MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

TV licence - nie płacenie

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 4 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

Str 4 z 5

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Post #1 Ocena: 0

2018-09-08 00:04:37 (6 lat temu)

Posty: n/a

Mężczyzna

Konto usunięte

Cytat:

2018-09-07 23:59:00, Richmond napisał(a):
Pomylilam sie, zaoszczedzilam 1950 funtow na braku TV. Zawsze moge to wydac na drogie hotele albo puścić z dymem na Autobahn :-)


A co robisz w drogich pokojach hotelowych? Prosze tylko nie mow ze pijasz kawe przy zalaczonej telewizji :) Ale pewnie nie. Gazeta? :)
Jeżeli zależy Ci na stworzeniu jedynej w swoim rodzaju atmosfery a także niezapomnianym doświadczeniu dla Ciebie a, także Twoich gości, zobacz stronę internetową l. muzyka na wese

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #2 Ocena: 0

2018-09-08 00:32:37 (6 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Dyskusja jes naprwdę dość kuriozalna. Większość osób w domu ma telewizor/telewizory i ma dostęp do brytyjskich kanałów. Kwestią dyskusyjną jes w jakim stopniu korzystają z brytyjskich programów, ale to bez znaczenia. Sam fakt podłączonej telewizji zmusza do wniesienia opłaty za Tv lic.
Osczędności wykalkulowane przez Richmond są interesujące, ale to prywatna sprawa użytkowniczki i moderatorki w jednym, choć nie mogę oprzeć się wrażeniu, że stanowią poradnik w jaki sposób nie płacić za pewien obowiązek i złamać prawo, które w tym kraju obowiązuje. Dla mnie dość żenujące, a zarazem jakże "polskie" w złym znaczeniu tego słowa.

Dyskusja w stylu - ile zaoszczędzimy bez kupowania książek przez cały żywot. Mam wolę obejrzeć interesujący program na Channel 4 .... kupić ksiązkę, czaspismo... na miły Bóg - nie wszystko można przeliczać na funty. Przepraszam Cię Richmond, ale rozmieniasz się na drobne. Poza tym oszczędzaj ile chcesz na tv, na paliwie, na podatkach i rzucaj sumami owych "oszczędzonych" sum i na co je wydasz... Twoja prywatna sprawa, co nijak mnie nie obchodzi na marginesie.

*OK*

[ Ostatnio edytowany przez: Kanonier30 08-09-2018 00:40 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andyopole

Post #3 Ocena: 0

2018-09-08 01:26:47 (6 lat temu)

andyopole

Posty: 12803

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Jak w starym dowcipie. Żona zarzuca mężowi że w trakcie pożycia za pieniadze wydane na fajki i alkohol kupiłby że dwa Mercedesy.
Na co mąż odpowiada pytaniem: nie pijesz, nie palisz, gdzie stoi ten Twój Mercedes?*YAHOO*

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Jurny_Jurek

Post #4 Ocena: 0

2018-09-08 05:43:39 (6 lat temu)

Jurny_Jurek

Posty: 6620

Mężczyzna

Z nami od: 28-06-2016

Skąd: Faggot

Kombinujta, kombinujta, nastepny watek bedzie:

,,POMOCY!!! TV licence penalty - jak sie odwolac???''

I wtedy przypomne wam co pisal kanonier a ze swojej strony zrobie ha ha ha, plac i bicz!
I never thought I’d live in a world where people are so afraid of dying that they stop living..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #5 Ocena: 0

2018-09-08 07:06:24 (6 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #6 Ocena: 0

2018-09-08 07:46:47 (6 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Co jest "zabawne" w tym temacie, to krytyka osob ktore nie korzystaja z uslugi za to, ze za ta usluge nie placa. To tak, jakby krytykowac tych co z transportu publicznego nie korzystaja za to, ze miesiecznego biletu nie kupuja. To czy ktos potrzebuje korzystac z uslug serwisow tv, czy nie, to juz jego prywatna sprawa. Nikt nie namawia nikogo do oszukiwania, tylko do egzekwowania przyslugujacych praw, ze jak nie korzystasz z uslugi, to za nia nie placisz. Moze niektorzy musza miec o tym program w tv, zeby zrozumiec prosty przekaz.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #7 Ocena: 0

2018-09-08 08:49:06 (6 lat temu)

Posty: n/a

Mężczyzna

Konto usunięte

Cytat:

2018-09-08 07:06:24, Konto usunięte napisał(a):
Można zyc bez tv, istnieje kultura inna niż gapienie się w tv.

