MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Powrot do kraju- pomocy

 

Postów: 5

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

cacper87

Post #1 Ocena: 0

2018-05-16 18:25:26 (6 lat temu)

cacper87

Posty: 3

Mężczyzna

Z nami od: 20-08-2016

Skąd: london

Witam wszystkich. Potrzebuje pomocy ponieważ nigdy nie interesowałem się w tej dziedzinie a teraz niestety jestem zmuszony:
Po 5 latach mieszkania w UK jestem zmuszony do powrotu na stałe do Polski z przyczyn czysto osobistych i w związku z tym mam pytanie odnoszące się podatku a mianowicie słyszałem ze wyjazd z uk powinienem zgłosić do HMRC w celu otrzymania jakieś dokumentu oraz również powiadomienia ich ze opuszczam kraj.
Po drugie : słyszałem masę różnych informacji dotyczących odzyskania zapłaconego podatku niektórzy mówią ze jestem w stanie otrzymać cały niektórzy ze nadpłacony za ostatnie 5 lat..czy ktoś może mi pomoc jak naprawdę to wyglada czy jest w ogóle szansa otrzymania jakiekolwiek zwrotu , gdzie sprawdzić czy mi się taki zwrot należy i gdzie się po niego zgłosić ( uk czy to lepiej załatwić w Polsce ) dodam tylko ze mam wszystkie P60 . Naprawdę potrzebuje pomocy bo kompletnie nie wiem jak się za to zabrać

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

keramczak

Post #2 Ocena: 0

2018-05-16 18:43:59 (6 lat temu)

keramczak

Posty: 5981

Mężczyzna

Z nami od: 09-02-2010

Skąd: U.K

Na drugie pytanie,niestety jest to plotka.Mozesz liczyć tylko na zwrot nadpłaconego podatku z tego roku podatkowego ,czyli od 7.04.
Co dziwne plotka ta
powraca regularnie i regularnie jest dementowana.
#MajsterNaStulecie

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

violettaphotogr

Post #3 Ocena: 0

2018-05-16 19:55:38 (6 lat temu)

violettaphotography

Posty: 1563

Kobieta

Z nami od: 21-01-2014

Skąd: ...

Cytat:

2018-05-16 18:25:26, cacper87 napisał(a):
Witam wszystkich. Potrzebuje pomocy ponieważ nigdy nie interesowałem się w tej dziedzinie a teraz niestety jestem zmuszony:
Po 5 latach mieszkania w UK jestem zmuszony do powrotu na stałe do Polski z przyczyn czysto osobistych i w związku z tym mam pytanie odnoszące się podatku a mianowicie słyszałem ze wyjazd z uk powinienem zgłosić do HMRC w celu otrzymania jakieś dokumentu


P85 - to Ty masz wypelnic dokument, nie HMRC
#Violujemy

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cacper87

Post #4 Ocena: 0

2018-05-17 05:24:22 (6 lat temu)

cacper87

Posty: 3

Mężczyzna

Z nami od: 20-08-2016

Skąd: london

Gdzie mogę sprawdzić czy mam nadpłacony podatek?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Melanija

Post #5 Ocena: 0

2018-05-17 09:06:41 (6 lat temu)

Melanija

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2018-05-17 05:24:22, cacper87 napisał(a):
Gdzie mogę sprawdzić czy mam nadpłacony podatek?


Cytat:

2018-05-16 18:25:26, cacper87 napisał(a):

Po drugie : słyszałem masę różnych informacji dotyczących odzyskania zapłaconego podatku niektórzy mówią ze jestem w stanie otrzymać cały niektórzy ze nadpłacony za ostatnie 5 lat..


Może dowiedz się od tych, od których to słyszałeś? *DONT_KNOW*
Trzech nas w jednym ciele - Anioł, Diabeł i Ja.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

vlade

Post #6 Ocena: 0

2018-05-17 12:06:33 (6 lat temu)

vlade

Posty: 330

Mężczyzna

Z nami od: 01-04-2006

Cytat:

2018-05-16 18:25:26, cacper87 napisał(a):
Witam wszystkich. Potrzebuje pomocy ponieważ nigdy nie interesowałem się w tej dziedzinie a teraz niestety jestem zmuszony:
Po 5 latach mieszkania w UK jestem zmuszony do powrotu na stałe do Polski z przyczyn czysto osobistych i w związku z tym mam pytanie odnoszące się podatku a mianowicie słyszałem ze wyjazd z uk powinienem zgłosić do HMRC w celu otrzymania jakieś dokumentu oraz również powiadomienia ich ze opuszczam kraj.
Po drugie : słyszałem masę różnych informacji dotyczących odzyskania zapłaconego podatku niektórzy mówią ze jestem w stanie otrzymać cały niektórzy ze nadpłacony za ostatnie 5 lat..czy ktoś może mi pomoc jak naprawdę to wyglada czy jest w ogóle szansa otrzymania jakiekolwiek zwrotu , gdzie sprawdzić czy mi się taki zwrot należy i gdzie się po niego zgłosić ( uk czy to lepiej załatwić w Polsce ) dodam tylko ze mam wszystkie P60 . Naprawdę potrzebuje pomocy bo kompletnie nie wiem jak się za to zabrać


Tak mi sie wydawalo ze mozna wiecej, tu masz link.:

tax return

Jak masz P60 to sprawdz ile zaplaciles podatku, oblicz ile powinienes. znajdz roznice I wiesz czy ci sie nalezy.
Mysle ze na podanej stronie masz wszystko co potrzebujesz.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,