MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Leeds czy Newcastle?

 

Postów: 9

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

NieCzarnyKot

Post #1 Ocena: 0

2019-04-02 19:51:49 (5 lat temu)

NieCzarnyKot

Posty: 430

Kobieta

Z nami od: 05-08-2013

Skąd: bucks

Mam propozycje pracy z tych dwoch miast i sie zastanawiam, ktore lepsze do zycia. Nie bylam ani tu ani tu. Lubie jak sie duzo dzieje kultura knajpy etc.

Co polecacie?
"Niech na Ziemi będzie przyjemnie, niech to się zacznie ode mnie."

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Turefu

Post #2 Ocena: 0

2019-04-02 21:13:20 (5 lat temu)

Turefu

Posty: 4027

Kobieta

Z nami od: 26-05-2013

Skąd: York

Oba miasta sa pod tym wzgledem dosc podobne. W Newcastle sa nieco tansze ceny nieruchomosci, ale w Leeds tez jest jeszcze dosc tanio, choc ceny rosna. W Newcastle trzeba przywyknac do specyficznego akcentu. Bratanek wlasnie konczy studia w Newcastle, twierdzi, ze tam sa swietne knajpy i intensywne zycie studenckie, ale studenci to inna sprawa.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

rafi86

Post #3 Ocena: 0

2019-04-03 06:26:25 (5 lat temu)

rafi86

Posty: 280

Mężczyzna

Z nami od: 12-05-2013

Skąd: Yorkshire

Leeds lepiej skomunikowany - blizej do lotnisk (szczegolnie Manchester). W Newcastle i Leeds tez sa ale z Manchester wiecej mozliwosci. Zalezy jak czesto na wakacje latasz. Bylem tu i tu i Leeds jakos mi bardziej do gustu przypadl.

[ Ostatnio edytowany przez: rafi86 03-04-2019 06:28 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

jolantina

Post #4 Ocena: 0

2019-04-03 08:22:51 (5 lat temu)

jolantina

Posty: 3819

Kobieta

Z nami od: 17-11-2008

Skąd: Hogwart

Newcastle - bardzo imprezowe miasto. Ludzie dość sympatyczni, oczywiście są miejsca, gdzie lepiej nie zaglądać, ale znam wiele osób, które własnie tam osiadły ze względu na przyjazna atmosferę. Sama byłam temu baaaardzo bliska. Do jazdy samochodem chyba jedno z najgorszych miast jakie odwiedziłam. Ale do życia spoko. Z wyjątkiem niektórych dzielnic, jak już wspomniałam wyżej.
Z pewnością należy wziąć pod uwagę gdzie i za ile tu i tu, ale mając podobne warunki wybrałabym zdecydowanie Newcastle*THUMBS UP*

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andypolo

Post #5 Ocena: 0

2019-04-03 11:37:18 (5 lat temu)

andypolo

Posty: 2980

Mężczyzna

Z nami od: 27-03-2010

Skąd: C-L-S

Mieszkam w okolicach Newcastle ale też dużo pracuje w Leeds. Do mieszkania wybrałbym Leeds. Lepsza lokalizacja i pogoda. Leeds bardzo szybko rozwija się. Dużo inwestycji, zmian infrastruktury. Po za tym to tak jak pisali przedmòwcy. Koszty życia w tych miastach są podobne. Ważne aby zamieszkać w spokojnej dzielnicy.

[ Ostatnio edytowany przez: andypolo 03-04-2019 11:39 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #6 Ocena: 0

2019-04-03 19:14:49 (5 lat temu)

karjo1

Posty: 20617

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Mam dosc mieszane uczucia co do Newcastle.

Trafila sie niedawno podroz. Dworzec autobusowy wygladal jak mniejsza stacja benzynowa.
Ludzie pytani o dojazd na lotnisko (wlacznie z informacja autobusowa i kolejowa) bardzo uwaznie patrzyli i kilka razy pytali, czy aby na pewno chodzi o NCL ;).
A jeszcze jak w ramach wyjasnienia dodali, ze najwyzej na loty lokalne w ramach UK moge tylko liczyc, to nerwowo sprawdzalam bilety :).

Akcent dosc mocny, robil wrazenie kilku dni na oswojenie.

No i daleko wszedzie, moze poza Szkocja.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

NieCzarnyKot

Post #7 Ocena: 0

2019-04-06 15:50:44 (5 lat temu)

NieCzarnyKot

Posty: 430

Kobieta

Z nami od: 05-08-2013

Skąd: bucks

Na razie pojechalam do Leeds na rozmowe (i dostalam prace), troche ta nudy (ale jest Wasabi!! <3), ale wydaje sie bym w miare wygodne do zycia, akcent troche smieszny. Za niebawem rozmowa w Newcastle to sie przekonam jak to wyglada.

W Szkocji mam akurat znajomych wiec niezle byc blisko Edi i Glasgow, stamtad tez duzo lotow, ktore mi pasuja.
"Niech na Ziemi będzie przyjemnie, niech to się zacznie ode mnie."

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Turefu

Post #8 Ocena: 0

2019-04-06 20:20:36 (5 lat temu)

Turefu

Posty: 4027

Kobieta

Z nami od: 26-05-2013

Skąd: York

Powodzenia z praca i wyborem miasta.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

NieCzarnyKot

Post #9 Ocena: 0

2019-04-07 13:00:46 (5 lat temu)

NieCzarnyKot

Posty: 430

Kobieta

Z nami od: 05-08-2013

Skąd: bucks

Dzieki :)
"Niech na Ziemi będzie przyjemnie, niech to się zacznie ode mnie."

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kruuuu

Post #10 Ocena: 0

2019-04-10 07:31:17 (5 lat temu)

kruuuu

Posty: 379

Mężczyzna

Z nami od: 11-10-2015

Skąd: Newcastle

Czesc, ja mieszkam w Newcastle upon Tyne. Bardzo fajne miasto, warto zaznaczyc ze sasiaduje kilka innych sredniej wielkosci miast jak Sunderland, Gateshead itd. ktore polaczone sa nitkami metra. Metrem tez dojedziesz w 30 minut z centrum miasta na lotnisko z ktorego mozna leciec do gdanska, wroclawia, krakowa i warszawy - jednakze z tym ostatnim slyszalem ze ma ryanair zezygnowac. Nie bylem w Leeds wiec nie powiem ze na 100% tak jest ale Zakladam jednak ze samo centrum Newcastle jest jednak znacznie ladniejsze (moge podeslac killa zdjec a na dole wrzuce link do filmiku ktory nagralem jakis czas temu z mojego ulubionego miejsca). Do jezyka przywykniesz w 2 tygodnie max miesiac. Ceny nieruchomosci prawdopodobnie 2 krotnie nizsze niz na poludniu Anglii. Pogoda jest wbrew powszechnej opinii dosc dobra. Samo miasto jest polozone w strefie cienia opadowego i paradoksalnie mamy tu mniej dni deszczowych od wiekszosci miast na wyspach, jest za to napewno chlodniej niz na poludniu. Dla mnie jako fana pilki jest cos jeszcze istotnego - klub pilkarski, ktorego stadion jest w scislym centrum miasta i co kolejke przychodzi ponad 50k ludzi.
Jak cos chcesz wiedziec to pytaj smialo, pozdrawiam!

https://youtu.be/-nhW0Xavyhk

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,