MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Chleb pod lupą

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 8 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 6 | 7 | 8 ] - Skocz do strony

Str 2 z 8

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

krakn

Post #1 Ocena: 0

2013-11-01 20:23:02 (10 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Cytat:

2013-11-01 20:13:30, andyopole napisał(a):
Cytat:

2013-11-01 19:59:58, krakn napisał(a):
Cytat:

2013-10-31 22:29:16, andyopole napisał(a):
Bo chodzi o jak najdluzszy termin przydatnosci I tyle. Klasyczny chleb juz nastepnego dnia jest czerstwy. Jak na ironie, po czesku, ten wyraz oznacza... swiezy.


yyyy, czy ty kiedyś jadłeś prawdziwy wiejski przenno żytni chleb??
Przecież taki chleb, pierwszego dnia, nie potrzebuje NIC więcej...
Je się samo, lekko wilgone wnętrze, okryte grubą chrupiącą skórką, o niesamowitym aromacie i wspaniałym kolorze, a od spodu gruba sztywna skórka, z harakterystyczną goryczką....

Na drugi dzień smakuje równie pysznie, ale można coś na kromkę położyć :))

na trzecie dzień chleb nadal jest jędrny, nie sypie się, choć już nie jest tak miękki

Na czwarty dzień, nadal można go kroić, nadal jest smaczy.

Piatego dnia,

Nawet jak byly to ogromne bocheki, to 5 dnia, już go dnie było :-[

Kupujesz nowy *YAHOO*

I bez tfu ulepszaczy, a właśnie tak zachowuje się żyto w połączeniu z przenicą.

Sorki, w rodzinie miałem młynarzy i piekarzy z dziada pradziada ale nie tych przemysłowych :-]


Teraz daje się soje (która jest w tej formie szkodliwa i na bank GMO), żeby było bielsze, cięższe, i trzymało wilgoć.


Troche nie skapowales. Mnie akurat nie musisz przekonywac. Zarowno w UK jak I tu pike chleb sam co dwa tygodnie bo ichniego gumisia nie toleruje moj organizm ani kubki smakowe oraz normalna ludzka przyzwoitosc. Wole zeschniety I reanimowany domowymi sposobami swojski chleb niz ten przemyslowy o miesiecznym terminie przydstnosci. *DANCE*

*THUMBS UP*

no ze zdziwieniem , cie nie zrozumiałem :)
No fakt, te z marketu to mają date ważności w latach *ROFL*
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

kik1976

Post #2 Ocena: 0

2013-11-01 21:15:33 (10 lat temu)

kik1976

Posty: 6561

Kobieta

Z nami od: 30-08-2006

Skąd: Neverland

niebieskie ucho, ameryki nie odkryles.
ale, nie wszystcy maja z tym problem, natomist problem moze byc w za duzej ilosci drozdzy, co prowadzi do drozdzycy i tu zaczynaja sie schodki. tzw chleb tostowy jest nim napompowany. zdrowszy juz jest chleb na zakwasie bez drozdzy.
jednak jakby juz wybieraz, to ryz jest duzo zdrowszy pod tym wzgledem.
Actus hominis non dignitas iudicentur ..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kasiachery

Post #3 Ocena: 0

2013-11-01 21:29:21 (10 lat temu)

kasiachery

Posty: 1528

Kobieta

Z nami od: 17-06-2013

Skąd: wypizdowek

to teraz dajcie jakies sprawdzone przepisyna chleb z maszyny bo stoi u mnie juz 2 miesiace a tylko raz zakalca udalo mi sie upiec :-/ i na tym koniec. mam maszyne z jml

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #4 Ocena: 0

2013-11-02 08:21:36 (10 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

agarudii

Post #5 Ocena: 0

2013-11-02 09:26:03 (10 lat temu)

agarudii

Posty: 4781

Kobieta

Z nami od: 30-08-2011

Skąd: trolford ;-)

oki ja moge wam dac przepis ( mam maszyne z lidla) ale nie gwarantuje, ze u was wyjdzie ok. ja na poczatku testowalam przepisy z ksiazeczki dolaczonej do maszyny i z neta. metoda prob i bledow doszlam do idealu :-]

powiem odrazu co zoobserwowalam :-] wedlug prawie wszystkich przepisow jest paczka drozdzy suchych (7g) co pieklam to super, chlebus rosl, a podczs pieczenia sie zapadal ( szalu dostawalam). poczytalam, poszukalam 3-3,5g drozdzy, to max chlebek slicznie rosnie i nie zapada sie. ja uzywam maki z asdy 400g/450g tej:

Obrazek

i 150/200g tej

Obrazek

i 3,5g tych drozdzy(pol paczuszki)

Obrazek

mam miarke dolaczona do maszyny, wiec jeszcze 2 miarki ( te mniejsze) soli i miarka cukru( tez mala, ja daje brazowy) i ok470ml wody ( czasem dolewam w trakcie mieszania, jak widze, ze jest "klucha", to wlasnie jest najtrudniejsze, wyczuc ile wody dac, a to zalezy od maki). ja ustawiam maszyne na program drugi ( 3g15min) i 1000g bochenek. dodaje siemie lniane i slonecznik.

i kolejnosc woda, sol, cukier, maka, drozdze :-) chlebus pyszny jak upieke, to wstawie zdjecie.

