MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

 

Postów: 8

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

neonskyline

Post #1 Ocena: 0

2021-04-15 13:54:31 (3 lata temu)

neonskyline

Posty: 3

Kobieta

Z nami od: 15-04-2021

Skąd: newcastle

Witam, bezskutecznie probuje znalesc odpowiedz na moje pytanie, może Państwo pomogą.

Mój mąż jest Anglikiem, dzieci tez mają obywatelstwo Brytyjskie, ja mieszkałam z mężem w UK przez 6 lat, w roku 2015 przeprowadziliśmy się do Polski, pojawił się pomysł powrotu do rodzinnych stron męża, w związku z tym moje pytanie:
jaka jest moja sytuacja jako obywatelki Polski w przypadku powrotu w 2021 r.? Czy potrzebuje wizę? Kiedy to się załatwia (czy już po przyjeździe)?

Wcześniej zawsze pracowałam i po przyjeździe tez bym chciała, ale nie wiem, czy teraz potrzebuje jakieś pozwolenie?

Dziękuję za wszelkie odpowiedzi, mam nadzieje, że opisałam sytuacje dość klarownie.
Pozdrawiam.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

PannaZMokraGlow

Post #2 Ocena: 0

2021-04-15 20:50:19 (3 lata temu)

PannaZMokraGlowa

Posty: n/a

Konto usunięte

Bezproblemowo wiza malzenska (spousal visa) zeby moc tu pracowac.

Poniewaz trzeba miec srodki do zycia, chyba lepiej jak maz znajdzie juz prace w UK.

[ Ostatnio edytowany przez: PannaZMokraGlowa 15-04-2021 21:00 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Emeryt56

Post #3 Ocena: 0

2021-04-15 21:01:09 (3 lata temu)

Emeryt56

Posty: 1660

Mężczyzna

Z nami od: 15-01-2018

Skąd: Montreal (Bristol)

Pytanie powinno być skierowane do placówki konsularnej w Polsce co wydaje wizy.
Ja Ty nie masz żadnego oficjalnego "statutu" w UK to w zasadzie możesz się tam wybrać bez wizy na krótką wycieczkę aby odwiedzić rodzinne np na 2 tygodnie z wykupionym biletem powrotnym.
Jak na dłużej aby tam (w UK) "żyć" to potrzebujesz wizę.
Tak jak Panna już napisała, ale sytuacji jest sporo.
W twoim wypadku to może między innymi sprawdź "program" ;
Zezwolenie rodzinne w ramach programu osiedlenia UE: dołącz do obywatela brytyjskiego
Możesz ubiegać się o zezwolenie rodzinne na pobyt w Wielkiej Brytanii w ramach Programu osiedlenia UE przed 29 marca 2022 r., Jeśli mieszkałeś w kraju UE, EOG lub Szwajcarii z uprawnionym członkiem rodziny, który jest obywatelem brytyjskim.
Generalnie to powinnaś wszystko załatwiać w będąc w Polsce i nie próbować wjeżdżać turystycznie i "po cichu" samowolnie tam mieszkać.

Ps. To nie jest porada tylko tak sobie pod nosem coś tam "mamrotam".

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

neonskyline

Post #4 Ocena: 0

2021-04-16 09:33:38 (3 lata temu)

neonskyline

Posty: 3

Kobieta

Z nami od: 15-04-2021

Skąd: newcastle

Dziękuję za odpowiedzi,

Maz kontaktował się z brytyjskim konsulem, tam mu powiedzieliby poczytać sobie strone (tam brak konkretów), oraz, ze wszelkie informacje muszę uzyskać przez Polski Konsulat, bo jestem obywatelka Polski, ja zadzwoniłam do Polskiego konsula i tam mi powiedzieli, żeby potania kierować do strony angielskiej, bo oni mają tylko ogólne informacje.
Próbowałam sie skontaktować z biurem imigracyjnym, ale nabiłam sobie tylko wysoki rachunek za telefon:(
Patrząc na to, co jest na stronie rządowej, wydaje mi się, ze będę musiała słono zapłacić za wizę co wydaje się okropnie irytujące biorąc pod uwagę, ze mam silne więzy z Anglia, najgorsze jest to, ze mam wiele konkretnych pytań a nikt nic nie wie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

