MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Prośba o pomoc w temacie wyjazdu

 

Postów: 2

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Mateusz11

Post #1 Ocena: 0

2020-09-08 10:46:03 (4 lata temu)

Mateusz11

Posty: 2

Mężczyzna

Z nami od: 08-09-2020

Skąd: Livingston

Witam,

Zacznę od opisania mojej sytuacji :

Mianowicie około 5 lat temu mieszkałem i pracowałem w Anglii dokładniej w Szkocji w tamtym czasie planowałem wrócić do polski ( obecnie mieszkam w Polsce ale chce wrócić do Szkocji ) jakieś 2 miesiące przed powrotem do kraju miałem wypadek samochodowy z mojej winy odbyła się rozprawa w tamtejszym sądzie zapadł wyrok przyznałem się do winy otrzymałem mandat zapłaciłem wszystkie dane jakie miałem podałem do ubezpieczalni na policji i zainteresowanym i tyle ( nie byłem pijany zwyczajnie wjechałem w tył babce bo się zagapiłem a ta wjechała na środek ulicy uszkadzając jeszcze 3 auta ) nikomu nic się nie stało nikogo nie zabrano do szpitala po powrocie do kraju o sprawie zapomniałem po 2-3 miesiącach od powrotu znajomy napisał że przyszło do mnie pismo jak się okazało jakiś gość żądał ode mnie odszkodowania 15tyś funtów bo niby moja ubezpieczalnia mu nie wypłaciła za rozwalone auto i że musiał się matką opiekować bo ta nie mogła pracować ( sam załączył wykaz że pogotowie nie chciało jej zabrać i że wszystko z nią ok ) przez co on nie mógł chodzić do pracy itp. Stwierdziłem że chce mnie naciągnąć i olałem sprawę bo i tak wtedy nie planowałem tam wracać i zapomniałem o sprawie.

Teraz jednak plany się zmieniły i chcę wrócić do Szkocji i moje pytanie brzmi czy mogę jakoś sprawdzić czy facet faktycznie poszedł do sądu ?? czy mam zasądzony jakiś wyrok w sprawie ?? żeby nie było że wysiądę z samolotu a mnie zwiną w kajdankach jak kryminalistę i będę musiał zapłacić te 15 tyś + odsetki ?? czy mogę to jakoś sprawdzić ??
Jak znajdę mogę wrzucić pismo które mi przysłał ten gość na tamtejszy adres.

Bardzo proszę o pomoc w temacie lub może polecenie jakiegoś prawnika który by mógł mi pomóc odpowiedzieć na moje pytania.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #2 Ocena: 0

2020-09-08 12:46:29 (4 lata temu)

Richmond

Posty: 28844

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Pismo nalezalo przekazac ubezpieczycielowi, oni by zajeli sie ta sprawa. Jesli to w ogole poszlo do sadu, to byla sprawa cywilna. Takze raczej nikt nie bedzie Ci scigal na lotnisku.

Najlepiej byloby skontaktowac sie w ubezpieczycielem i dowiedziec sie czy dostali jakies listy od tej osoby albo czy odbyla sie jakas sprawa.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Mateusz11

Post #3 Ocena: 0

2020-09-10 09:17:24 (4 lata temu)

Mateusz11

Posty: 2

Mężczyzna

Z nami od: 08-09-2020

Skąd: Livingston

Dziękuje za odpowiedź:)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,