MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Tymczasowy status osoby osiedlonej

 

Postów: 8

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

hbert132

Post #1 Ocena: 0

2020-09-22 07:32:42 (4 lata temu)

hbert132

Posty: 5

Mężczyzna

Z nami od: 22-09-2020

Skąd: Chertsey

Cześć !

Pojawiłem się tutaj w poszukiwaniu pomocy z załatwieniem formalności odnośnie brexitu. Sytuacja jest następująca... Kilka lat temu razem z dziewczyną pracowaliśmy kilka miesięcy w UK.W tym czasie otrzymaliśmy National Insurance number oraz założyliśmy sobie konta w banku. Dzisiaj jako małżeństwo mieszkamy w Polsce, ale rozważamy wyjazd do UK. W jaki sposób w naszej sytuacji ubiegać się o tymczasowy status osoby osiedlonej? Co potrzebujemy mieć ? W jaki sposób i w jakiej kolejności uwzględnić zmianę nazwiska przez moją żoną.

Dziękuję za każdą podpowiedź.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

PannaZMokraGlow

Post #2 Ocena: 0

2020-09-22 07:57:44 (4 lata temu)

PannaZMokraGlowa

Posty: n/a

Konto usunięte

Status osoby osiedlonej, rowniez tymczasowy, jest dla osob ktore tu mieszkaja - ale jesli nie przyjezdzacie przed koncem tego roku, to moze warto sprobowac przez aplikacje telefoniczna dla jednego z Was i sprawdzic czy chwyci prawo wstepu do UK? (Opcja mieszkam obecnie poza UK)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

hbert132

Post #3 Ocena: 0

2020-09-22 08:01:13 (4 lata temu)

hbert132

Posty: 5

Mężczyzna

Z nami od: 22-09-2020

Skąd: Chertsey

Dziękuję za odpowiedź. Jeśli będzie to konieczne to przyjedziemy przed końcem roku. Woleli byśmy natomiast przyjechać na początku następnego. W jaki sposób odbywa się weryfikacja zamieszkania ? Czy np. dokument z banku wysłany na adres w UK będzie wystarczający ? Czy potrzebna jakaś umowa o pracę/wolontariat ? Rozumiem, że przez aplikację można zgłosić prośbę o status tymczasowej osoby osiedlonej mieszkającej aktualnie poza UK ?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

PannaZMokraGlow

Post #4 Ocena: 0

2020-09-22 08:07:25 (4 lata temu)

PannaZMokraGlowa

Posty: n/a

Konto usunięte

Praca, i odprowadzane skladki, sprawdzane sa automatycznie przez dane na Waszych kontach National Insurance. Ale poniewaz macie juz jakies dawne dane, to ja bym sprobowala, na poczatek jedna osoba i sprobowac czy chwyci.

Rzeczywiscie jest opcja dla osob aktualnie poza UK. Nie znam jednak nikogo kto skladal spoza UK wiec nic wiecej nie wiem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

hbert132

Post #5 Ocena: 0

2020-09-22 08:10:54 (4 lata temu)

hbert132

Posty: 5

Mężczyzna

Z nami od: 22-09-2020

Skąd: Chertsey

Wiesz może czy są jakieś konsekwencje jeśli nie chwyci ? Czy to zamknie bądź utrudni dalsze możliwości ? Czy raczej po prostu trzeba będzie dostarczyć dodatkowe dokumenty ?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

PannaZMokraGlow

Post #6 Ocena: 0

2020-09-22 09:10:26 (4 lata temu)

PannaZMokraGlowa

Posty: n/a

Konto usunięte

Teoretycznie niczego nie powinno to utrudnic, ale poniewaz w praktyce nie wiem, dlatego poradzilam niech najpierw jedno sprobuje. Przeciez jestescie malzenstwem wiec drugie mogloby pojsc inna droga administracyjna i pociagnac za soba to pierwsze.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

hbert132

Post #7 Ocena: 0

2020-09-22 09:14:10 (4 lata temu)

hbert132

Posty: 5

Mężczyzna

Z nami od: 22-09-2020

Skąd: Chertsey

Dobry pomysł. Czy fakt naszego małżeństw i zmiany nazwiska żony należało by zgłosić przed rozpoczęciem próby złożenia wniosku o tymczasowy status osoby osiedlonej ? Czy jeśli to ja będę pierwszy próbował to nie jest to konieczne?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

PannaZMokraGlow

Post #8 Ocena: 0

2020-09-22 09:19:24 (4 lata temu)

PannaZMokraGlowa

Posty: n/a

Konto usunięte

Nie ma rubryki na zglaszanie malzenstwa. Zona musialaby podac najpierw aktualne a pozniej panienskie nazwisko w odpowiednim polu.

🙂 Powodzenia. Daj znac czy sie udalo.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

hbert132

Post #9 Ocena: 0

2020-09-22 09:21:43 (4 lata temu)

hbert132

Posty: 5

Mężczyzna

Z nami od: 22-09-2020

Skąd: Chertsey

Okej. W takim razie ja próbuję pierwszy i zobaczymy jak pójdzie. Dam znać :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,