MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

'Akt niekaralności'

 

Postów: 7

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

lukkra

Post #1 Ocena: 0

2017-08-17 09:36:32 (7 lat temu)

lukkra

Posty: 6

Mężczyzna

Z nami od: 17-07-2017

Skąd: Manchester

Witajcie!
Dostałem ofertę pracy w Niemczech, ale wcześniej pracowałem w Anglii i aby pracować na lotnisku w Niemczech, potrzebuję akt niekaralności z Polski i pieczęć Apostille pod aktem. Przez to, że żyłem w Anglii, potrzebuję także 'akt niekaralności' z Anglii i pod tym dokumentem pieczęć Apostille z tego kraju. Wiem, że jest tam coś takiego jak DBS Check. Ja osobiście byłem w Warszawie, aby załatwić Apostille pod aktem, który uzyskałem wcześniej i okazało się, że 'akt niekaralności' z Anglii mogę załatwić w Warszawie w KRK. Uczyniłem to i w odpowiedzi zwrotnej zostałem papier po polsku, w którym jedynie nadawca jest w języku angielskim.
Link do dokumentu:
https://zapodaj.net/023084d082786.jpg.html

Moje pytanie brzmi, czy pod tym dokumentem dostanę pieczęć Apostille z Anglii? Nie mogę tłumaczyć tego na angielski i wtedy oczekiwać pieczęci, ponieważ pieczęć musi być na oryginale. Jeśli nie mogę dostać pieczęci na tym, to co powinienem zrobić? Dzwoniłem już do Ambasady w Polsce, w Anglii i ogólnie nikt nic nie wie :( Szukałem pomocy już w wielu instytucjach, ale niestety nie uzyskałem informacji. Liczę na Waszą pomoc, pozdrawiam!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andypolo

Post #2 Ocena: 0

2017-08-17 10:05:20 (7 lat temu)

andypolo

Posty: 2980

Mężczyzna

Z nami od: 27-03-2010

Skąd: C-L-S

link
Pewnie o to chodzi. Ja to wyrabiam w councilu. Ale możesz aplikować online.

[ Ostatnio edytowany przez: andypolo 17-08-2017 10:08 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

lukkra

Post #3 Ocena: 0

2017-08-17 11:01:21 (7 lat temu)

lukkra

Posty: 6

Mężczyzna

Z nami od: 17-07-2017

Skąd: Manchester

Generalnie chodzi mi tu o odpowiedź, czy pod tym dokumentem, który mam, mogę dostać Apostille? Złożyłbym już dawno wniosek o Apostille, ale ta niewiedza mnie przytłacza, bo jeżeli okaże się, że nie dostanę pieczęci pod tym dokumentem, to stracę dużo czasu i trochę pieniędzy. Dlatego proszę Was forumowicze, powiedzcie mi, jeśli wiecie, czy pod tym dokumentem, do którego dałem link, mogę uzyskać pieczęć? Pozdrawiam gorąco !

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #4 Ocena: 0

2017-08-17 11:12:41 (7 lat temu)

Posty: n/a

Mężczyzna

Konto usunięte

Pieczec Apostille ma zweryfikowac dokument dla pracodawcy niemieckiego. Wedlug mnie weryfikuje wystawca, lub kraj wystawcy. Jezeli fizycznie dokument wystawiono w Polsce, trzeba spytac o Apostille w Polsce
Jeżeli zależy Ci na stworzeniu jedynej w swoim rodzaju atmosfery a także niezapomnianym doświadczeniu dla Ciebie a, także Twoich gości, zobacz stronę internetową l. muzyka na wese

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

lukkra

Post #5 Ocena: 0

2017-08-17 11:27:52 (7 lat temu)

lukkra

Posty: 6

Mężczyzna

Z nami od: 17-07-2017

Skąd: Manchester

Posiadam akt niekaralności z Polski i pieczęć pod nim. W KRK w Warszawie powiedzieli mi, jak załatwić akt niekaralności z terenu UK. Zrobiłem tak i otrzymałem wyżej ukazany dokument. Dokument jest w języku polskim, ale nadawcą jest, jak sami możecie spojrzeć UK Central Authority for the Exchange of Criminal Record. Dlatego pytam, czy jeśli zaaplikuję na stronie gov.uk o apostille, to czy otrzymam pod tym dokumentem pieczęć? Pisałem do nich, ale odpisali strasznie zawile, więc postanowiłem napisać jeszcze raz, prostą i krótką wiadomość. Aktualnie czekam na odpowiedź. Co Wy o tym sądzicie? Pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

zealot

Post #6 Ocena: 0

2017-08-17 12:35:47 (7 lat temu)

zealot

Posty: 1475

Mężczyzna

Z nami od: 18-06-2011

Skąd: Wigan

Ja bym powiedział że w UK widok pieczęci na jakimkolwiek dokumencie jest zjawiskiem bardzo rzadkim, wręcz niespotykanym.

Dla osoby mieszkającej w Polsce ciężko to zrozumieć, ale tak jest.

Raczej małe prawdopodobnieństwo że pracownikowi odpowiedniej istytucji który hurtowo drukuje listy będzie się chciało ze sterty listów wyszukać akurat twoje zaświadczenie i wbić w nim pieczątke.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailNumer gadu-gadu

Lucy_J

Post #7 Ocena: 0

2017-08-17 13:57:26 (7 lat temu)

Lucy_J

Posty: 1199

Kobieta

Z nami od: 16-11-2012

Skąd: Hawarden

Cytat:

2017-08-17 12:35:47, zealot napisał(a):
Ja bym powiedział że w UK widok pieczęci na jakimkolwiek dokumencie jest zjawiskiem bardzo rzadkim, wręcz niespotykanym.

Dla osoby mieszkającej w Polsce ciężko to zrozumieć, ale tak jest.

Raczej małe prawdopodobnieństwo że pracownikowi odpowiedniej istytucji który hurtowo drukuje listy będzie się chciało ze sterty listów wyszukać akurat twoje zaświadczenie i wbić w nim pieczątke.



Tu niestety trzeba nagabywac albo zalatwic to osobiscie. Tez mialam 'pieczatkowy' problem, bo chcialam umiejscowic brytyjski rozwod w Polsce. USC wymaga pieczeci na wyroku, bo ich nie interesuje nadruk pieczeci na dokumencie. Z kolei sady w UK, tak wlasnie drukuja wyroki i one sa jak najbardziej wazne. Musialam udac sie do sadu ktory wydal wyrok osobiscie i jak krowie na rowie wytlumaczyc ze chce pieczatke na dokumencie, nawet sobie moglam wybrac ktora pieczatke chcialam bo oni nie kumali :-]:-]:-]

Dwa zupelnie rozne systemy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #8 Ocena: 0

2017-08-17 14:02:46 (7 lat temu)

Posty: n/a

Mężczyzna

Konto usunięte

A co strasznie zawile odpisali?

Jeżeli zależy Ci na stworzeniu jedynej w swoim rodzaju atmosfery a także niezapomnianym doświadczeniu dla Ciebie a, także Twoich gości, zobacz stronę internetową l. muzyka na wese

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,