MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Zabieg chirurgiczny - zwolnienie

 

Postów: 2

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

walek77

Post #1 Ocena: 0

2011-11-20 21:16:10 (12 lat temu)

walek77

Posty: 4

Mężczyzna

Z nami od: 15-11-2009

Skąd: Chester

Mam pytanko jakie zaswiadczenie potrzebuje zalatwic z polski aby bylo akceptowalne w angielskiej firmie
W grudniu klade sie pod skalpel i nie dam rady po operacji normalnie pracowac... generalnie myslalem o tym zeby po prostu isc do lekarza w anglii kawe na lawe jestem po operacji potrzebuje zwolnienia... ale wolalbym to jednak zalatwic w miare normalnie...
chirurg moze mi generalnie dac polskie L4 bedzie potrzebny moj nip i nip pracodawcy - czyli generalnie nie wiem... wpisac moj pesel i insurance number ? jak to rozgrysc ?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Dwunasty

Post #2 Ocena: 0

2011-11-20 21:26:39 (12 lat temu)

Dwunasty

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2011-11-20 21:16:10, walek77 napisał(a):
Mam pytanko jakie zaswiadczenie potrzebuje zalatwic z polski aby bylo akceptowalne w angielskiej firmie
W grudniu klade sie pod skalpel i nie dam rady po operacji normalnie pracowac... generalnie myslalem o tym zeby po prostu isc do lekarza w anglii kawe na lawe jestem po operacji potrzebuje zwolnienia... ale wolalbym to jednak zalatwic w miare normalnie...
chirurg moze mi generalnie dac polskie L4 bedzie potrzebny moj nip i nip pracodawcy - czyli generalnie nie wiem... wpisac moj pesel i insurance number ? jak to rozgrysc ?



Właśnie w miarę normalnie będzie jeśli po operacji w Polsce i po powrocie do UK pójdziesz do GP i przedstawisz mu sprawę . Gp po przeczytaniu papierów z Polski wystawi sick note i każdy pracodawca musi to respektować.
Na Twoim miejscu to do GP poszedłbym jeszcze przed wylotem do Polski i powiedział ze jedziesz na zabieg i ze będziesz potrzebował sick note po powrocie. On powie Ci wtedy co masz mu przedstawić jak wrócisz.
Wiem także że przetłumaczone zwolnienie z Polski powinno być respektowane, ale najłatwiejsza i najpewniejsza droga to przez GP.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

jaajaa

Post #3 Ocena: 0

2011-12-19 11:26:51 (12 lat temu)

jaajaa

Posty: 2

Kobieta

Z nami od: 19-12-2011

Skąd: llandudno

ja tez w styczniu mam operacje prywatna w Polsce i niestety tutaj GP powiedzial ,ze dopoki nie przylece tutaj spowrotem to ma ręce zwiazane nic nie moze. Jedyne co, to szczepia mnie tutaj za darmo na WZW typu A i B przed ta operacja. Angielski pracodawca nie ma obowiazku przyjecia polskiego L4. Musi byc od GP! Jesli to zabieg planowany i potwierdzony przez GP angielskiego,ze operaca jest niezbedna mozesz sie starac o E112 . To dokument ,ktory potwierdza ang ubezpieczenie i ze strona ang zaplaci za ten zabieg w innym kraju. Inaczej jesli bylby to wypadek w innym kraju,przedstawiasz tam karte EHIC ,gdzie UK zaplaci za leczenie po wypadku i nagla ,nieprzewidziana opieke lekarska. W UK wtedy po przylocie tez musisz udac sie do GP lub wezwac go na wizyte domowa

[ Ostatnio edytowany przez: jaajaa 19-12-2011 11:29 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,