MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Wolne dla dziecka w czasie roku szkolnego

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 11 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 9 | 10 | 11 ] - Skocz do strony

Postów: 109

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

marlenka28

Post #1 Ocena: 0

2010-03-25 18:07:07 (14 lat temu)

marlenka28

Posty: 508

Kobieta

Z nami od: 22-06-2009

Skąd: m-r

Poprosilam szkole o 7 dni wolnego w czasie roku szkolnego dla dziecka z powodu wyjazdu do Polski na wesele.
Szkola mi odmowiła, uzasadniając to tym, iz syn był juz na wakacjach w pazdzierniku 2008 roku.
Oczywiscie, moge wyjechac , ale dziecko moze stracic miejsce w szkole i podadzą mnie do opieki spolecznej.
Czy ktos mial taki problem , co moge wiecej zrobić?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #2 Ocena: 0

2010-03-25 18:31:57 (14 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #3 Ocena: 0

2010-03-25 18:44:14 (14 lat temu)

karjo1

Posty: 20615

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Wszystko zalezy, na ile bliska rodzina robi impreze - rodzenstwo, rodzice? I porozmawiac jeszcze raz w szkole, zaoferowac sie z odrobieniem w czasie wyjazdu lekcji, ktore dzieci maja w tym czasie w szkole.
Poza tym slub na ogol jest w weekend, wiec wypad w piatek i powrot w niedziele nie zakloca toku nauczania.
Do tego warto przemyslec, co wazniejsze, wypady wakacyjne w trakcie szkoly, czy nauka dziecka - w ten sposob uczycie lekcewazenia podstawowych obowiazkow i nie dziwie sie szkole, skoro juz raz zafundowaliscie dziecku wagary bez uzasadnienia.
PS. Isskka, na ogol nieobecnosci - zwolnienia "planowane" sa rozliczane w skali calego okresu nauki, np. w primary w czasie 7 lat (reception + 6 klas) i maksymalnie moze byc tydzien na rok.

[ Ostatnio edytowany przez: karjo1 25-03-2010 18:48 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

marlenka28

Post #4 Ocena: 0

2010-03-25 19:07:35 (14 lat temu)

marlenka28

Posty: 508

Kobieta

Z nami od: 22-06-2009

Skąd: m-r

Wesele mamy 10 lipca, mamy psa, wiec w rachube wchodzi podroz tylko samochodem.
Jest to wesele siostry.
Chcielismy to polaczyc z wyjazdem na wakacje.
Owszem moge jechac 8 lipca , wrocic 12-go i maly pojdzie do szkoly na 3 dni i wakacje.
Pod koniec roku szkolnego nie ma juz zajec typowych, raczej zabawy.
Syn chodzi do 4 klasy ,w Uk 5 lat.
Nie ma problemow w nauce.
Frekwencje ma miedzy 90-95%, bo jest dosc chorowity.

Nie wiem co pazdziernik 2008 ma do tego, ale pani w recepcji pokazalami mi wydruki,iz wtedy bylismy na wczasach z pozwoleniem szkoly.
Teraz ponoc zasady sie zmienily i mozna jechac 1 na 2 lata.

A najlepsze jest to , ze mamy nastepne wesele we wrzesniu i jeszcze jedno w pazdzierniku, rowniez bardzo bliskiej rodziny.
Wszyscy sie na nas poobrazaja.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #5 Ocena: 0

2010-03-25 19:14:24 (14 lat temu)

karjo1

Posty: 20615

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Nie poobrazaja, tylko odesla informacje o zaniedbaniach w edukacji dziecka do social service i wydzialu edukacji w urzedzie miejskim.
Do tego najprawdopodobniej dojdzie oplata za nieobecnosci.
No i dosc kiepska frekwencja, wiec powodow do przemyslenia dosc duzo.
Psa na weekend mozna zostawic w hotelu, to nie powod, by dzieciakowi to, co najwazniejsze obecnie zawalac.
Co ma wczesniejszy wyjazd do obecnego, sekretarka przecia wyjasnila...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

marlenka28

Post #6 Ocena: 0

2010-03-25 19:18:55 (14 lat temu)

marlenka28

Posty: 508

Kobieta

Z nami od: 22-06-2009

Skąd: m-r

Nie uwazam, ze moje dziecko opusci sie w nauce przez opuszczenie ostatniego tygodnia w szkole.
Do Polski zawsze jezdze pod koniec lipca, mam zaklepane wczasy.
Wiec musialabym wrocic na 3 dni i znowu jechac, koszt bardzo wysoki.

Nie jestem rasista, ale INNI obcokrajowcy maja czesto wolne bo swieta, ramadany itd.
Jest to bez problemu akceptowane.
A dla nas podtrzymywanie wiezi rodzinnych to nic???

