MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Szczepionka hpv silgard-gardasil

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 3 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

Str 3 z 4

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Post #1 Ocena: 0

2014-10-03 09:45:34 (10 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #2 Ocena: 0

2014-10-03 10:02:13 (10 lat temu)

karjo1

Posty: 20605

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Jak cenie Twoje madre wypowiedzi, tak chyba przesadzasz z pozorna wszechwiedza.

Zapytalam z ciekawosci, czy byly i sa prowadzone zapisy skutkow wzmozonych szczepien, powiklania u osob, ktore przechorowaly odre w ramach tego okresu.
Porownania moglyby sie okazac interesujace.

Jeszcze raz, proponuje wybrac sie i zetknac twarza w twarz nie z oficjalna wersja promujaca kampanie szczepionkowa, ewentualnie etap do chwili szczepienia i odeslania do domu, tylko z konkretnymi osobami/grupami ludzi zmuszonych do szukania glebszej wiedzy, ratujacych, co sie da w efekcie negatywnych skutkow szczepien, a braku czy nieznacznych plusach tychze.
I tacy ludzie, problemy, efekty krotko- i dlugofalowe sa dopiero namacalne i sprawdzalne.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ewamik

Post #3 Ocena: 0

2014-10-17 01:33:27 (10 lat temu)

ewamik

Posty: 4126

Kobieta

Z nami od: 30-10-2007

Skąd: London

Pisałam juz ale powtórzę się,bo to temat,którego szukałam ale nie znalazłam wcześiej. Sorry moderator.
Skopiuje jeszcze raz...i przepraszam.
Moja starsza córka dostała dzisiaj list ze szkoły,że własnie weszła do przedziału wiekowego,w któym to beda szczpić dziewczynki na HPV wirus brodawczaka ludzkiego wywołującego raka szyjki macicy.
Poczytałam trochę o tym. Szczepionka wycofana w Japonii.
Czytam,że wirusów wywołujących raka,jest 120,a szczepionka uodparnia tylko na 4 i to kobiety,do 26rż.
Nie ma jeszcze kompletnych danych na temat tej szczepionki. Dopiero w 2018roku dowiemy sie jaka to szczepionka i czy skuteczna.
Jak na razie słyszy sie o wielu skutkach ubocznych.
Zastanaiwam się czy to "wielka farmacja" na siłe chce prowadzić doświadczenia,sprzedać swój produkt.
Ja badam sie co rok,tak samo będa robić moje córki. Jak wiadomo wirus przenosi się droga płciową i zarażają mężczyźni.
Nie chce zgodzić sie na szczepienie córki.
Dostałam kartkę,mam wypełnic i oddać. Mam pytanie,czy nie będe miała z tego powodu jakiś nieprzyjemności w szkole?
Moje córki szczepiłam od wszystkiego ale ta szczepionka wzbudziła mój niepokój....
Proszę o radę.....co sądzicie na ten temat..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

wasabia

Post #4 Ocena: 0

2014-10-17 02:04:40 (10 lat temu)

wasabia

Posty: 386

Kobieta

Z nami od: 24-01-2012

Skąd: Londyn

Nie musisz tej kartki wypełniać.
Wypełnienie to Twoja zgoda na szczepienie, bez Twojej zgody nie mogą zaszczepić dziecka.
Możesz napisać oficjalne pismo że nie wyrażasz zgody na szczepienie i zanieść je osobiście do szkoły i przekazać dla tutora.
Nie będziesz miała żadnych nieprzyjemności w szkole, bo i niby dlaczego miała byś mieć?
W UK nie ma obowiązku szczepień, a już zwłaszcza przeciwko HPV.
Kiedy podchodzę do dziecka, wzbudza ono we mnie dwa rodzaje uczuć: czułość wobec tego, kim jest i szacunek dla tego, kim może się stać.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ewamik

