MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Prawo jazdy - punkty karne

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 13 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 11 | 12 | 13 ] - Skocz do strony

Str 2 z 13

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Post #1 Ocena: 0

2007-11-09 13:26 (16 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

mateusz_78_NI

Post #2 Ocena: 0

2007-11-09 19:40 (16 lat temu)

mateusz_78_NI

Posty: 7

Z nami od: 14-07-2007

witam,

a jak wyglada sprawa z punktami jezeli mamy polskie prawko, z tego co wiem to wiekszosc nie wymienia prawka na GB poniewaz na polskie nie ma mozliwosci zbierania punktow.

czy ktos sie orientuje w tym temacie?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #3 Ocena: 0

2007-11-09 20:01 (16 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

anaemm

Post #4 Ocena: 0

2007-11-09 20:53 (16 lat temu)

anaemm

Posty: 75

Kobieta

Z nami od: 22-10-2006

Czy ktos to u Ciebie przetestowal? pytam tak na wszelki wypadek.
Cytat:

2007-11-09 13:16, Ronincheltenham napisał(a):
Sprawa jest prosta jesli chodzi o punkty, jestem kurierem wiec na prawku zalezy mi bardziej jak na paszporcie. Natomiast jesli juz tak sie stanie ze zabiora prawko to niestety czeka was wyjazd do polski do wydzialu komunikacji i pobranie duplikatu bo orginnal zostawiliscie w DVLA. Wracacie do UK wymieniacie ponownie na angielskie , a punktow wam nie moga nabic bo hjak sie pytaja skad masz prawko to sie odpowiada ze w Polsce zrobilo sie kurs ponowny, nie sa w stanie tego sprawdzic.
ana

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

walszar

Post #5 Ocena: 0

2007-11-19 14:31 (16 lat temu)

walszar

Posty: 1

Z nami od: 19-11-2007

Skąd: so`ton

Witam
Proszę posłuchajcie mojej historii.
Przyjechałem w lutym 2005, do pracy jako kierowca HGV i już na początku pracy od marca do kwietnia złapałem 7 zdjęć z przekroczeniem prędkości.Wezwania oczywiście przyszły do firmy w której pracowałem i jak łatwo się domyśleć zostały podane moje dane potrzebne do wystawienia mandatu. Ponieważ miałem polskie prawo jazdy wybrałem opcję "winny ale chcę w sądzie wyjaśnić co się stało" .Tak więc czekałem na sąd. Doczekałem się po 8 miesiącach w listopadzie 2005. W sądzie wyjaśniłem mój błąd i zostałem ukarany karą finansową 7*10 funtów plus 35 funtów opłaty za rozprawę czyli 105 funtów za siedem mandatów.:-)...(w firmie niemogli uwierzyć że mam takie szczęście)
Dodatkowo dostałem punkty karne za każdy mandat osobno ale zakazu jazdy niedostałem. .....Po dwóch latach zadzwoniłem do DVLA i dowiedziałem się że mam 17 punktów( niewiem jakim jak oni to policzyli). A teraz najlepsze:
Ciągle pracuję w tej samej firmie, dalej jeżdze na tym samym polskim prawie jeżdzie, niemam żadnego dodatkowego dokumentu o punktach a jednak w DVLA wiedzą o mnie i punkty tam mam.
Mam pytanie do Was,
czy punkty się liczą od zdarzenia na drodze czy od ukarania przez sąd i jak sie ma okres 9 miesięcy czekania na sąd ,czy one sie liczą do tego okresu czy nie i wreszczie czy mam wymienić prawo jazdy teraz czy czekać aż minie 4 lata i będę czysty w DVLA.Dodam że w mojej firmie pracuje ponad 100 angielskich kierowców i nikt niema pojęcia jak to jest z tymi punktami:-?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

roztocz

Post #6 Ocena: 0

2007-11-19 16:30 (16 lat temu)

roztocz

Posty: 968

Mężczyzna

Z nami od: 23-05-2007

Skąd: Greenford

Cytat:

2007-11-09 13:16, Ronincheltenham napisał(a):
Natomiast jesli juz tak sie stanie ze zabiora prawko to niestety czeka was wyjazd do polski do wydzialu komunikacji i pobranie duplikatu bo orginnal zostawiliscie w DVLA.

w teorii brzmi niezle ale na jakiej podstawie otrzymasz duplikat w Polsce, nie wystarczy chyba powiedziec ze zostawiles je w DVLA, musisz to jakos udowodnic np. miec papier ze Ci ukradli albo zgubiles, angielska policja nie da Ci tego na pewno, chyba ze w Polsce bedziesz kombinowal
Praca - to bardzo prymitywny sposob spedzania czasu.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

anaemm

Post #7 Ocena: 0

2007-11-19 20:53 (16 lat temu)

anaemm

Posty: 75

Kobieta

Z nami od: 22-10-2006

Polskie prawo jazdy miales obowiazek wymienic i Twoja firma powinna sie od Ciebie tego domagac. Albo jest pol roku, albo rok na wymiane, nie pamietam. W ten sposob mialbys nabite punkty, liczone od dnia decyzji w sadzie. Punkty zlapany w miedzyczasie bylyby traktowane osobno. Ale wyglada na to, ze naprawde jestes szczesciarzem, nie przypominaj sie w DVLA za wszelka cene, bo serio nie masz prawa jezdzic w UK. Po czterech latach od dnia wydania decyzji sadu wymien prawo jazdy na UK. Albo po czterech latach od daty dostania ostatnich punktow, mozesz z nimi sprawdzic, nie wzmiankujac, ze jestes zawodowym kierowca.
ana

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

bartoo

Post #8 Ocena: 0

2008-04-16 19:50:02 (16 lat temu)

bartoo

Posty: 1

Mężczyzna

Z nami od: 16-04-2008

Cześć,
przebywam w UK już ponad 6 m-cy i posiadam polskie prawko, ale muszę je jak najszybciej wymienić na angielskie (wymogi miejsca pracy). Przez ten okres zgromadziłem 6 p. karnych, czy po wymianie prawka na angielskie te punkty zostaną zapisane na te nowe angielskie prawo jazdy???

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

marcinb

Post #9 Ocena: 0

2008-04-16 22:25:57 (16 lat temu)

marcinb

Posty: 7163

Mężczyzna

Z nami od: 20-05-2006

Skąd: Newark on Trent

z tego co podaje DVLA:
12 punktow wazne przez 3 lata.
okres 3 lat liczy sie od daty pierwszego wykroczenia, ktore wlasnie po trzech latach ulega przedawnieniu. jezeli ''zdobedziesz'' 12 punktow w ciagu 3 lat od daty pierwszego mandatu - tracisz prawo jazdy.
Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer SkypeNumer gadu-gadu

marcinb

Post #10 Ocena: 0

2008-04-16 22:32:18 (16 lat temu)

marcinb

Posty: 7163

Mężczyzna

Z nami od: 20-05-2006

Skąd: Newark on Trent

prawa jazdy nie trzeba wymieniac.
mozna jezdzic na polskim prawie jazdy wydaneym w UE.
nie dostaje sie wtedy punktow na prawo jazdy ale wezwanie do sadu na przesluchanie w sprawie popelnionego wykroczenia i zostaje ukaranym adekwatnie do tegoz wykroczenia.
mozna tez wystapic o wydanie wkladki do polskiego prawka tzw COUNTERPART w ktore wpisywane sa wszystkie zdobyte punkty.
Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer SkypeNumer gadu-gadu

Strona 2 z 13 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 11 | 12 | 13 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,