dominikana36

Post #5 Ocena: 0

2021-04-16 09:42:13 (3 lata temu)

dominikana36

Posty: 3058

Kobieta

Z nami od: 21-03-2016

Skąd: Quinton

Jest niezle forum na fb UKVI Immigration Updates, bardzo duzo info na temat wiz. Zajrzyj.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

violettaphotogr

Post #6 Ocena: 0

2021-04-16 10:42:51 (3 lata temu)

violettaphotography

Posty: 1563

Kobieta

Z nami od: 21-01-2014

Skąd: ...

Cytat:

2021-04-15 20:50:19, PannaZMokraGlowa napisał(a):

Poniewaz trzeba miec srodki do zycia, chyba lepiej jak maz znajdzie juz prace w UK.

[ Ostatnio edytowany przez: <i>PannaZMokraGlowa</i> 15-04-2021 21:00 ]




SPOUSE VISA Main requirements:
1. Your Partner must be a British citizen
2. Your Partner must be settled in the UK

Autorka tematu od 2015 roku mieszka z mezem w Polsce...

Do autorki tematu:
O jakich 'silnych wiezach z Anglia' piszesz biorac pod uwage ze oboje z mezem jestescie rezydentami Polski?

#Violujemy

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

neonskyline

Post #7 Ocena: 0

2021-04-16 14:32:11 (3 lata temu)

neonskyline

Posty: 3

Kobieta

Z nami od: 15-04-2021

Skąd: newcastle

Dziekuje Dominikana36 za podpowiedz, poczytam:-)

[ Ostatnio edytowany przez: neonskyline 16-04-2021 14:32 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Maat17

Post #8 Ocena: 0

2021-08-24 07:50:27 (3 lata temu)

Maat17

Posty: 5866

Kobieta

Z nami od: 18-02-2021

Skąd: New Kingdom

Odkopie.
Wczoraj w "Guardian" byl artykul.

"Ministers accused of failing to secure rights of Britons with foreign spouses in EU
Campaigners say Britons are facing problems with Home Office over rights to return to UK
Border Force passport check area at Gatwick Airport
Border Force passport check area at Gatwick Airport Photograph: Oli Scarff/Getty Images
Lisa O'Carroll Brexit correspondent
@lisaocarroll
Mon 23 Aug 2021 11.48 BST
Ministers have been accused of breaching their promise to secure the post-Brexit rights of thousands of British nationals who settled in the EU and married foreigners.

Campaigners at British in Europe (BiE) have written to the Foreign Office minister Wendy Morton and the immigration minister Kevin Foster telling of the “heartbreak” and “distress” endured by British citizens who are facing problems with the Home Office over their rights to return home to the UK.

Before Brexit, all EU nationals – including the British – were free to move from one member state to another with family members, regardless of where they were from.

But after Brexit, UK citizens’ non-British spouses – including Germans, French and Spanish nationals – need to apply for pre-settled status before 29 March next year. However, they are only eligible if they get a new EU family permit from the Home Office".

Przeczytaj caly.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

lawyer111

Post #9 Ocena: 0

2021-08-28 04:41:12 (3 lata temu)

lawyer111

Posty: 2

Mężczyzna

Z nami od: 05-11-2016

Skąd: London

Warunki imigracji do Anglii po Brexicie z powodów rodzinnych można zobaczyć tutaj *BRAVO* https://cg-cons.eu/pl/spouse
ZAWSZE JESTEŚMY OTWARCI DO KONTAKTU
+44 207 193 1110
+48 58 731 3333

[ Ostatnio edytowany przez: lawyer111 28-08-2021 04:44 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,