MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Self-employment a Brexit i świadczenie usług do EU

 

Postów: 3

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Qurrem

Post #1 Ocena: 0

2020-12-17 18:32:30 (3 lata temu)

Qurrem

Posty: 24

Mężczyzna

Z nami od: 08-11-2014

Skąd: York

Jak wszyscy wiemy ostateczne pożegnanie z Unią Europejską nadciąga wielkimi krokami, a umowy jak nie było, tak nie ma *DONT_KNOW* Co rodzi szereg pytań, ale jedno z nich nie daje mi spokoju.

Załóżmy następujący scenariusz:
- osoba jest samozatrudniona w Anglii(self-employment),
- nie jest zarejestrowana jako płatnik VAT (dochody poniżej progu),
- świadczy usługi nie tylko lokalnie, ale również firmom/osobom prywatnym w EU (tłumaczenia, szkolenia językowe on-line, itp.).

Pytanie zasadnicze: jakie będą zasady rozliczania się z podmiotami/osobami w EU w nowym roku? Czy nadal będzie można świadczyć tego typu usługi na starych zasadach?

Gdyby ktoś był w podobnej sytuacji i udało mu się zgłębić w temat, byłbym wdzięczny za podzielenie się informacjami!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andyopole

Post #2 Ocena: 0

2020-12-17 18:49:26 (3 lata temu)

andyopole

Posty: 12806

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Cytat:

2020-12-17 18:32:30, Qurrem napisał(a):
Jak wszyscy wiemy ostateczne pożegnanie z Unią Europejską nadciąga wielkimi krokami, a umowy jak nie było, tak nie ma *DONT_KNOW* Co rodzi szereg pytań, ale jedno z nich nie daje mi spokoju.

Załóżmy następujący scenariusz:
- osoba jest samozatrudniona w Anglii(self-employment),
- nie jest zarejestrowana jako płatnik VAT (dochody poniżej progu),
- świadczy usługi nie tylko lokalnie, ale również firmom/osobom prywatnym w EU (tłumaczenia, szkolenia językowe on-line, itp.).

Pytanie zasadnicze: jakie będą zasady rozliczania się z podmiotami/osobami w EU w nowym roku? Czy nadal będzie można świadczyć tego typu usługi na starych zasadach?

Gdyby ktoś był w podobnej sytuacji i udało mu się zgłębić w temat, byłbym wdzięczny za podzielenie się informacjami!


Beda takie jak w kontrakcie, którego podpisania wszyscy oczekują. Jeśli nie, będzie to wg zasad WTO.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

stanislawski

Post #3 Ocena: 0

2020-12-17 20:26:47 (3 lata temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

Przerabiałem to dzisiaj. Na przykładzie Polski.

I jest tak, jak można się było spodziewać. Polska ma umowę z UK o unikaniu podwójnego opodatkowania, swoją drogą, bez względu na Unię, Brexit, itp.

No i dosyłam druk UTR oraz Certificate of Residency... który wcześniej i tak dosyłałem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

PannaZMokraGlow

Post #4 Ocena: 0

2020-12-17 21:19:29 (3 lata temu)

PannaZMokraGlowa

Posty: n/a

Konto usunięte

Ciekawy temat. Wlasnie tak czytam i dowiedzialam sie np. ze nauczanie poprzez sprzedaz internetowa uprzednio nagranego video to uslugi cyfrowe, ale juz fizyczna osoba uczaca przez internet to nie sa uslugi cyfrowe... inne traktowanie przez przepisy VAT, choc Ciebie to i tak nie dotyczy...

Jesli nie bedzie umowy z UE to sprzedaz bedzie jak poza UE czyli trzeba sprawdzic czy nie trzeba zarejestrowac uslugi do opodatkowania w kraju klienta /If the place of supply of your services is outside the UK or EU you should not charge UK VAT but, as you may need to account for the local tax, you'll need to consider the tax rules of the country into which you are making your supply.Dec 31, 2018/

Ale przy niskiej sprzedazy uslug, ta rejestracja do zagranicznego VAT to na pewno znow nie dotyczy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,