MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Szukanie pracy, po przylocie

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

Str 2 z 5

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

ZlotaPerla1

Post #1 Ocena: 0

2019-04-11 10:07:26 (5 lat temu)

ZlotaPerla1

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2019-04-11 09:44:20, ZosiaS napisał(a):
Wystarczy rower i telefon 😉
Ale też potrzeba pieniędzy na zakup całego osprzętu z tym związanego, ubezpieczenia oraz porządne ciuchy na trudne warunki pracy (deszcz, wiatr).



Tylko to nie jest mistrz olimpijski w maratonie kolarskim, a pan inżynier ;-) ale kto tam wie? 5 godzin dziennie na rowerze ...
Trzech nas w jednym ciele: Anioł, Diabeł i JA

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andypolo

Post #2 Ocena: 0

2019-04-11 10:22:38 (5 lat temu)

andypolo

Posty: 2980

Mężczyzna

Z nami od: 27-03-2010

Skąd: C-L-S

Najmądrzejsze na MW dwie gwiazdy znòw aktywne! Tak w skrócie. Jedna drwiąco doraza kradzież auta z lotniska i, że inżynier nie umie jeździć rowerem. A druga doradza zakup super sprzętu i ciepłych ciuchòw na zimę.

[ Ostatnio edytowany przez: andypolo 11-04-2019 10:25 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZosiaS

Post #3 Ocena: 0

2019-04-11 10:25:10 (5 lat temu)

ZosiaS

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2019-04-11 10:07:26, ZlotaPerla1 napisał(a):
Tylko to nie jest mistrz olimpijski w maratonie kolarskim, a pan inżynier ;-) ale kto tam wie? 5 godzin dziennie na rowerze ...

Tego nie wiemy 😉
Nie odnoszę się do kondycji fizycznej naszego inżyniera, a jedynie do możliwości pracy.
Ale znam biegających w maratonach inżynierów i jeżdżących po 50 mil dziennie ex managerów.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #4 Ocena: 0

2019-04-11 10:27:10 (5 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZlotaPerla1

Post #5 Ocena: 0

2019-04-11 10:32:30 (5 lat temu)

ZlotaPerla1

Posty: n/a

Konto usunięte

A ja w sumie nie wiem, ale chyba to już byłooooooo i się ciągłooooo:

www.mojawyspa.co.uk/forum/91/58882/Inzynier-wymagany-poziom-jezyka-angielskiego,0


O zmywak tudzież kelner też było od razu podobne pytanie ;-)

[ Ostatnio edytowany przez: ZlotaPerla1 11-04-2019 10:32 ]

Trzech nas w jednym ciele: Anioł, Diabeł i JA

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZosiaS

Post #6 Ocena: 0

2019-04-11 10:40:03 (5 lat temu)

ZosiaS

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2019-04-11 10:22:38, andypolo napisał(a):
Najmądrzejsze na MW dwie gwiazdy znòw aktywne! Tak w skrócie. Jedna drwiąco doraza kradzież auta z lotniska i, że inżynier nie umie jeździć rowerem. A druga doradza zakup super sprzętu i ciepłych ciuchòw na zimę.


Rozumiem, że ta druga część, wypowiedzi jest o mnie.
Dziękuję za atencję.
A teraz skup się.
Żeby zostać dostawcą na przykład deliveroo, trzeba wykupić pakiet startowy (kurtka, box itp.).
Potrzebny jest też kask, oddychające nakrycie głowy pod kask, rękawiczki, ochraniacze na buty.
Nie sposób jeździć w dżinsach w deszczu i na wietrze. Namoknięte i nieelastyczne w stawach spodnie nie są odpowiednie do takiej pracy.
A teraz jeszcze dodam, że przy tylu milach dziennie, pękają i przebijają się opony, rower psuje się częściej, trzeba go serwisować, dobrze jak ma się ku temu warunki.
No i nie zapominajmy o ubezpieczeniu.

[ Ostatnio edytowany przez: ZosiaS 11-04-2019 10:44 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Twinkle

Post #7 Ocena: 0

2019-04-11 11:13:52 (5 lat temu)

