MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Edynburg - jaka dzielnica + pytanie o szkołę

 

Postów: 4

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Jurek1980

Post #1 Ocena: 0

2016-11-28 18:58:45 (7 lat temu)

Jurek1980

Posty: 1

Mężczyzna

Z nami od: 28-11-2016

Skąd: Edynburg

Witam wszystkich,

Od paru miesięcy przebywam w Edynburgu, za 2 miesiące ma dołączyć do mnie żona i dzieci. Mam pytanie do osób znających dobrze Edynburg, w jakiej dzielnicy najlepiej zamieszkać, aby nie było bardzo drogo, a bezpiecznie.

I drugie pytanie do rodziców: jak wygląda adaptacja 9 letniego dziecka w szkole? Jakie macie uwagi i rady, bo przyznam szczerze jeszcze za to się nie zabrałem. Wystarczy pójść do najbliższej szkoły i zapisać dziecko? Jak dziecko się odnajdzie w nowej rzeczywistości? Prosiłbym o cenne rady.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

FireWire

Post #2 Ocena: 0

2016-11-28 20:52:34 (7 lat temu)

FireWire

Posty: 346

Mężczyzna

Z nami od: 13-05-2016

Skąd: Inverness

Nim zaczniesz przeprowadzkę postaraj się o pracę na kontrakt. Mieszkania szukaj takiego, co by się landlord nie czepiał, że dziecko będzie mieszkało. Styczeń i luty wg mnie to najsłabsze miesiące w roku, z uwagi na zastój w wielu firmach, usługach - wspominam o tym dlatego, że żona może mieć problem ze znalezieniem pracy. Może warto poczekać do maja/czerwca z uwagi na dziecko - nie skończy roku szkolnego w Polsce (a nie wiem jak z zaczęciem, kontynuacją nauki tutaj). Jeżeli myślisz o wynajęciu całego flatu dla Waszej rodziny pamiętaj, że musisz uzbroić się w cierpliwość przy poszukiwaniu mieszkania, referencje, a jak ich nie ma to w grubą kasę. Jak planujesz lub masz samochód, posprawdzaj ubezpieczenie - po tym jak będzie wysokie dowiesz się, czy dzielnica jest bezpieczna. Popytaj też załogi z pracy, gdzie jest blisko szkoła, przystanek autobusowy - niby drobiazg, ale do pracy nie ma co jeździć 2h z przesiadkami.

[ Ostatnio edytowany przez: FireWire 28-11-2016 20:55 ]

Wybierasz się do UK - potrzebujesz numer UK? wyślę Ci kartę sim za darmo do PL. Kontakt PW.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #3 Ocena: 0

2016-11-29 22:03:26 (7 lat temu)

karjo1

Posty: 20617

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

O adaptacji dziecka w szkole juz jest pare watkow, warto tam zajrzec.
Jesli chodzi o wybor szkoly, to niekoniecznie warto sie kierowac odlegloscia od pracy, a bardziej poziomem nauczania i oferta danej placowki.
Mozna wybrac okolice z kilkoma dobrymi szkolami podstawowymi (o przyjeciu na ogol decyduje adres) i secondary ('za chwile' bedzie zmiana szkoly).
Wprawdzie ceny najmu moga byc wyzsze niz w tanich i kiepskich okolicach, ale taki wybor najczesciej sie po prostu oplaca.
A do pracy zawsze mozna dojechac.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

donpedro

Post #4 Ocena: 0

2017-01-17 15:24:25 (7 lat temu)

donpedro

Posty: 2

Mężczyzna

Z nami od: 17-01-2017

Skąd: North Berwick

Ja przez dłuższy czas mieszkałem w Leith i sobie bardzo chwaliłem tamtą okolicę. Minusem było to, że trochę dużo Polaków tam mieszkało. Jednak w Twoim przypadku może to być zaletą, która ułatwi adaptację Twojej rodzinie.
Jacek

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #5 Ocena: 0

2017-01-17 15:38:11 (7 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,