MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Poród w Polsce

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 9 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 7 | 8 | 9 ] - Skocz do strony

Postów: 87

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

gosia26

Post #1 Ocena: 0

2008-02-03 19:59 (16 lat temu)

gosia26

Posty: 6

Z nami od: 03-02-2008

Mam pytanko,pracuję na wyspach już ponad 3 lata,moja rodzina natomiast jest w Polsce.Jestem w pierwszym miesiącu ciąży.Czy mógłby mi ktoś udzielić informacji czy mogłabym urodzić w Polsce korzystając z angielskiego ubezpieczenia?Ponieważ z tego co sie dowiedziałam,poród w prywatnej klinice kosztuje co najmniej 5.ooozł Czy był ktoś w podobnej sytuacji? Będę wdzięczna za odpowiedź

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Unwinka

Post #2 Ocena: 0

2008-02-04 11:43:19 (16 lat temu)

Unwinka

Posty: 219

Kobieta

Z nami od: 15-11-2007

Skąd: Unwinkowo

Cytat:

2008-02-03 19:59, gosia26 napisał(a):
Mam pytanko,pracuję na wyspach już ponad 3 lata,moja rodzina natomiast jest w Polsce.Jestem w pierwszym miesiącu ciąży.Czy mógłby mi ktoś udzielić informacji czy mogłabym urodzić w Polsce korzystając z angielskiego ubezpieczenia?Ponieważ z tego co sie dowiedziałam,poród w prywatnej klinice kosztuje co najmniej 5.ooozł Czy był ktoś w podobnej sytuacji? Będę wdzięczna za odpowiedź



Wejdź na www EHIC i tam jest wszystko napisane...
jak nie masz to wyrób :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

dkatarzyna

Post #3 Ocena: 0

2008-02-05 13:31:58 (16 lat temu)

dkatarzyna

Posty: 14

Z nami od: 05-02-2008

Witam
mozesz rodzic w polsce na angielskie ubezpieczenie,

karta EHIC niestety nie upowaznia Cie do darmowego porodu w Polsce, (ona dziala tylko w sytuacjach emergency- a porod do nich nie nalezy, no bo wiesz mniej wiecej kiedy sie go spodziewac, no chyba ze rodzisz przed 37 tygodniem, to EHIC wtedy dziala).- to info ze stron NFZ.

musisz sie postarac o formularz E112 (tj.zgoda na kontynuowanie leczenia w ciazy i opieki na urlopie macierzynskim, poza Anglia).
nie jest to wcale trudne. po prostu musisz napisac list na adres

Medical Benefits (E-Forms Team)
DWP
International Pension Centre
Room TC001
Tyneview Park
Whitley Road
Newcastle upon Tyne
NE98 1BA


Tel: 0191 218 1999 (Monday to Friday 8am-5pm)
(Note: Medical Benefits administer the E112 system on behalf of the Department of Health)
W liscie musisz podac nastepujace informacje:dlaczego chesz rodzic w Polsce,...dodatkowo mozesz tez napisac adres i nazwe Twojego pracodawcy.

"Your original MATB1 certificate or a letter from your UK GP or midwife, showing your Estimated Date of Delivery (EDD) eg a form MATB1;
Your NHS no. or NI. Number
Your date of birth, your full UK address and dates of travel;
Your address in the country you are going to;
Please indicate whether or not you will be returning to the UK; and also let us know if you have already left the UK for another EEA country."

tu jest link do strony, gdzie znajdziesz wszystkie potrzebne informacje
http://www.dh.gov.uk/en/Policyandguidance/Healthadvicefortravellers/Gettingtreatmentaroundtheworld/EEAandSwitzerland/DH_074100

Jestem w tej samej sytuacji , co Ty. Pracowalam w Anglii, rodzic bede w marcu, od 3 tygodni jestem juz w Polsce ale na angielskim urlopie macierzynskim.
Wysylalam w Anglii pismo i dostalam druk E112, i teraz bedac w Polsce chodze do lekarza (prywatnie) ale wszystkie badania robie za darmo na NFZ. Dzwonilam nawet do NFZ do warszawy (jestem z woj. mazowieckiego) i pytalam, czy mam to E112 tlumaczyc na polski itd. pani powiedziala, ze nieee, bo to sa druki unijne, i ogolnodotepne w necie i jak ktos nie wie, co to jest to kazala mi mowic zeby do niej dzwonili. Mila babeczka. zapytala, tylko czy na formularzu jest adres i pieczatka, zeby NFZ wiedzial gdzie i z kim sie potem rozliczac.