Twinkle

Posty: 1021

Kobieta

Z nami od: 18-12-2011

Skąd: Somerset

Marcin jak pisali inni przejrzyj watki na temat wyjazdow,zapoznaj sie z tematem.
Tu gdzie ja mieszkam rejon Somerset wciaz przyjezdza sporo ludzi i bez problemu znajduja prace,ale znajduje sie tu mnostwo fabryk,dystrybucji,elektrownia Hinkley Point(okolice Mineahead).
Naprawde jak ktos chce pracowac to znajdzie te prace ale nie wiem jak jest w innych rejonach.
Z tego co slysze w moich stronach,ci co przyjezdzaja,maja pieniadze na start,ale nei na 2 czy 3 dni ale troche wiecej,na wypadek sytuacji gdyby znalezienie pracy zajelo wiecej czasu,zazwyczja tez przyjezdzaja do kogos,wynajmuja pokoj lub ktos znajomy zalatwioa im pokoj za w miare dobra cene.
Podzwon po agencjach,zorekntuj sie w cenach,bo oprocz czynszu pobierany jest depozyt,doliczajac koszty zycia uzbiera sie sumka.
jezeli znasz Angielski w stopniu komunikatywnym i masz grosz ze soba to poiwnno byc ok.Ale zanim podejmiesz ten krok dobrze sie zorientuj.
ja wyjezdzalam pewnie jak wiekszosc z nas 14 late temu gdzie mozna bylo znalezc pokoj spacerujac ulica i tak samo byla z pierwsza praca.Dzis jest inaczej co nie znaczy ze niemozliwe.Zycze Ci powodzenia.
Ale radze Ci zorganizowac kase,porzmawiaj z rodzina,ale nie przyjezdzajz pieniadzmi na styk.
A propo rowerow i inzynierkow:-]moj maz tez w bialej koszuli do pracy zasuwa na rowerku i sprawia mu to radosc,jest wypoczety przed praca ,dotleniony,no chyba ze juz naprawde jest jakis sztorm odklada rower:-]
lake...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #8 Ocena: 0

2019-04-11 12:14:06 (5 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Cytat:

2019-04-10 21:06:05, marcin2447 napisał(a):
Witam wszystkich
Jestem inżynierem(1.5 roku CAD, 6 mies c++) mającym 2 lata doświadczenia w Polsce, zdecydowałem się na wyjazd do Anglii, szukałem pracy przez internet ale po paru nie udanych próbach doszedłem do wniosku że chce poszukać na miejscu. Czy po przylocie cieżko znaleźć jakąś prace żeby się utrzymać i miedzy czasie szukać pracy w swoim zawodzie. Np. cieżko zostać kierowcą ubera, jeżdząc po 5godz można się utrzymać?


Rekrutacja na role inżynierskie potrafi trwać 2 a nawet 3 miesiące w dużych firmach; może mniejsze firmy mają szybsze działy HR albo mniej ludzi do przesłuchania - tego nie wiem. Do tego rozmowy o pracę odbywają się w ciągu dnia, wraz z dojazdem i powrotem może to oznaczać że masz cały dzień zajęty (komunikacja publiczna w UK praktycznie nie istnieje).
Szukaj w EU pracy, w UK zawody techniczne nie są dobrze płatne (dlatego na ulicach zobaczysz głównie niemieckie i azjatyckie samochody, będziesz jeździł francuskim pociągiem (Alstom), szwedzkim autobusem (Scania) a przylecisz i odlecisz Airbusem). Tutaj każdy tuman który wie jak trzymać śrubokręt nazywany jest inżynierem ;)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #9 Ocena: 0

2019-04-11 14:52:21 (5 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Cytat:

2019-04-11 08:16:14, ZlotaPerla1 napisał(a):
Z tym Uberem to żart, nie?

Bo jakoś nie wyobrażam sobie osoby która pierwszy raz stawia nogę na angielskiej ziemi, wsiada w taksówkę (swoje auto, a skąd? ubezpieczenie samochodu, tax?) i bierze odpowiedzialność za czyjeś w niej życie.

Tak z lotniska chcesz iść od razu do pracy, czy jeszcze gdzieś może będziesz mieszkał?


Nie to nie żart ,pracuje tak duzo Polaków , Rumunów i innych imigrantów . Samochód można wypożyczyć , sprawdzenie karalności potwierdza że nie zrobiłeś nic w UK ale nie wiadomo czy nie było się skazanym za gwałt w Polsce a już tym bardziej jeżeli ktoś przyjeżdża z Bangladeszu , Pakistanu czy Somalii wtedy sprawdzenie jego przeszłości jest niemożliwe. Samochody wypożyczają , testy zdają bo nie sposób ich nie zdać i już po 2 tygodniach przyjazdu do np Londynu taka osoba pracuje dla ubera wożąc kobiety i dzieci . A co się dzieje na ulicach miast w weekendowe wieczory to masakra ... Ja zazwyczaj wcześnie wracam do domu , bo nie chce się denerwować na sposoby ich jazdy

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

NightFury

Post #10 Ocena: 0

2019-04-11 16:30:11 (5 lat temu)

NightFury

Posty: 1311

Kobieta

Z nami od: 25-01-2012

Skąd: Liversedge

To wszystko są koszta.
Gdzieś trzeba zamieszkać nawet na te dwa, trzy dni. Coś trzeba jeść raczej codziennie.
Te auta wypożycza się za darmo czy np trzeba jakaś kaucje zapłacić?
Jak to działa z ubezpieczeniem? Pracownik sam wykupuje czy firma „stawia”? Jeśli pracownik sam to znowu jest to koszt. Już pomińmy fakt ze do prowadzenia po drugiej stronie drogi trzeba się przyzwyczaić bo inaczej można się ładnie załatwić.
Być może trzeba będzie nabyć jakiś uniform. Znowu, koszt.
Jakieś konto bankowe należałoby otworzyć. NIN wypadałoby wyrobić. Już nie chodzi o to ze to płatne czy coś ale to jest czas który trzeba poświecić. Dwa dni z pracy już są wyjęte.
Nieśmiało szepne...Brexit. To tez powinno zostać wzięte pod uwagę.
Music leads me through my life

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,