MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Self-addressed stamped envelope

 

Postów: 3

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

lukkra

Post #1 Ocena: 0

2017-10-10 17:27:48 (7 lat temu)

lukkra

Posty: 6

Mężczyzna

Z nami od: 17-07-2017

Skąd: Manchester

Witam !!! Mam mały problem, więc zwracam się z nim do Was, może znacie odpowiedź. Muszę wysłać do Anglii papiery i proszą mnie, żebym wysłał im również kopertę (SAE). Problem polega na tym, że nie mam zielonego pojęcia, jak mam ją 'opieczentować'. Muszę na tej kopercie, którą wysyłam, nadać jakiś znaczek, żeby ona mogła wrócić do mnie, gdy będą ją odsyłać. Ale pani na poczcie powiedziała, że to raczej nie polski znaczek. Zaoferowała mi jakiś 'kupon' międzynarodowy, wtedy ich poczta przyjdzie na mój koszt, ale nie jestem pewny, czy o to chodzi. Napisali mi w mailu:
'...and a stamped addressed envelope so that we can return your certificate to you.'

Co robić? Muszę jutro rano to odesłać...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #2 Ocena: 0

2017-10-10 18:18:49 (7 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Tak- potrzbny jest znaczek, czy oplata pozctowa jaka bedzie przez brytyjska poczte respektowana, jak poczta moze ci taki sprzedac, to przyklejasz na koperte (sprawdz jaki rozmiar koperty bedzie ci potrzebny, bo wiesz jakiej wielkosci beda dokumenty wysylane), napisz na kopercie swoj adres i wloz ta oplacona koperte do listu do instytucji z jaka korespondujesz. Oni do tej koperty wloza dokumenty i wysla do ciebie.

Sprawdz czy nie mozesz na stronie Ropyal mail wydrukowac oplaty (znaczka) na swoja przesylke. Jak mozna to zamiast na polskiej poczcie, wydrukuj sobie taka oplate na ta koperte. http://www.royalmail.com/personal/how-buy-our-services/online-postage/online-postage
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

lukkra

Post #3 Ocena: 0

2017-10-10 21:39:06 (7 lat temu)

lukkra

Posty: 6

Mężczyzna

Z nami od: 17-07-2017

Skąd: Manchester

Byłem dzisiaj na poczcie i powiedziano mi, że oni nie mają takich znaczków, żeby Anglia mogła odesłać mi dokumenty w tej kopercie. Zaproponowano mi kupno jakiegoś kuponu międzynarodowego, który wkłada się do koperty i wtedy dzięki temu nie potrzebuję żadnego znaczka. Wiecie coś na ten temat?

Jeżeli to jednak nie to, to postaram się rano wydrukować ten znaczek z Royal mail.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #4 Ocena: 0

2017-10-10 22:33:15 (7 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Taki kupon jest respektowany nazywa sie w UK International Reply Coupon, tyle ze tutaj ich nie sprzedaja, ale jak ktos otrzyma to moze wymienic na poczcie na znaczek o wartosci 76 pensow. Znaczek na list zwykly do Polski kosztuje od F 1.57 do F6.52, wiec musisz kupic kilka takich kuponow albo zakup znaczek tutaj - tylko sprawdz czy mozesz wykupic on-line z Polski na stronie Royal Mail. Jak nie to kup kilka kuponow, zadresuj koperte do siebie i napisz notatke, ze "International Reply Coupons enclosed", wloz kuponu do koperty jaka ma byc do ciebie wyslana, i ta koperte do tej ktora bedziesz wysylac na adres w UK.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,