MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Cukrzyca - przyjaciolka na cale zycie :D

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 15 z 18 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 14 | 15 | 16 | 17 | 18 ] - Skocz do strony

Str 15 z 18

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

radzik77

Post #1 Ocena: 0

2018-01-18 13:43:45 (6 lat temu)

radzik77

Posty: n/a

Konto usunięte

Przy okazji odkopania tematu.

Przez ostatni tydzien wróciłem do tradycyjnej metody badania poziomu glukozy we krwi. Chciałem sie przekonać, czy naprawdę warto płacić z własnej kieszeni za nowoczesny gadżet, zwłaszcza ze nie daje on dokładnych wskazań.
Przez pierwsze dwa dni było nawet spoko. Pozniej juz tylko niespodzianki.

Tęsknie za Libre, za swoboda i łatwością pomiaru tak wiec dzisiaj aplikuje nowy sensor.

[ Ostatnio edytowany przez: radzik77 18-01-2018 14:22 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Grazia_68

Post #2 Ocena: 0

2018-01-20 15:59:35 (6 lat temu)

Grazia_68

Posty: 3

Kobieta

Z nami od: 20-01-2018

Skąd: London

Polecam wejść wszystkim na stronkę synergypoland.pl i przeczytać fragment książki znanego na całym świecie Noblisty Dr Louisa Ignarro - pisze wniej, jak za pomocą tlenku azotu, odwrócić skutki wszystkich chorób układu krążenia, a nawet zapobiec zawałowi i atakowi serca.
http://synergypoland.pl/fakty-na-temat-l-argininy-i-jej-roli-w-produkcji-tlenku-azotu/

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #3 Ocena: 0

2018-02-13 19:14:24 (6 lat temu)

karjo1

Posty: 20606

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Podpytam, jakie sa ceny i mozliwosci zakupu FreeStyle Libre sensor, jak to wyglada, 1 na 14 dni czy jest inne rozwiazanie?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

radzik77

Post #4 Ocena: 0

2018-02-13 20:36:35 (6 lat temu)

radzik77

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2018-02-13 19:14:24, karjo1 napisał(a):
Podpytam, jakie sa ceny i mozliwosci zakupu FreeStyle Libre sensor, jak to wyglada, 1 na 14 dni czy jest inne rozwiazanie?



Libre na chwile obecna mozna kupic poprzez strone producenta. Jedna szt dziala 14 dni choć spece od „niekonwencjonalnych rozwiązań” wyciskają z sensora do 2-3 dni wiecej. Jest on wtedy zczytywany telefonem za pomocą jakiejś innej aplikacji. Cuda z tymi sensorami wyczyniają :-] podobno nawet jako ciągły monitoring glikemii moze robić.

Skupmy sie jednak na faktach.
1 sensor 14 dni. Koszt razem z przesyłka za dwa sensory £101.52 (przy zaznaczeniu opcji iż kupujący jest chory na cukrzyce lub zakup jest przeznaczony dla chorego). Nie pamietam dokładnej ceny za szt. chyba cos ok £49.

Niby mozna sensory Libre dostać na recepte, ale to graniczy z cudem. Rozmawiałem z GP, pisałem do odpowiedniej instytucji i niestety nic nie osiągnęłem.

Inna możliwość badania poziomu glukozy to tradycyjne paski (na bezpłatna recepte) lub inne systemy z czujnikiem i czytnikiem. O ile mi wiadomo droższe od Libre ale w niektórych przypadkach refundowane.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #5 Ocena: 0

2018-02-13 21:40:19 (6 lat temu)

karjo1

Posty: 20606

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Dzieki piekne :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Moderator

Post #6 Ocena: 0

2018-02-18 11:16:59 (6 lat temu)

Moderator

Posty: 462

Mężczyzna

Administrator

Z nami od: 19-04-2012

Skąd: Wielka Brytania

Prznoszę wpis o cukrzycu z watku gielda tematow wakacyjnych ( Konefka )


Cytat:

2018-02-18 10:05:29, darraj napisał(a):
Cytat:

2018-02-17 22:31:01, radzik77 napisał(a):
Troche o Tajlandii

Jesli moge,mam pytanie,jak wyglada kwestia diety na takiej wyprawie.Wiem ze jestes diabetykiem,mnie tez to cholerstwo dopadlo.
Co prawda tylko typ 2,pytam bo nurtuje mnie ten problem.
Mozesz sie podzielic doswiadczeniem? Z gory dziekuje.


Moze napisze nie tylko o diecie, a nóż komuś sie przyda.

Cukrzyca jest stosunkowo „ugodową” choroba, jesli chodzi o podróże. Sa naturalnie pewne żelazne zasady.

Pierwsza i najważniejsza, to pamietać o zabraniu wystarczającej ilości leków/insuliny. Zapasy medykamentów i sprzęt typu igły, peny, glukometr, zawsze w podręcznym bagażu. Nigdy nie tracić z nimi „kontaktu” :-]
Dobrze jest mieć list od GP, wyjaśniający do czego te leki sa potrzebne. Mi akurat sie w Bangkoku przydał. Sluzby zainteresowały sie fiolkami z insulina. Wyjaśniłem, pokazałem list od lekarza i było ok.

Insulinę zawsze przechowuje w żelowym etui, ktore dość efektywnie chłodzi ampułki. Lodówka nie jest potrzebna. Etui firmy Frio mam juz kilka lat. Aktywuje sie mocząc kilka godzin w wodzie.