Post #5 Ocena: 0

2014-10-17 09:11:37 (10 lat temu)

ewamik

Posty: 4126

Kobieta

Z nami od: 30-10-2007

Skąd: London

Dziekuję Ci bardzo. Wiesz,ostatnimi czasy mnóstwo czytam na temat "wielkiej farmacji".
Polecam książkę "Skutek uboczny śmierć"
Ta szczepionka wzbudziła mój niepokój ale też na zdrowy rozsądek...po kiego czorta na to szczepić,skoro działanie jest limitowane?
Niestety ale chyba nie zaszczepię. Jak na razie nie znalazłam żadnej pochlebnej opinii na ten temat.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #6 Ocena: 0

2019-06-03 20:19:36 (5 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Kilka wypowiedzi przeniesione z innego wątku


Cytat:

2019-06-01 23:31:39, cris82 napisał(a):
karjo dlaczego wspomnialas o tych szczepieniach?

"Zwlaszcza ten ostatni, to lepsza, skuteczniejsza profilaktyka niz naglasniane szczepienia, bez skutkow ubocznych."

ogolnie to jak dostawalismy list w speawie szczepien dzidzi to tez zwrocilem na to uwage ze "sa bardzo bezpieczne i nie ma zagrozen" ten narod naprawde jest taki tepy ze mozna im pisac w listach ze ziemia jest plaska i jest to powszechnie akceptowane?
tydzien temu bylem na kawie u znajomych pokazywali mi zdjecie dziecka ich znajomych ktoremu po tych szczepieniach zebrala sie woda w golowie widzialem glowke dziecka do niej byly podpiete dwie gumowe rurki i odciagali wode widok jak z horroru...

[ Ostatnio edytowany przez: <i>cris82</i> 01-06-2019 23:34 ]




Cytat:

2019-06-01 23:38:43, karjo1 napisał(a):
Wspomnialam o masowo reklamowanych i wprowadzonych w szkolach szczepieniach HPV.
Nijak sie to ma do sensownej profilaktyki, nawet odplatnej, prywatnie u ginekologa.
I skutecznosc tych szczepien co najmniej mierna, w porownaniu do listy skutkow ubocznych, nawet potencjalnych.






Cytat:

2019-06-02 10:29:50, Konto usunięte napisał(a):
[*]null
Cytat:

2019-06-01 23:38:43, karjo1 napisał(a):
Wspomnialam o masowo reklamowanych i wprowadzonych w szkolach szczepieniach HPV.
Nijak sie to ma do sensownej profilaktyki, nawet odplatnej, prywatnie u ginekologa.
I skutecznosc tych szczepien co najmniej mierna, w porownaniu do listy skutkow ubocznych, nawet potencjalnych.





Czyli koleżanka mówi, że mamy różne rodzaje szczepień na HPV?

Te masowe i te dobre?

[ Ostatnio edytowany przez: <i>okazje</i> 02-06-2019 10:30 ]




Cytat:

2019-06-02 21:05:20, karjo1 napisał(a):
Cytat:

2019-06-02 10:29:50, Konto usunięte napisał(a):
[*]null
Cytat:

2019-06-01 23:38:43, karjo1 napisał(a):
Wspomnialam o masowo reklamowanych i wprowadzonych w szkolach szczepieniach HPV.
Nijak sie to ma do sensownej profilaktyki, nawet odplatnej, prywatnie u ginekologa.
I skutecznosc tych szczepien co najmniej mierna, w porownaniu do listy skutkow ubocznych, nawet potencjalnych.





Czyli koleżanka mówi, że mamy różne rodzaje szczepień na HPV?

Te masowe i te dobre?

[ Ostatnio edytowany przez: <i>okazje</i> 02-06-2019 10:30 ]



Napisalam swoja opinie o szczepieniu HPV i tyle. Nic nie wspomnialam o rodzajach. Skad taka konkluzja?


Cytat:

2019-06-02 10:31:41, Konto usunięte napisał(a):
Cytat:

2019-06-01 23:31:39, cris82 napisał(a):
karjo dlaczego wspomnialas o tych szczepieniach?