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kiliana

Post #7 Ocena: 0

2010-03-25 19:19:39 (14 lat temu)

Kiliana

Posty: 1860

Kobieta

Z nami od: 05-07-2009

Skąd: east of London

Cytat:

2010-03-25 19:07:35, marlenka28 napisał(a):


A najlepsze jest to , ze mamy nastepne wesele we wrzesniu i jeszcze jedno w pazdzierniku, rowniez bardzo bliskiej rodziny.
Wszyscy sie na nas poobrazaja.


A moze zrozumieja?? Co kraj to obyczaj i trzeba sie dostosowac. We wrzesniu mielismy wesele mojego rodzonego brata. Ja nie pojechalam, bo moja najmlodsza miala miesiac. Brat sie nie obrazil :-) Podobnie bylo w maju, gdy mialam komunie moich dwoch chrzesniaczek - tez nie pojechalam. Teraz w maju mamy wesele ze strony mojego meza. Od razu uprzedzilismy, ze nie przyjedziemy, bo corka chodzi do szkoly - zrozumieli.

Moze po prostu przedstaw rodzinie sytuacje? Mieszkamy w tym kraju i musimy dostosowac sie do pewnych zasad :-)

Co do wesela w lipcu - moze jednak dostaniecie zezwolenie na wolne o ile poprawi sie obecnosc syna - oni tutaj sa na to strasznie wyczuleni. Sprobuj aplikowac po swietach jeszcze raz, porozmawiaj z nauczycielem a moze z dyrektorem?
Dziecko jest księgą, którą powinniśmy czytać i w której powinniśmy pisać. ~ Peter Rosegger

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

marlenka28

Post #8 Ocena: 0

2010-03-25 19:37:44 (14 lat temu)

marlenka28

Posty: 508

Kobieta

Z nami od: 22-06-2009

Skąd: m-r

Nie dostałam jeszcze oficjalnej odmowy, tylko pani z recepcji mnie poinformowała o odmowie.
POczekam na list od dyrekcji.
I chyba umowie sie na rozmowe, moze sie da przekonac.

Bardzo chciałabym jechac , bo to moja siostra.

Nastepne wesela sa ze strony meza.
Tylko On tez marudzi, ze w poprzednich 2 latach 3 juz nas omineły.

Oj jak ciężko daleko od rodziny.
A moze wracac do Polski...bo jakos tak pod gorke...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #9 Ocena: 0

2010-03-25 19:48:23 (14 lat temu)

karjo1

Posty: 20615

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Cytat:

2010-03-25 19:18:55, marlenka28 napisał(a):
Nie uwazam, ze moje dziecko opusci sie w nauce przez opuszczenie ostatniego tygodnia w szkole.
Do Polski zawsze jezdze pod koniec lipca, mam zaklepane wczasy.
Wiec musialabym wrocic na 3 dni i znowu jechac, koszt bardzo wysoki.

Nie jestem rasista, ale INNI obcokrajowcy maja czesto wolne bo swieta, ramadany itd.
Jest to bez problemu akceptowane.
A dla nas podtrzymywanie wiezi rodzinnych to nic???


Nikt z dzieci nie ma wolnego z racji swiat wyznaniowych, poza wolnym przyslugujacym wszystkim.
Jeszcze sie z niczym takim nie spotkalam.
A frekwencja na poziomie 90% jest niska, to urwany dzien na kazde 2 tygodnie nauki.
Jesli faktycznie chcecie dobrze to rozegrac, to jeszcze raz umowcie sie z nauczycielem i dyrektorem szkoly na rozmowe, zaproponujcie ze swojej strony wieksza prace z dzieckiem do konca roku + poproscie o dodatkowe zadania na czas wyjazdu.
Swoja droga, dziwnie duzo rodzicow ma tu problem we wspolpracy ze szkola. W zeszlym roku lecielismy do Pl skonsultowac chorobe dziecka po diagnozie w UK, wyjazd na prawie 2 tygodnie, szkola zaakceptowala bez problemu, w tym roku jedziemy (tez z psem, tez na wesele) w trakcie roku szkolnego -przedyskutowane, ustalone, ze mlode nie opuszcza zajec, pracuje, codziennie zadania domowe i bierze dodatkowe prace "do samolotu" i tez szkola nie robi problemu...
Ale nauczyciele tez wiedza, ze moga na nas liczyc, mamy ustalony wspolny tok postepowania, w koncu to nam na dziecku i jego edukacji najbardziej powinno zalezec?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #10 Ocena: 0

2010-03-25 19:48:40 (14 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 11 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 9 | 10 | 11 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,