Błogosławiony ten, co nie ma nic do powiedzenia, a pomimo to milczy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

olamakowska

Post #6 Ocena: 0

2013-11-02 16:54:04 (10 lat temu)

olamakowska

Posty: 63

Kobieta

Z nami od: 05-05-2009

Skąd: londyn

A co z wyrosnieciem? Ile czasu?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #7 Ocena: 0

2013-11-02 17:09:21 (10 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Cytat:

2013-11-01 21:15:33, kik1976 napisał(a):
niebieskie ucho, ameryki nie odkryles.
ale, nie wszystcy maja z tym problem, natomist problem moze byc w za duzej ilosci drozdzy, co prowadzi do drozdzycy i tu zaczynaja sie schodki. tzw chleb tostowy jest nim napompowany. zdrowszy juz jest chleb na zakwasie bez drozdzy.
jednak jakby juz wybieraz, to ryz jest duzo zdrowszy pod tym wzgledem.


hm, drożdze piekarnicze i drożdzyca?
Raczej nie ten problem.
Chleb tostowy to przedewszytkim Soja GMO, bo nie GMO jest na świecie jak na lekarstwo, a soja przetworzona jest mniej zdrowa i bardziej szkodliwa niż grzyby. Równie dobrze mogli byśmy jeść papier.

CUKIER chleb tostowy ma ten ciekawy smak, bo przy podgrzaniu cukier się karmelizuje,
A że pupa rośnie to już OT :)

do tego konserwanty i ulepszacze ktore rowalają uklad trawienny, nery i wątrobe. I taki zestw, faktycznie poprzez demolowanie organizmu może powodować drożdzycę, ale to inny grzybek niż chlebowy, tak samo drożdze winne nie bedą chciały rosnąć nawet w najbardziej sexownej ... :)
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

MamaMyszow

Post #8 Ocena: 0

2013-11-02 17:35:28 (10 lat temu)

MamaMyszow

Posty: n/a

Konto usunięte

Robimy w domu wszystko sami, rzadko kupujemy chleb. Dzieciaki bardzo lubia drozdzowki, a my - do kawy - chalke. Robie to od lat i, po przetestowaniu przeroznistych produktow, najlepszymi produktami - IMOO - sa produkty z Allinson

Nie uzywam maszynki, wyrabiam chleb recznie i pieke w piekarniku. Dzis graham ze slonecznikiem

Obrazek

Jak wyzej wspominalam - jako deser - chalka

Obrazek

Chleb robi sie prosciutko, najlepiej na poczatku taki na drozdzach, maka (mozna mieszac biale z razowymi), troche masla, troche cieplej wody (mozna mieszac z mlekiem), szczypta soli, odrobina cukru, troche drozdzy (nie wiem ile bo kupuje w duzym pojemniku i wrzucam na oko). W zaleznosci od upodoban mozna dorzucic wszystko na co ma sie ochote - suszone pomidory, parmezan, przerozne nasiona. Niestety - gotowego przepisu nie wloze, bo nie mam, wszystko robie na oko.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #9 Ocena: 0

2013-11-02 17:39:47 (10 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Cytat:

2013-11-02 17:35:28, MamaMyszow napisał(a):
Robimy w domu wszystko sami, rzadko kupujemy chleb. Dzieciaki bardzo lubia drozdzowki, a my - do kawy - chalke. Robie to od lat i, po przetestowaniu przeroznistych produktow, najlepszymi produktami - IMOO - sa produkty z Allinson

Nie uzywam maszynki, wyrabiam chleb recznie i pieke w piekarniku. Dzis graham ze slonecznikiem

Obrazek

Jak wyzej wspominalam - jako deser - chalka

Obrazek

Chleb robi sie prosciutko, najlepiej na poczatku taki na drozdzach, maka (mozna mieszac biale z razowymi), troche masla, troche cieplej wody (mozna mieszac z mlekiem), szczypta soli, odrobina cukru, troche drozdzy (nie wiem ile bo kupuje w duzym pojemniku i wrzucam na oko). W zaleznosci od upodoban mozna dorzucic wszystko na co ma sie ochote - suszone pomidory, parmezan, przerozne nasiona. Niestety - gotowego przepisu nie wloze, bo nie mam, wszystko robie na oko.

mmmmmmhh *THUMBS UP*
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

andyopole

Post #10 Ocena: 0

2013-11-02 17:55:06 (10 lat temu)

andyopole

Posty: 12799

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

chyba sie wreszcie zmobilizuje i zawiesze zdjecia swoich chlebow...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Strona 2 z 8 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 6 | 7 | 8 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,