MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Pytanie o konto walutowe (np. w dolarach US)

 

Postów: 6

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Kanonier30

Post #1 Ocena: 0

2017-04-29 09:26:35 (7 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Cześć. Ponieważ funt prawdopodobnie będzie leciał na twarz w kolejnych miesiącach, przy okazji mając wpływ na inne waluty w Europie (jak frank szwajcarski, euro, krony szwedzkie, duńskie, norweskie itd), to zna ktoś bank, gdzie "zwykły zjadacz chleba" może otworzyć konto w dolarach US czy CAD? Oferty, które widziałem dotyczą biznesu lub są obarczone utrzymaniem sporego depozytu, co mi nie odpowiada.

Oczywiście zostaje zbieranie do "skarpety", ale w tym względzie porady nie potrzebuję :) Jeśli ktoś coś, to dajcie znać.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Googhaz

Post #2 Ocena: 0

2017-04-29 09:35:21 (7 lat temu)

Googhaz

Posty: 1034

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 10-02-2016

Skąd: Już Polandia

Może walutowe w Polsce.
Jeżeli zachowałeś jakieś konto w Polsce to otwarcie walutowego w tym samym banku powinno być proste. W mbank konto walutowe otwierałem przez internet (mając już tam zwykłe)
Alior ma też niezłe dodatkowo mając chyba najlepsze przeliczniki w swoim kantorze.

[ Ostatnio edytowany przez: Googhaz 29-04-2017 09:37 ]

Trzeba natychmiast żyć. Jest później, niż się wydaje. - Baptiste Beaulieu

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #3 Ocena: 0

2017-04-29 11:25:49 (7 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

No właśnie problem. Ponieważ - może dla niektórych dziwne - ale w Polsce byłem ostatnio w 2012, to konta mam pozamykane. I raczej żaden bank na odległość mi nie otworzy, a podróż do Polski w tej chwili odpada.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #4 Ocena: 0

2017-04-29 12:42:58 (7 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

W HSBC otwierają online konto w EURO jeśli ma się zwykłe. Inne waluty też pewno są, ale nie interesowałem się.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

tomaszzet

Post #5 Ocena: 0

2017-04-29 13:46:19 (7 lat temu)

tomaszzet

Posty: 7966

Mężczyzna

Z nami od: 09-05-2010

Skąd: South Yorkshire

Link poszedl na pw. Znalazlem info o kontach walutowych w moim banku.
Polityczny inaczej

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #6 Ocena: 0

2017-04-29 16:45:36 (7 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Dzięki. Nie mam konta w HSBC, ani w Lloyds niestety. Cóż, wymienianie w Eurochange (mam tam jakieś zniżki, jako klient - kursy też mają przyzwoite) i chyba zbieranie do "skarpety" i to raczej walutę amerykańską czyli dolary US lub kanadyjskie :) Z kursem euro też może być różnie, bo funt ściągnie kurs zwłaszcza, jak będą kłopoty w negocjacjach UK - Unia. A po dzisiejszej deklaracji Unii mogą być - bo Unia zaostrza stanowisko wobec Brytyjczyków.

Nie wiem, nie jestem specem od rynku walut. Ale w akcje nie będę się bawił, bo ryzyko rynku akcji jest znacznie większe od rynku walutowego. Z europejskich walut to jedynie frank szwajcarski, korona norweska albo duńska. Euro już miało nie raz, nie dwa mocne spadki. I w tym momencie ofert nie ma praktycznie żadnych - na przykład konto depozytowe w koronach duńskich. Szkoda, bo w Polsce w wielu bankach konto depozytowe na waluty europejskie (w tym skandynawskie) nie jest chyba problemem. Z tego co pamiętam sprzed wielu lat. Zawsze pewniej niż trzymać w domu *DONT_KNOW*.

[ Ostatnio edytowany przez: Kanonier30 29-04-2017 16:50 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Marek801

Post #7 Ocena: 0

2017-05-09 08:11:55 (7 lat temu)

Marek801

Posty: 5

Mężczyzna

Z nami od: 30-11-2016

Skąd: Birmingham

Cześć. Banki w Polsce powinny Ci bez problemu założyć konto na odległość, wystarczy, że posiadasz dowód osobisty.

Co do funta - kurs raczej będzie się umacniał, przynajmniej taki ma trend, no ale nigdy nie wiadomo, zaraz wybory, znowu negocjacje także faktycznie różnie może z tym być.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,