Zmiany dziennej rutyny z pewnością odbijają sie wyższymi cukrami na urlopie, ale nie Jest to jakimś strasznym problemem. Skoki cukrów zdążają sie i bez wyjazdów na wczasy :-]
Jestem tego zdania, ze i od cukrzycy czasem trzeba wziąć urlop i po prostu cieszyć sie życiem. Nie oznacza to, ze ignoruje chorobę, po prostu akceptuje, ze wyniki nie bedą idealne i staram sie mieć jak największą frajdę.

Urlop to wzmożona aktywność fizyczna (zwiedzanie, pływanie itp). To z pewnością pomaga utrzymać cukry w ryzach. Najbardziej trzeba tak naprawdę kontrolować to co sie je. Tam gdzie sa etykiety, problemu nie ma. Ilośc węglowodanów możemy określić. Jesli chodzi o gotowe posiłki, tu kierujemy sie doświadczeniem. Staramy sie jeść porcje podobne do tych, ktore jemy na codzień to i zawartość węglowodanów rowniez bedzie zbliżona. Po kilku dniach adaptacji do nowych warunków, cukrzyk powinien zauważyć jak organizm reaguje na lokalna kuchnie i odpowiednio dostosować leki.

Staram sie unikać produktów bardzo słodkich, koktajli, deserów. Wybieram raczej owoce. Czasem skubne łyżeczkę deseru od zony, no chyba ze to jakiś lokalny smakołyk.
W prowincji Krabi (Tajlandią) jedliśmy smażone lody. To było megaaaa. Chrupiąca gorąca panierka (smażone w głębokim tłuszczu) a w środku zimne lody. Co ja bym dał, zeby zjeść to jeszcze raz :-]

Cukrzyca typu 2 kieruje sie troche innymi zasadami. Tam insulina nie pomoże zbić skoków cukru. Leki nie zawsze maja taka sama sile działania. Sugeruje kierować sie podobnymi zasadami jak na codzień. Porcje mniejsze a częściej, mniej „zapychaczy” typu ryż, makaron, ziemniaki, pieczywo, produkty z mąka, a wiecej warzyw. Ograniczac słodkie do minimum i duzo, duzo ruchu.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

darraj

Post #7 Ocena: 0

2018-02-18 18:26:01 (6 lat temu)

darraj

Posty: n/a

Konto usunięte

Dziekuje za podzielenie sie wlasnym doswiadczeniem,co prawda nigdzie sie nie wybieram w przewidywalnej przyszlosci,ale dobrze wiedziec.
Kto pyta,nie bladzi.
"We're all mad here" Mad Hatter

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

gosian

Post #8 Ocena: 0

2018-02-21 12:19:15 (6 lat temu)

gosian

Posty: 9827

Kobieta

Z nami od: 06-09-2007

Skąd: z domku....

Radzik, pisałeś, że libre niektórzy mają na receptę. Pytałam się pielęgniarki prowadzącej o to, jakie kryteria trzeba spełniać żeby ewentualnie dostać taką receptę. kategorycznie zaprzeczyła, GP moze wystawić receptę ale tylko i wyłącznie na sensor ale i tak płacisz za wszystko i wychodzi drogo. Nie jest prawdą, że ma się za darmo. Jeżeli masz jakiś link do tego że jednak w wyjątkowych sytuacjach ktoś ma za darmo, to wklej tutaj proszę. Niedługo mamy wizytę to mogę z nią znowu podyskutować o tym.
Dożyliśmy takich czasów, w których ucisza się mądrych ludzi, żeby to co mówią nie obraziło głupców.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

radzik77

Post #9 Ocena: 0

2018-02-21 13:28:05 (6 lat temu)

radzik77

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2018-02-21 12:19:15, gosian napisał(a):
Radzik, pisałeś, że libre niektórzy mają na receptę.


Gdzies tam czytalem na forum dla diabetykow. Nie znajde juz tego na pewno. Ktos tam pisal, ze jak chory ma refundacje na CGM, to moze dostac tez i sensory Libre z tego samego powodu, czyli czeste epizody ciezkiej hipoglikemii.

Dodatkowo wczesniej w tym watku pisal hants. Domyslam sie, ze pracuje w jakiejs klinice i moze spotyka wieksza liczbe chorych na codzien. Prawdopodobnie ktos tam sie kiedys zalapal na refunduacje.

Cytat:

2017-12-06 16:20:11, hants napisał(a):
Przecież to jest dostępne za darmo na NHS.

Wczoraj w klinice naklejaliśmy sensor pacjentce, mentor tłumaczył jej jak to używać.


Osobiscie nie znam przypadku aby sensory Libre mozna bylo dostac na recepte, chociaz tak twierdzi producent.
Rozmawialem z lekarzem i instytucja wydajaca zgody na finansowanie sensorow, ale otrzymalem decyzje odmowna. Z uzasadnienia wynikalo raczej, ze nie ma zgody NHS na refundacje, przynajmniej narazie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

gosian

Post #10 Ocena: 0

2018-02-21 15:12:44 (6 lat temu)

gosian

Posty: 9827

Kobieta

Z nami od: 06-09-2007

Skąd: z domku....

No to już nie rozumiem.. Powiedziala,a raczej napisala że to nie jest prawdą żeby ktokolwiek miał za darmo..
Dożyliśmy takich czasów, w których ucisza się mądrych ludzi, żeby to co mówią nie obraziło głupców.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Strona 15 z 18 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 14 | 15 | 16 | 17 | 18 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,