"Zwlaszcza ten ostatni, to lepsza, skuteczniejsza profilaktyka niz naglasniane szczepienia, bez skutkow ubocznych."

ogolnie to jak dostawalismy list w speawie szczepien dzidzi to tez zwrocilem na to uwage ze "sa bardzo bezpieczne i nie ma zagrozen" ten narod naprawde jest taki tepy ze mozna im pisac w listach ze ziemia jest plaska i jest to powszechnie akceptowane?
tydzien temu bylem na kawie u znajomych pokazywali mi zdjecie dziecka ich znajomych ktoremu po tych szczepieniach zebrala sie woda w golowie widzialem glowke dziecka do niej byly podpiete dwie gumowe rurki i odciagali wode widok jak z horroru...

[ Ostatnio edytowany przez: <i>cris82</i> 01-06-2019 23:34 ]




No dobrze, a na co zachorowało dziecko po szczepieniu?


Cytat:

2019-06-03 10:35:54, Konto usunięte napisał(a):
Cytuję:

Nijak sie to ma do sensownej profilaktyki, nawet odplatnej, prywatnie u ginekologa.
I skutecznosc tych szczepien co najmniej mierna, w porownaniu do listy skutkow ubocznych, nawet potencjalnych.


Czyli koleżanka zna jakaś profilaktykę HPV inna niż szczepionki?

Śmiało








Cytat:

2019-06-03 19:21:23, Konto usunięte napisał(a):
No dobrze, czyli koleżanka traktuje wizyty u ginekologa jako prewencję HPV.

Równie dobrze można traktować aborcję jako ochronę przed angina.


Dla ułatwienia, wirusy na które jest kierowana szczepionka powodują raka szyjki macicy.

Jeżeli ograniczasz / eliminuje są zachorowanie na określone szczepy wirusów to ograniczasz ileś tam % szans na raka.

Oczywiście, ginekolog pomoże wykryć raka, ale nie pomoże zapobiegać.

Dalej nie otrzymałem odpowiedzi jak brak szczepień czy ich zastąpienie opieka ginekologa może pomóc ograniczyć zachorowanie na raka.

Ta zależność ginekolog !=rak bym chciał najbardziej usłyszeć.

Opinia moderatora: Posty przeniesione z innego tematu. Konefka

Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #7 Ocena: 0

2019-06-03 20:23:26 (5 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #8 Ocena: 0

2019-06-03 20:24:57 (5 lat temu)

karjo1

Posty: 20605

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

I w ramach odpowiedzi pozwole sobie zacytowac:
Cytat:

2014-10-02 14:33:28, wasabia napisał(a):
Fakt pierwszy:
Śmiertelność na raka szyjki macicy jest znikoma w krajach, w których jest regularna diagnostyka cytologiczna. Przy systematycznych badaniach, wszelkie powstające w macicy twory, mogą być usunięte zanim przekształcą się w komórki rakowe, który to proces trwa wiele lat (nawet kilkanaście lat). Wystarczy w związku z tym przeprowadzenie badania nawet raz na trzy lata.
Przykładem może być tu Finlandia, w której umiera na raka szyjki macicy tylko kilkanaście kobiet rocznie i prawie wyłącznie z własnej winy. W Polsce umiera na nią niecałe dwa tysiące rocznie i jest to spowodowane przede wszystkim tym, że regularne badania robi tylko 15% kobiet. W starej Unii odsetek ten wynosi około 85%.
Nie jest prawdą więc, to co podają media, że jest to jedna z najczęściej występujących chorób nowotworowych. Niektóre z nich podają nawet, że jest to druga na świecie przyczyna śmierci wśród kobiet.
Niczym nie usprawiedliwione jest więc szczepienie całej populacji, gdy bez tego ilość zachorowań może być sprowadzona do drobnego ułamka promila.
Rak szyjki macicy jest rzeczywiście rozpowszechniony w krajach Trzeciego Świata, gdzie praktycznie nie istnieje profilaktyka

Fakt drugi:
Szczepionka, nazywana przeciwko rakowi szyjki macicy, jest skierowana przeciwko czterem typom wirusa HPV, które są podejrzewane o inicjacje powstawania inwazyjnych komórek nowotworowych. Tymczasem tylko niewielki procent zarażenia tymi wirusami prowadzi do tej choroby, jak również znane są przypadki jej rozwoju bez udziału HPV.

