MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Zakup instrumentu muzycznego w Polsce // cło, opłaty

 

Postów: 9

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

optymist

Post #1 Ocena: 0

2021-01-20 17:00:53 (3 lata temu)

optymist

Posty: 24

Mężczyzna

Z nami od: 23-08-2009

Skąd: MAN

Witam,

W najbliższym czasie planuje zakup instrumentu muzycznego w Polsce. Instrument ma 40 lat i dość sporą wartość. Osoba sprzedająca ma zarejestrowaną działalność więc w grę wchodzi tylko oficjalny zakup,papiery, vat itd.

Czy wysyłał ktoś z Was coś droższego/robił zakupy w PL? Z tego co mi się wydaję, to w Polsce w obecnej sytuacji (UK poza unią) nie zapłacę VATu przy zakupie. Zastanawiam się ile mogą mnie tu skasować za opłaty celne i całą reszte kiedy przesyłką kurierska dotrze do UK?

Zastanawiam się czy nie lepszym/tańszym rozwiązaniem będzie lot do Polski i transport samolotem. Pojawia się pytanie, czy możemy tak sobie podróżować z droższym sprzętem bez odpowiadania na milion pytań czy płacenia cła i innych?

Będę wdzięczny za każdą sugestie!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #2 Ocena: 0

2021-01-20 17:04:08 (3 lata temu)

karjo1

Posty: 20617

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

A zmiesci sie on, ten instrument, w ramach zwyklego bagazu podrecznego?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andyopole

Post #3 Ocena: 0

2021-01-20 17:15:12 (3 lata temu)

andyopole

Posty: 12806

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Zaczyna sie.
Jesli to flet prosty to mozna schowac za pazuche, jesli kontrabas to przemycic bedzie ciezko. :-D

Stawki celne znajdziesz na rzadowych stronach: gov.uk

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

optymist

Post #4 Ocena: 0

2021-01-20 17:23:20 (3 lata temu)

optymist

Posty: 24

Mężczyzna

Z nami od: 23-08-2009

Skąd: MAN

70 x 50 x 15cm więc trochę większy od podręcznego. Biorę też pod uwagę, że jeśli będzie to tańsza opcja (niż przesyłka kurierska i cło w uk) to mógłbym zakupić drugi bilet i posadzić 'go' obok (odprawa i luk bagażowy odpada). Zastanawiam się tylko czy takim lotem uniknę kontroli celnej czy i tak będę musiał płacić, nawet jeśli powiem, że posiadam go od lat itp a papierów, dowodu zakupu brak.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andyopole

Post #5 Ocena: 0

2021-01-20 17:37:19 (3 lata temu)

andyopole

Posty: 12806

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Cytat:

2021-01-20 17:23:20, optymist napisał(a):
70 x 50 x 15cm więc trochę większy od podręcznego. Biorę też pod uwagę, że jeśli będzie to tańsza opcja (niż przesyłka kurierska i cło w uk) to mógłbym zakupić drugi bilet i posadzić 'go' obok (odprawa i luk bagażowy odpada). Zastanawiam się tylko czy takim lotem uniknę kontroli celnej czy i tak będę musiał płacić, nawet jeśli powiem, że posiadam go od lat itp a papierów, dowodu zakupu brak.


Kolega, ktory uczy gry na gitarze klasycznej na uniwersytecie w Winnipeg chcial wziac ze soba na poklad samolotu gitare warta kilkanascie tysiecy dolarow, mial rozne pisma od "waznych instytucji" z prosba o szacunek dla instrumentu. Oni maja tam schowki na tego typu rzeczy. Zaloga sie uparla ze nie i odeslali pod poklad. Gitara nie przezyla. Naprawa byla nieoplacalna. Natomiast nigdzie od niego nie chcieli zadnych cel w zadnym kraju gdzie koncertowal.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

optymist

Post #6 Ocena: 0

2021-01-23 15:38:10 (3 lata temu)

optymist

Posty: 24

Mężczyzna

Z nami od: 23-08-2009

Skąd: MAN

Cytat:

2021-01-20 17:37:19, andyopole napisał(a):
Cytat:

2021-01-20 17:23:20, optymist napisał(a):
70 x 50 x 15cm więc trochę większy od podręcznego. Biorę też pod uwagę, że jeśli będzie to tańsza opcja (niż przesyłka kurierska i cło w uk) to mógłbym zakupić drugi bilet i posadzić 'go' obok (odprawa i luk bagażowy odpada). Zastanawiam się tylko czy takim lotem uniknę kontroli celnej czy i tak będę musiał płacić, nawet jeśli powiem, że posiadam go od lat itp a papierów, dowodu zakupu brak.


