MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Mandat za “uzywanie” telefonu w czasie jazdy

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 11 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 9 | 10 | 11 ] - Skocz do strony

Postów: 103

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

danielo0

Post #1 Ocena: 0

2019-07-31 17:37:42 (5 lat temu)

danielo0

Posty: 43

Mężczyzna

Z nami od: 31-07-2019

Skąd: Pb

Witam . Przydarzyła mi się tydzień temu nie miła sytuacja. Pracuje jako kierowca vana i byłem tydzień temu w Ipswich z dostawą do sklepu. Zepsuł mi się holder od telefonu...i jak byłem w centrum miasta ustawiłem nawigację w telefonie na zjazd na obwodnice....no i trzymałem telefon w ręku spoglądając na nawi.... nagle zatrzymuje mnie policjant z dupy i wlepił mi ticket za używanie telefonu...ale wcale go nie używałem tylko trzymałem. Dzisiaj przyszedł list , kara: £200 + 6 punktów karnych. Dla mnie to wielki szok i zdecydowanie nie godzę się na to bo jest to zdecydowanie za surowa kara. W liście jest napisane że mogę się odwołać do sądu. Jak sprawa może się potoczyć jeśli odmawiam kary ?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andyopole

Post #2 Ocena: 0

2019-07-31 17:45:23 (5 lat temu)

andyopole

Posty: 12803

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Przepis zapewne mowi jasno ze nie wolno w czasie jazdy trzymac w reku ani np. ustawiac telefonu, nawigacji, itp.

Nie wiem jak jest w UK, gdy tam przyjechalem w 2004 roku rozmawianie przez komorki w czasie jazdy nie bylo zakazane wcale.

Ja bym poszedl do sadu i wzial wydruki z rozmow na dowod ze nie rozmawiales w tym czasie przez telefon. Byz moze zmniejsza Ci kare. Cos tam jest mozliwe do obnizenia jesli sie wezmie jakas klase ale to wiedza lepiej obecni rezydenci UK.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

danielo0

Post #3 Ocena: +1

2019-07-31 17:47:07 (5 lat temu)

danielo0

Posty: 43

Mężczyzna

Z nami od: 31-07-2019

Skąd: Pb

Nie dzwoniłem ani nie pisałem , raz na jakiś czas spoglądałem na telefon. Czy mogę zrobić ?
6 pkt karnych i £200...... to jest dramat.

Nawigacja była ustawiona już. Chciałem tylko dojechać do obwodnicy.....jak mnie policjant zatrzymał to jechałem 20mil na godzinę . Mandat jest za używanie telefonu ale w rzeczywistości tylko go trzymałem w ręku

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andyopole

Post #4 Ocena: 0

2019-07-31 18:30:13 (5 lat temu)

andyopole

Posty: 12803

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

W sadzie bedziesz sie tlumaczyl, nie nam. Dlatego mowie zebys wzial ze soba wydruk z billingu. Tam bedzie dowod (tak mniemam) ze nie rozmawiales w momencie zatrzymania.

U mnie kolega mial przypadek ze jego corke, mloda koze, tez policjant zahaltowal i utrzymywal ze rozmawia w czasie jazdy co akurat bylo nieprawda. Wydrukowal billing I poszedl z nia do sadu, tam udowodnil ze policjant nie mial racji. Przy okazji okazalo sie ze ten sam policjant napedzal sadowi same takie malolaty, ktore czesto przestraszone placily mandaty bez dyskusji.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Adacymru

Post #5 Ocena: 0

2019-07-31 19:39:18 (5 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

It’s illegal to hold a phone or sat nav while driving or riding a motorcycle. You must have hands-free access, such as:

a bluetooth headsetvoice commanda dashboard holder or mata windscreen mounta built-in sat nav

The device must not block your view of the road and traffic ahead.

You must stay in full control of your vehicle at all times. The police can stop you if they think you’re not in control because you’re distracted and you can be prosecuted.

The law still applies to you if you’re:

stopped at traffic lightsqueuing in trafficsupervising a learner driverWhen you can use a hand-held phone

You can use a hand-held phone if either of these apply:

you’re safely parkedyou need to call 999 or 112 in an emergency and it’s unsafe or impractical to stopPenalties

You can get 6 penalty points and a £200 fine if you use a hand-held phone when driving. You’ll also lose your licence if you passed your driving test in the last 2 years.

You can get 3 penalty points if you don’t have a full view of the road and traffic ahead or proper control of the vehicle.

