MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Wypadek uk

 

Postów: 7

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Robson92

Post #1 Ocena: 0

2017-09-07 22:41:23 (7 lat temu)

Robson92

Posty: 1

Mężczyzna

Z nami od: 07-09-2017

Skąd: Dingwall Inverness

Witam. Dzis rano mialem wypadek samochodowy. Uderzylem w auto, ktore jechalo droga z pierwszenstwem, a ja dolaczalem sie do ruchu. Znaki poziome byly niewidoczne (nie do rozczytania), a znak pionowy "give way" byl doslownie w krzakach. Przyjechala policja stwierdzila, ze wypadek byl przez brak oznakowa. Wystawili accident number i kazali zadzwonic do ubezpieczalni i to zglosic. Nie dostalem mandatu ani nic. I tu sie rodzi moje pytanie, czy bede obciazony dodatkowymi kosztami ze strony ubezpieczalni ? (Co ze zbizkami). A jesli to wina drog tak jak stwierdzil policjant, to mam szanse dostac cos pieniedzy za szkode z jakiejs instytucji? Council albo ubezpieczalnia ? Pierszy raz mam wypadek i jestem zielony. Prosze o rady. Dzieki :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

BKRIS40

Post #2 Ocena: 0

2017-09-08 00:37:34 (7 lat temu)

BKRIS40

Posty: 317

Mężczyzna

Z nami od: 06-02-2008

Skąd: manchester

trzeba zglosic wypadek w swojej ubezpieczalni.
wysla dokumenty I je dokladnie wypelnic.w zadnym razie nie skladac nic bezposrednio do ubezpieczalni tamtego klienta.twoj ubezpieczyciel zakwalifikuje winnego wypadku.tu moze byc tak ze z twojej ubezpieczalni pociagna koszta dla tamtego a ty bedziesz musial dostac za zle oznakowanie ale to wszystko poprowadzi twoj ubezpieczyciel.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #3 Ocena: 0

2017-09-08 00:40:42 (7 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Uzytkownik w ktorego "przydzwoniles" dostanie kase z Twojej firmy ubezpieczeniowej. Byl na drodze z pierwszenstwem przejazdu.
W tym momencie leca Ci Twoje znizki. Jakiego rodzaju miales ubezpieczenie? Mam nadzieje, ze comprehensive, to wowczas - jesli masz uszkodzone auto - ubezpieczyciel rowniez powinien to pokryc.
Jesli miales do polisy dokupione "leagal protection", to wowczas mozna dochodzic zadoscuczynienia od zarzadcy drogi. Wowczas solicitor oceni na ile mozna wygrac, wraz z zadoscuczynieniem.

Znajac jednak praktyke czesci Rodakow, to mozesz miec polise Third Party, Fire and Theft (zadnych opcji dodatkowych), to raczej jestes w czarnej dxxxx. Nie dostaniesz ani grosza na naprawe samochodu, a kwestie dochodzenia roszczenia od zarzadu drogi, to znalezienie prywatnej firmy (niezaleznej of ubezpieczalni), ktora sie podejmie na zasadzie no win, no fee. Niestety, obstawiam, ze nie znajdziesz. Zbyt duze ryzyko, bo council ma rowniez swoj department prawny, ktory udowodni, ze nie oznakowanie, a Twoja nieuwaga (europejskie rawo jazdy...? jak dlugo jezdzisz w UK?) byly Twoja "zasluga".

Jesli masz jeszcze prawo jazdy z Polski, krotko jezdzisz w UK, to w ogole zapomnij o rekompensacie. Niestety, ale to tak wyglada z mojego doswiadczenia.
Jesli ktos ma inne, to moze fachowo Ci doradzi.

PS. Oczywiscie, jak Kolega powyzej napisal, nic nie skladaj do firmy ubezpieczeniowej drugiego kierowcy. Od tego masz swoja firme ubezpieczeniowa i oplacana polise.

