MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Powrót do Polski

 

Postów: 3

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

mmw19981

Post #1 Ocena: 0

2018-05-25 13:17:49 (6 lat temu)

mmw19981

Posty: n/a

Konto usunięte

Witam,

Pod koniec Czerwca planuje powrót do Polski na stałe. Celem tego postu nie jest wszczynanie dyskusji na temat czy jest to dobry pomysł czy też nie itp itp. Chciałbym się dowiedzieć co musze mieć na uwadze przy powrocie do kraju. Co musze załatwić już na miejscu, jakie formalności, urzędy itp. Jak moje oceny i wykształcenie liczy się w Polsce.

Na początek powiem coś o sobie. Do Anglii przyjechałem z ojcem w wieku 7 lat, w Polsce ukończyłem zaledwie pierwszą klasę podstawówki. Aktualnie mam lat 20. Posiadam bardzo dobre oceny z egzaminów GCSE, spędziłęm dwa lata w Collegu, posidam dość dobre oceny z A-levels oraz BTEC subsidiary Diploma z informatyki. Po tym spędziłęm dwa lata w innym collegu i ukończyłem Level 2 oraz Level 3 mechaniki samochodowej (dotychczas brak praktyki oraz doświadczenia w zawodzie). Posiadam prawo jazdy cat B oraz samochód który planuje zabrać ze sobą do Polski jako mienie przesiedleńcze. Pracować zacząłem około 3 lat temu, głównie dorywczo (part time). Aktualnie pracuje w Pizza Hut jako dostawca 50h tygodniowo.

Przez ostatnie dwa i pół roku odkąd poznałem swoją dziewczynę w Polsce, przyjeżdzam do kraju praktycznie co 6 tygodni. Teraz nadszedł czas aby wkońcu ustabilizować się w jednym miejscu. Nie planowałem nigdy przyszłości w Anglii i zawsze czułem silną chęć powrotu do kraju.

Posiadam Polski dowód, paszport, mam konto w PKO. Nie mam aktualnie meldunku w Polsce iż zostałem wymeldowany kilka lat temu z mieszkania mamy. Na początku będe mieszkał u rodziny, pracę być może będe mia łw firmie Bader zajmującą się produkcją tapicerki oraz poszyć do aut osobowych. Potrzebują kogoś z dobrym jęykiem Angielskim do robienia zamówień itp.

Jestem naprawdę dobrej myśli i uważam że jeśli komuś bardzo żależy to da radę zyć normalnie w Polsce.

Aby podsumować:

Jakie moje Angielskie oceny oraz kwalifikacje mają znaczenie w Polsce?
Na początek nie chaiłbym przerejestrowywać samochodu gdyż chciałbym sobie zostawić opcje powrotu do Anglii jeśli coś nie szło by po mojej myśli. A więc czy jest opcja aby ubezpieczyć auto na angielskich rejestracjach? Słyszałem że ludzie tak robili że tax i mot opłacony w UK a OC Polskie.

Jakie Angielskie dokumenty będą mi potrzebne w Polsce? świadectwa pracy itp itp

Jak wygląda teraz służba wojskowa w Polsce? Słyszałem że biorą jedyie na komisję i jeśli się ktoś nadaje to biorą do rezerw ale przymusowej służby aktualnie nie ma?

I co ogólnie mam jeszcze do załatwienia kiedy będę już w Polsce, jakie formalności. Czy musze komuś zgłaszać ze wróciłem na stałe? Czy skoro mieszkałem już kiedyś w Polsce to normalnie wszędzie figuruje w aktach itp.

Z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi, pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #2 Ocena: 0

2018-05-25 13:22:14 (6 lat temu)

Posty: n/a

Mężczyzna

Konto usunięte

Bedziesz musial wyrobic sobie nr identyfikacji podatkowej chyba? kiedys tak bylo ze kazdy dostawal? albo to juz nieaktualne?
no i wystarac sie o legitymacje ubezpieczeniowa zusowska
Jeżeli zależy Ci na stworzeniu jedynej w swoim rodzaju atmosfery a także niezapomnianym doświadczeniu dla Ciebie a, także Twoich gości, zobacz stronę internetową l. muzyka na wese

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #3 Ocena: 0

2018-05-25 13:52:24 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28873

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Jesli nie bedziesz ubezpieczal samochodu w UK, to musisz na niego zrobic SORN, bo inaczej dostaniesz kare za brak ubezpieczenia.

Proponuje sprawdzic ile czasu mozesz jezdzic na angielskiej polisie, niektore firmy maja 30 dni zagranice, niektore 90, itd. Moze przez ten czas wyjasni sie co chcesz zrobic.

Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #4 Ocena: 0

2018-05-25 13:59:04 (6 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Cytat:

Jakie moje Angielskie oceny oraz kwalifikacje mają znaczenie w Polsce?


Zalezy co chcesz robic z tymi kwalifikacjami, to pracy w firmie o ktorej myslisz nie musisz miec zadnych kwalifikacji czy dyplomow.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,