Kolega, ktory uczy gry na gitarze klasycznej na uniwersytecie w Winnipeg chcial wziac ze soba na poklad samolotu gitare warta kilkanascie tysiecy dolarow, mial rozne pisma od "waznych instytucji" z prosba o szacunek dla instrumentu. Oni maja tam schowki na tego typu rzeczy. Zaloga sie uparla ze nie i odeslali pod poklad. Gitara nie przezyla. Naprawa byla nieoplacalna. Natomiast nigdzie od niego nie chcieli zadnych cel w zadnym kraju gdzie koncertowal.


przykra sprawa... większość instrumentów by nie przeżyła przygody w luku bagażowym. Możemy tylko gdybyć dlaczego tak jest a nie inaczej... Załoga miała gdzieś, choć nie kosztowałoby ich to nic by wrzucić gitarę do tego specjalnego schowka na pokładzie. Kolejna kwestia to osoby, które zajmują się ładowaniem/rozładowaniem bagaży itp. Od lat mnóstwo problemów a oni jak święte krowy, bezkarni.
Kurierka to samo. Im więcej naklejek typu FRAGILE tym więcej kopniaków paczka dostanie. Co trzeba mieć w głowie...

Ryzykować nie będę. Z lotami ostatnio ciężko, a gdyby doszło do sytuacji, że i tak musiałbym wrzucić sprzęt do luku bagażowego to pewnie zdecydowałbym nie odbyć takiej podróży w związku z potencjalną, bardzo możliwą stratą. Rezygnacja z lotu oczywiście wiązałaby się również z niemałymi dodatkowymi kosztami.
Oficjalnie będę wysłał firmą kurierską, sprzęt owinięty w tone folii bąbelkowej itp. :-8

Dzwoniłem by się upewnić co i jak z cłem i dodatkowymi opłatami (o ile takie są). By otrzymać taką informację potrzebuje konkretny COMMODITY CODE dla urządzenia/instrumentu itp. Wysłałem właśnie maila, czekam na odpowiedź. Pozdrawiam

[ Ostatnio edytowany przez: optymist 23-01-2021 15:41 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Emeryt56

Post #7 Ocena: 0

2021-01-23 16:13:20 (3 lata temu)

Emeryt56

Posty: 1661

Mężczyzna

Z nami od: 15-01-2018

Skąd: Montreal (Bristol)

Włożyć do solidnej drewnianej skrzynki?.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

PannaZMokraGlow

Post #8 Ocena: 0

2021-01-25 23:49:48 (3 lata temu)

PannaZMokraGlowa

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:
[LIST]

Dzwoniłem by się upewnić co i jak z cłem i dodatkowymi opłatami (o ile takie są). By otrzymać taką informację potrzebuje konkretny COMMODITY CODE dla urządzenia/instrumentu itp. Wysłałem właśnie maila, czekam na odpowiedź. Pozdrawiam

[ Ostatnio edytowany przez: <i>optymist</i> 23-01-2021 15:41 ]





Wyszukaj Commodity Codes

na przyklad dla instrumentu clarinet lub trumpet wyskakuje
brass wind instrument 92 05 10 00 00


Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

optymist

Post #9 Ocena: 0

2021-02-04 16:57:01 (3 lata temu)

optymist

Posty: 24

Mężczyzna

Z nami od: 23-08-2009

Skąd: MAN

Cytat:

2021-01-23 16:13:20, Emeryt56 napisał(a):
Włożyć do solidnej drewnianej skrzynki?.


Świetny pomysł! Dzięki!


Cytat:

2021-01-25 23:49:48, PannaZMokraGlowa napisał(a):
Cytat:
[LIST]

Dzwoniłem by się upewnić co i jak z cłem i dodatkowymi opłatami (o ile takie są). By otrzymać taką informację potrzebuje konkretny COMMODITY CODE dla urządzenia/instrumentu itp. Wysłałem właśnie maila, czekam na odpowiedź. Pozdrawiam

[ Ostatnio edytowany przez: <i>optymist</i> 23-01-2021 15:41 ]





Wyszukaj Commodity Codes

na przyklad dla instrumentu clarinet lub trumpet wyskakuje
brass wind instrument 92 05 10 00 00






Dziękuje!



Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

djtomi2

Post #10 Ocena: 0

2021-02-04 20:50:45 (3 lata temu)

djtomi2

Posty: 121

Mężczyzna

Z nami od: 26-12-2015

Skąd: Telford

Wczoraj czytałem artykuł, że podróżująca z Włoch do UK gitara została zatrzymana na granicy dopóki nadawca nie określi się z jakiego drewna została wykonana. Podobno według obecnych przepisów nie każde drewno można wwozić do UK.
W zasadzie teraz nie wiadomo czego się można spodziewać. mMślisz, że o wszystkim pomyślałeś, a jakiś urzędnik wygrzebie gdzieś jakiś durny przepis i będzie robił problemy.
Pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,