[ Ostatnio edytowany przez: Kanonier30 08-09-2017 00:45 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

BKRIS40

Post #4 Ocena: 0

2017-09-08 00:40:58 (7 lat temu)

BKRIS40

Posty: 317

Mężczyzna

Z nami od: 06-02-2008

Skąd: manchester

dobrze miec zdjecia tego skrzyzowania I blednej sygnalizacji kazdy taki dowod przyda sie w sprawie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #5 Ocena: 0

2017-09-08 00:49:01 (7 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

To podstawa. Pytanie, kto taka sprawe poprowadzi. Council ma rowniez prawnikow, ale jesli Zalozyciel watku ma "legal cover", to juz mogloby byc bardzo pomocne.

Na ubezpieczeniach nie ma co oszczedzac. Niestety, czesc przekonuje sie o tym, gdy juz "mleko sie rozlalo".

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #6 Ocena: 0

2017-09-08 08:33:31 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28873

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Porobic zdjecia i ustalic do kogo nalezy droga. A potem wystapic na droge prawna by odzyskac poniesione koszty i uzyskac odszkodowanie. (stres, utrata znizek, podwyzszona polisa w przyszlosci, utracone zarobki, itp)

A na przyszlosc rozgladac sie dokladniej ;-) Wyobraz sobie zdziwienie/przerazenie tego drugiego kierowcy, ktory jechal spokojnie droga z pierwszenstwem, a tu nagle cos mu wyjezdza z boku.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #7 Ocena: 0

2017-09-08 14:21:23 (7 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Moje doswiadczenie, jako kierowcy. Jesli zblizam sie do skrzyzowania, gdzie nie widze zadnych oznaczen, zakladam mozliwosc skrzyzowania rownorzednego.
W tym wypadku zminimalizowana predkosc, nawet stop...na krzyzowce rownorzednej trzeba szczegolnie uwazac. Totez - szczerze - nie sadze, ze pomimo zdjec itd. zainteresowany przerzuci odpowiedzialnosc za wypadek na zarzadce drogi. Sam nie zachowal wystarczajacej ostroznosci na skrzyzowaniu - zwlaszcza nie widzac oznakowania. To moja prywatna opinia i kilkanascie lat doswiadczenia.

Nie przejmuje sie, ze ktos zatrabi, albo bedzie gestykulowal za szyba (niektorym bardzo sie spieszy). Ja jestem odpowiedzialny za moj samochod (pasazerow) za bezpieczenstwo innych uzytkownikow drogi rowniez. To jest tak, jak w zdarzeniach, gdzie inny kierowca miga swiatlami, sygnalizujac gotowosc ustapienia pierwszenstwa, po czym ja pakuje sie z podporzadkowanej i "trafia" mnie pojazd z innej strony :-T[. Wowczas coz? Argument "bo tamten migal, ze wolna, a wiec wina migajacego"...no niestety, ale to tak nie dziala.

Natomiast probowac moze, jasne. Prywatna sprawa kazdego. Bez "legal cover" czy "legal protection", to raczej niewiele zdziala. Chyba, ze ma na tyle pieniedzy, aby placic stawke godzinowa solicitors, czyli od 150 do 300 funtow (na prowincji).

*DONT_KNOW*

[ Ostatnio edytowany przez: Kanonier30 08-09-2017 14:33 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

BKRIS40

Post #8 Ocena: 0

2017-09-08 22:03:08 (7 lat temu)

BKRIS40

Posty: 317

Mężczyzna

Z nami od: 06-02-2008

Skąd: manchester

ja bym probowal rozmawiac ze swoim ubezpieczycielem .oni maja prawnikow.jezeli nie mozna skierowac sprawe do mib agency.ale tam trzeba miec duzo dowodow na swoja korzysc .
oni przysylaja prawnika do domu jezeli jest problem z jezykiem daja tlumacza.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,