Kto płaci ten płaci, kto nie płaci ten nie ogląda ;)


A bedzie zawsze bezplatna ta inna kultura? Mowcie co chcecie ale Kanonier30 mial bardzo dobry pomysl na oszczedzanie ktorym sie wczoraj podzielil ze bardzo duzo sie oszczedza na nie-kupowaniu ksiazek. Wedlug mnie prawda. Musialabym troche przysiasc zeby obliczyc ile zaoszczedzilam w latach po moich klopotach psychiatrycznych kiedy przestalam kupowac ksiazki bo nie umialam sie skupic na czytaniu. Bardzo duza oszczednosc, ile rzeczy za to mozna. Mnie to ani ziebi ani grzeje ale oczywiscie kazdy bedzie mial inne zainteresowania na ktore wyda pieniadze. Chocby na te fajki i alkohol jak dopowiada AndyOpole.
Jeżeli zależy Ci na stworzeniu jedynej w swoim rodzaju atmosfery a także niezapomnianym doświadczeniu dla Ciebie a, także Twoich gości, zobacz stronę internetową l. muzyka na wese

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #8 Ocena: 0

2018-09-08 08:49:59 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28851

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Cytat:

2018-09-08 00:32:37, Kanonier30 napisał(a):
Dyskusja jes naprwdę dość kuriozalna. Większość osób w domu ma telewizor/telewizory i ma dostęp do brytyjskich kanałów. Kwestią dyskusyjną jes w jakim stopniu korzystają z brytyjskich programów, ale to bez znaczenia. Sam fakt podłączonej telewizji zmusza do wniesienia opłaty za Tv lic.
Osczędności wykalkulowane przez Richmond są interesujące, ale to prywatna sprawa użytkowniczki i moderatorki w jednym, choć nie mogę oprzeć się wrażeniu, że stanowią poradnik w jaki sposób nie płacić za pewien obowiązek i złamać prawo, które w tym kraju obowiązuje. Dla mnie dość żenujące, a zarazem jakże "polskie" w złym znaczeniu tego słowa.

Dyskusja w stylu - ile zaoszczędzimy bez kupowania książek przez cały żywot. Mam wolę obejrzeć interesujący program na Channel 4 .... kupić ksiązkę, czaspismo... na miły Bóg - nie wszystko można przeliczać na funty. Przepraszam Cię Richmond, ale rozmieniasz się na drobne. Poza tym oszczędzaj ile chcesz na tv, na paliwie, na podatkach i rzucaj sumami owych "oszczędzonych" sum i na co je wydasz... Twoja prywatna sprawa, co nijak mnie nie obchodzi na marginesie.

*OK*

Czy gdziekolwiek widzisz porade, zeby nie placic jak sie korzysta? Ja tylko pisze, ze mozna zglosic, ze nie potrzebujesz licencji, jesli jej faktycznie nie potrzebujesz i ze co 2 lata trzeba zaktualizowac te informacje. TV nie posiadam i nie ogladam zadnych kanalow przez net.

Podsumowanie kosztow odnosilo sie do postu, w ktorym byl tekst, ze to przeciez niewielka kwota, tyle ze w ciagu kilku lat robi sie wieksza. Tak jak ta kawa za 2 funty dziennie, rocznie wychodzi juz troche.

A pytanie bylo wlasnie o nie płacenie, jesli nie korzystamy.

Co robie w hotelach: rozne rzeczy, ogladanie TV nie jest jedna z nich, z reguly w ogole nie wlaczam telewizora, co najwyżej do obejrzenia własnych zdjec na ekranie.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #9 Ocena: 0

2018-09-08 09:02:35 (6 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Za oplate abonamentu tv czy za odtwarzanie muzyki odpowiedzialny jest hotel, czy prowadzacy inny biznes np kawiarnia. Nie odpowiada za to konsument uslugi hotelowej. Dziwnym zachowanie wydaje sie placenie za usluge z jakies sie nie korzysta, ale nikt ludziom nie broni marnowac swoich pieniedzy.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

zosiasamosia

Post #10 Ocena: 0

2018-09-08 10:15:45 (6 lat temu)

zosiasamosia

Posty: n/a

Konto usunięte

Rzeczywiście ta rozmowa trochę przypomina przepychanki.

Oglądam telewizję? Płacę.
Nie oglądam? Nie płacę.

Chcę oglądać, ale nie przepłacać? Korzystam z telewizji publicznej, dostępnej dla wszystkich, za którą już nie dopłacam.

Jeśli ktoś zaoszczędzone pieniądze na abonamencie wyda na podróże, książki, kino, imprezy, to w czym problem?

Można płacić dwa abonamenty (PL i UK) jeśli się lubi, proszę bardzo.
Nie mój cyrk, nie moje małpy.

Ale jak usłyszałam, że ktoś płaci za pakiet prawie 100 funtów miesięcznie, bo musi oglądać transmisje meczów (raz czy dwa razy w roku), a nie stać go na płacenie czynszu itp. to się we mnie zagotowało!


Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 4 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,