MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Przeziebienie w ciazy

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 11

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

malke

Post #1 Ocena: 0

2008-09-25 13:07:16 (16 lat temu)

malke

Posty: 1371

Kobieta

Z nami od: 26-06-2007

Skąd: Mansfield

Hej dziewczyny.Jestem w 16 tygodniu ciazy i dopadlo mnie paskudne przeziebienie.Pruboje domowych sposobow ale efektow nie widac.
Znacie jakies leki ktore mozna brac w ciazy?Slyszalam o lekach homeopatycznych ale nie mam pojecie jak o to pytac w aptece?
Prosze o wasze rady.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

nicola2006

Post #2 Ocena: 0

2008-09-25 13:16:12 (16 lat temu)

nicola2006

Posty: 56

Z nami od: 05-02-2008

jezeli jestes w ciązy i jestes przeziebiona to idz do lekarza albo do swojej połorznej bo jezeli sie pogorszy to mozesz byc to zagrorzenie dla dziecka wiec nie zwlekaj z tym

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #3 Ocena: 0

2008-09-25 13:27:05 (16 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

malke

Post #4 Ocena: 0

2008-09-25 13:56:06 (16 lat temu)

malke

Posty: 1371

Kobieta

Z nami od: 26-06-2007

Skąd: Mansfield

Mam wizyte ale dopiero na jutro popoludniu.Nie moja wina ze lekarze tacy zajeci.Wczesniej nie chcieli mnie przyjac:-(
Nie jetem idiotka i nie wzeiwlabym zadnych lekarstw bez konsultacji z lekarzem.Poprostu pomyslalam ze po waszych radach moglabym go o cos podpytac.

[ Ostatnio edytowany przez: malke 25-09-2008 13:56 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

justin1976

Post #5 Ocena: 0

2008-09-25 14:47:04 (16 lat temu)

justin1976

Posty: 734

Kobieta

Z nami od: 05-06-2007

Skąd: Londyn/Croydon

Jedyne co możesz wziąsc bez kosultacji z lekarzem, to paracetamol. W Polsce pamiętam, że brałam czasami appap, ale tutaj go nie kupisz. Pij dużo ciepłej herbaty z miodem i cytryną. Jak masz w domu to zaaplikuj też sobie witaminę C i rutinoscorbin. No i dużo wypoczywaj. Do jutra powinnas wytrzymac. trzymaj się i daj znac jak się czujesz...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailNumer gadu-gadu

malke

Post #6 Ocena: 0

2008-09-25 16:31:30 (16 lat temu)

malke

Posty: 1371

Kobieta

Z nami od: 26-06-2007

Skąd: Mansfield

Dziekuje Justin.Rutinoskorbin tez troszke boje sie brac bo wkoncu to tez tabletki.O ile znam tutejszych lekarzy to pewnie nic innego jak paracetamol i nie dadza ale zobaczymy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

gosian

Post #7 Ocena: 0

2008-09-25 16:52:35 (16 lat temu)

gosian

Posty: 9828

Kobieta

Z nami od: 06-09-2007

Skąd: z domku....

Ja niestety tez bylam dwa razy juz przeziebiona...Bralam witamine C i jadlam 3 razy dziennie chleb z czosnkiem.Pilam równiez mleko z miodem...Wiem,ze po czosnku sie brzydko pachnie,ale lepsze to niz jakies tabletki w koncu to naturalny antybiotyk...
Pozdrawiam i duzo zdrowka zycze.
Dożyliśmy takich czasów, w których ucisza się mądrych ludzi, żeby to co mówią nie obraziło głupców.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Nenna1

Post #8 Ocena: 0

2008-09-25 16:56:04 (16 lat temu)

Nenna1

Posty: 9590

Kobieta

Konto zablokowane

Z nami od: 22-05-2007

Skąd: London - Harrow

Znalazlam cos takiego/Lekarz radzi/

Jeśli to chwilowa niedyspozycja, najlepiej leczyć się domowymi sposobami. Wszelkiego rodzaju leki można brać tylko po konsultacji z lekarzem. Należy pamiętać również, że choroba sama nie przejdzie. Dla maleństwa Twoja choroba może być bardzo niebezpieczna.

Katar
Jest pierwszym objawem przeziębienia i należy go niwelować już na samym początku. Można zastosować domowe sposoby np. inhalacje z wody z solą, albo sodą oczyszczoną. Należy nawilżać śluzówkę nosa, używając naturalnych preparatów takich jak sól fizjologiczna.

Kaszel
Jeżeli pojawi sie kaszel, to należy wybrać się do lekarza, gdyż może być to poważne zapalenie oskrzeli.Nie należy używać środków hamujących kaszel np. Acodin oraz syropów z kodeiną, gdyż mogą uszkodzić płód. Domowym, bardzo skutecznym, sposobem na kaszel jest syrop z cebuli. Pokroić 2-3 cebule, układać warstwami przesypując cukrem pudrem. Ugnieść i odstawić w ciepłe miejsce na kilka godzin. Zażywać syrop 3 razy dziennie po 2 duże łyżki.

Gorączka
Gdy temperatura jest wysoka trzeba ją obniżyć, gdyż może zaszkodzić dziecku. Dozwolone są środki zawierające paracetamol np. Apap, Panadol. Nie wolno zażywać preparatów zawierających ibuprofen. W pierwszym trymestrze ciąży zabroniona jest aspiryna.

Oraz zerknij TUTAJ..m.in. pisze o lekach bezpiecznych w ciazy /tu przeziebienie/
Przeziębienie - jeśli boli cię gardło, głowa, mięśnie, gdy cieknie z nosa, prawdopodobnie nabawiłaś się infekcji wirusowej. Aby zmniejszyć ból, zupełnie spokojnie możesz w ciąży stosować preparat zawierający paracetamol, przeciwgorączkowy syropPyrosal, wszelkie preparaty z witaminą C (np. Rutinoscorbin), czosnek w tabletkach (np. Aliofil). Na wirusy nie ma lekarstwa. Są tylko sposoby przynoszące chwilową ulgę - kubek mleka z miodem, herbata z imbirem lub malinami, esencjonalny rosół z kurczaka, przecier z surowych żurawin, syrop z cebuli i wyleżenie się w ciepłej pościeli.

Pozdrawiam i zycze szybkiego powrotu do zdrowia .
...Jak latwo zapomniec,przekreslic swoj czas.. Jak latwo - w milczeniu pochylic twarz.. "

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

-Justyna-

Post #9 Ocena: 0

2008-09-25 17:03:48 (16 lat temu)

-Justyna-

Posty: 152

Kobieta

Z nami od: 28-08-2008

Ja będąc w ciazy tez byłam przeziębiona przy czym miałam bardzo wysoka gorączkę ,a wyleczył mnie mąż podając mi mleko z miodem,czosnkiem i masłem oczywiście ciepłe a na kaszel babciny sposób jak wyżej wspomniała : Nenna1 syrop z cebuli (okropnośc do dziś czuję ten smak)potem udałam się do lekarza żeby się upewnić że wszystko jest ok i doktorek bardzo mnie pochwalił za metode leczenia :-D

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #10 Ocena: 0

2008-09-25 18:58:18 (16 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,