Fakt trzeci:
Szczepionka reklamowana jest 70% skutecznością w zapobieganiu rakowi szyjki macicy, jeżeli jest stosowana profilaktyka.
Dziwnym zrządzeniem losu prawie zupełnie pomijane są w mediach informacje, że kolposkopia połączona z cytologią daje prawie 100% zabezpieczenie przed tą straszną chorobą. W dodatku bez żadnej możliwości wystąpienia skutków ubocznych.

Fakt czwarty:
Okres badań większości szczepionek trwa trzy do czterech lat, a w przypadku gdy ma być poddana szczepieniu cała populacja, nawet do dziesięciu.
Tymczasem ta szczepionka została dopuszczona po zaledwie sześciomiesięcznym okresie „badań”.
Jak można w tak krótkim czasie sprawdzić skuteczność, przy tak długo rozwijającej się chorobie i zbadać czy nie wystąpią długotrwałe skutki uboczne?

Fakt piąty:
Niewyjaśnionym zbiegiem okoliczności, w krótkim czasie po przyjęciu szczepionki, zmarło już sporo osób. W samych Stanach Zjednoczonych jest takich zgłoszeń już około 30.
W Hiszpanii zostały wstrzymane na pewien czas szczepienia, gdy dwie dziewczynki zaraz po zabiegu straciły przytomność. Pod apelem Carlosa Alvarez-Dardet, który jest profesorem Uniwersytetu Alicante, o zaprzestanie finansowania tych szczepień, podpisało się ponad 6 tysięcy tamtejszych lekarzy.

Fakt szósty:
Producent tej szczepionki był „bohaterem” jednej z najgłośniejszych spraw. Musiał wypłacić w wyniku pozwów zwykłych i zbiorowych 4,85 miliarda dolarów odszkodowania pokrzywdzonym przez jego bardzo drogi lek przeciwbólowy. Mimo, że dosyć szybko po jego wprowadzeniu, zaczęły napływać informacje o szkodliwości, to producent zbagatelizował sprawę, jak również przemilczała FDA, która przez lata uchodziła za najrzetelniejszą na świecie.
W pozwach zbiorowych w tej sprawie brali również udział Polacy. Niestety tylko drobna część bezpośrednio pokrzywdzonych, których ilość szacowano przynajmniej na 50.000 osób.

To jest tylko część faktów związanych z tym tematem. Bardzo wiele konkretnych informacji można znaleźć na stronach amerykańskich, szwedzkich, hiszpańskich, czy austriackich. Zachęcam do samodzielnego zapoznania się z nimi, aby móc wyrobić sobie własne zdanie.


Polecam poczytać o hpv
http://szczepieniahpv.wordpress.com/hpv-a-rsm/

z watku http://www.mojawyspa.co.uk/forum/33/49787/Szczepienie-HPV,10

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #9 Ocena: 0

2019-06-03 21:55:06 (5 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

peters_1

Post #10 Ocena: 0

2019-06-03 23:55:51 (5 lat temu)

peters_1

Posty: 63

Mężczyzna

Z nami od: 05-02-2010

Skąd: Londyn

Poziom wiedzy bardzo Wysoki. Po czytaj cie I po ogladaj cie co sie dzieje w Dani jak stosowali tez szczepionki. Wlaczcie myslenie a nie sluchaj cie lekarzy bo oni siedza w tym gownie po uszy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 3 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,