o wypłatach to zamiast byc prezesem z umową o pracę (ZUS tradycyjnie pożre wtedy te swoje 50%) to spółka może powołać prezesa (powołać nie zatrudnić!) wtedy płaci się tylko podatek dochodowy od takiego wynagrodzenia

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

OlekBolek

Post #10 Ocena: 0

2016-05-05 23:33:45 (8 lat temu)

OlekBolek

Posty: 4

Mężczyzna

Z nami od: 05-05-2016

Skąd: Medway

Minus taki że wciąż nie masz ubezpieczenia zdrowotnego. Ale od czego jest się prezesem sp . z o.o. Spółka której jesteś prezesem zatrudnia Cię na 2 fuchę jako np. specjalistę do spraw czystości powierzchni poziomych na 1/10 z minimalną pensją co teraz daje koszty zusu w granicach 57 PLN i w pakiecie masz ubezpieczenie zdrowotne dla Ciebie i całej rodziny.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,