Ale sie ropisalam mam nadzieje, cos z tego zrozumialas, a jesli masz jakies watpliwosci to mozesz do mnie napisac na gg 6554884

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

gosia26

Post #4 Ocena: 0

2008-02-05 20:04:31 (16 lat temu)

gosia26

Posty: 6

Z nami od: 03-02-2008

Bardzo Ci dziękuję dkatarzyna.Już zaczęłam się martwić bo faktycznie z tej karty można jedynie korzystać w emergency.Bardzo dokładnie mi to opisałaś,już teraz będę wiedziała co robić.Jeszcze raz dziękuję Ci serdecznie i pozdrawiam.Gdybym miała jeszcze jakieś pytanko z tym związane chętnie się jeszcze do Ciebie odezwę.:-]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kiniacool

Post #5 Ocena: 0

2008-02-14 11:07:44 (16 lat temu)

kiniacool

Posty: 4

Kobieta

Z nami od: 14-02-2008

Skąd: Liverpool

Dzięki za tę niezgłębioną kopalnię wiedzy. Mam jeszcze jedno pytanie: jak najlepiej umotywować decyzję porodu w Polsce? Czy wystarczy to, że chcę na stałe wrócić do Polski, czy powód powinien być bardziej skonkretyzowany? Pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

dkatarzyna

Post #6 Ocena: 0

2008-02-14 12:30:37 (16 lat temu)

dkatarzyna

Posty: 14

Z nami od: 05-02-2008

witam
ja napisałam, że chcę rodzić w Polsce, bo ...jestem Polką i tam jest moja rodzina, która pomoże mi w opiece nad dzieckiem.
(co nie jest do końca prawdą, bo mój mąż jest jeszcze w Anglii i do Polski przyjedzie dopiero przed porodem).
Ale takie uzasadnienie wystarczyło

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kiniacool

Post #7 Ocena: 0

2008-02-14 22:42:59 (16 lat temu)

kiniacool

Posty: 4

Kobieta

Z nami od: 14-02-2008

Skąd: Liverpool

Dzięki raz jeszcze i do następnego razu.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

dkatarzyna

Post #8 Ocena: 0

2008-02-24 14:32:22 (16 lat temu)

dkatarzyna

Posty: 14

Z nami od: 05-02-2008

w związku z licznymi pytaniami dotyczącymi porodu w Polsce i formularza E112 odpowiem tutaj na forum, bowiem te informaacje mogą interesować jednocześnie kilka osób

- na odpowiedź z DWP i formularz E112 czekałam około 2 tygodni od momentu wysłania do nich listu.
- za wydanie formularza E112 nic nie musialam płacić, tylko wysłać do nich list i w odpowiedzi otrzymałam E112.

- jeśli chodzi o kwestie, co należy zrobić w Polsce z E112, to mazowiecki oddział NFZ (podobnie pewnie i w innych województwach) udzielił mi następujących informacjii:
1.nie muszę tłumaczyć tego na język polski, ponieważ to są wzory Unii Europejskiej i jeśli ktoś nie wie, co to jest, to wzory tych dokumentów są ogólnodostepne w internecie -ewentualnie mam się powoływać i odsyłać do NFZ
2.oryginał lub kopię E112 trzeba będzie dołączyć w polskim szpitalu do dokumentacji przy porodzie (zamiast polskiego ubezpieczenia), żeby polski NFZ wiedział, z kim ma się rozliczyć (na E112 musi być pieczątka i adres).

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

dkatarzyna

Post #9 Ocena: 0

2008-02-24 14:42:10 (16 lat temu)

dkatarzyna

Posty: 14

Z nami od: 05-02-2008

Proponuje tez, w razie jakichs problemow z polską biurokracją, dodatkowo postarać się i wyrobić sobie kartę EHIC, która chociaż nie daje prawa do darmowego porodu, może być pomocna, ponieważ jest znana honorowana w Polsce :), w polskich szpitalach
wystarczy wyslac aplikacje przez internet i po kilku dniach przysylaja do domu. Aplikowac można tutaj:
https://www.ehic.org.uk/Internet/home.do
wyrobienie tej karty jest bezpłatne
warto te karte wyrobic, jesli ktos podrozuje

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

dkatarzyna

Post #10 Ocena: 0

2008-02-24 14:50:49 (16 lat temu)

dkatarzyna

Posty: 14

Z nami od: 05-02-2008

W praktyce u mnie wszystko wyglaadało tak :
po powrocie z UK udałam sie do gin (prywatnie, tego E112 nie pokrywa). Lekarz pooglądał wszystkie moje wyniki badań i usg z UK, trzeba je wziąć z UK !!!!(mi położna w UK zrobiła ksero calej książki ciąży i oddala oryginały wynikow badań).

Następnie lekarz powiedział, że muszę się zapisać do Poradni K, by bezpłatnie robić badania i żeby oni mieli dokumentację przebiegu ciąży. więc się tam udalam, i tylko tam zapytano mnie o UBEZPIECZENIE, na co ja, że mam angielskie, pani popatrzyła na E112 i oddała mi z powrotem , i zalożyła mi polską karte ciąży :)

Od tamtej pory dostaję skierowania od gin, na wszystkie badania i robie je za darmo na NFZ.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 9 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 7 | 8 | 9 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,