You can also be taken to court where you can:

be banned from driving or ridingget a maximum fine of £1,000 (£2,500 if you’re driving a lorry or bus)
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

danielb

Post #6 Ocena: 0

2019-07-31 19:39:36 (5 lat temu)

danielb

Posty: 200

Mężczyzna

Z nami od: 01-02-2008

Skąd: Manchester

using-mobile-phones-when-driving-the-law

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

malben1

Post #7 Ocena: 0

2019-07-31 20:06:28 (5 lat temu)

malben1

Posty: 577

Mężczyzna

Z nami od: 10-12-2007

Skąd: Stafford

Cytat:

2019-07-31 17:37:42, danielo0 napisał(a):
....no i trzymałem telefon w ręku spoglądając na nawi....
kara: £200 + 6 punktów karnych. Dla mnie to wielki szok i zdecydowanie nie godzę sie... jest napisane że mogę się odwołać do sądu. Jak sprawa może się potoczyć jeśli odmawiam kary ?

no... przykra sprawa...

prawo wydaje sie jasne...
i obecnie jest presja polityczna i spoleczna na takie wykroczenia (przypomne naszego rodaka ktory zabil cala rodzine ciezarowka...)

nie polecam sadu, stracisz wiecej kasy, *STOP*
chyba ze wykazesz/udowodnisz bardzo skromne zarobki
i duza rodzine na utrzymaniu...
bedziesz musial podac dokladnie:
-przychody
-i 'odchody' :-D

przypomina mi sie moja sytuacja z przed 10,5 roku:
www.mojawyspa.co.uk/forum/42/18928/mandat-za-przekroczenie-predkosci-i-splata-w-ratach,0#post207604

...gdybym mial UK's prawko - byloby £60
bez prawka - sad - ...i £310...*YAHOO*

[ Ostatnio edytowany przez: malben1 31-07-2019 20:20 ]

Pamietajcie! Nikt nie da Wam tyle ile ja Wam moge obiecac...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

peters_1

Post #8 Ocena: 0

2019-07-31 20:49:15 (5 lat temu)

peters_1

Posty: 63

Mężczyzna

Z nami od: 05-02-2010

Skąd: Londyn

Male samochody to gonia bezlitosci za uzywanie telefonu. Jezdze duzym I mam uchwyt do telefonu. Co dziennie go dotykam tysiace razy I nic. Nikt I nic mnie nie zatrzymuje. Mam bluetoth w uchu caly czas. Moze to zalatwia sprawe jak patrza przez lornetke.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

rafal80

Post #9 Ocena: 0

2019-07-31 22:04:49 (5 lat temu)

rafal80

Posty: 809

Mężczyzna

Z nami od: 26-05-2009

Skąd: Londyn

Przepisy są tak skonstruowane aby nikt nie próbował się tłumaczyć, że tylko trzymał telefon w ręce podczas gdy faktycznie przeglądał zdjęcia, pisał SMS lub czegoś szukał. Niestety myślę, że nie ma szans na odwołanie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

danielo0

Post #10 Ocena: 0

2019-08-01 05:57:26 (5 lat temu)

danielo0

Posty: 43

Mężczyzna

Z nami od: 31-07-2019

Skąd: Pb

Szczerze mówiąc mam bardzo słabą sytuacje finansową i obecnie mam 0 pkt karnych. W czasie zatrzymania byłem w pracy 2 godziny od swojego miasta jako kierowca vana. Telefon wziąłem do ręki , zobaczyć włączoną już nawigację bo zepsuł mi się car holder i 2dni temu zamówiłem nowy... Bez dzwonienia bez używania do napisania SMS czy coś... to jest naprawdę surowa kara za głupie wzięcie do ręki telefonu.........
I nie godzę się na to

Z tego co czytam £200 + 6 pkt jest za korzystanie z telefonu. A ja wziąłem tylko telefon do ręki. Pracuje jako kierowca vana i te 6 pkt karnych jest dla mnie jak tragedia i mam zapłacić jeszcze £200 a w rzeczywistości jestem bankrutem. Niestety ale nie mogę przyjąć tak surowej kary za wzięcie telefonu do ręki........ tak jak pisałem wcześniej , nie dzwoniłem , nie pisałem , nie korzystałem z telefonu .... Wziąłem do ręki zobaczyć nawigację. I nie mam zamiaru ponieść tak surowej kary za wzięcie telefonu do ręki przy prędkości vana 15-20mph. Jechałem właśnie wtedy jakieś 15-20mph...... a policjant wpisał że jechałem 30mph co jest nie prawda a mandat dostałem za używanie telefonu. Czy wzięcie telefonu do ręki na kilka sekund a rozmawianie przez niego lub pisanie smsa... tak myśle ze jest różnica

[ Ostatnio edytowany przez: danielo0 01-08-2019 06:09 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 11 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 9 | 10 | 11 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,