MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

 

Postów: 4

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Niewygodny

Post #1 Ocena: 0

2016-12-30 14:32:25 (7 lat temu)

Niewygodny

Posty: 93

Mężczyzna

Z nami od: 12-03-2014

Skąd: Leeds

Witam was po swietach

Pierwsze pytanie . Czy trzeba powiadamiać pracodawcę o znalezieniu dodatkowej pracy?

I drugie. Czy jak wynajmę dwa pokoje kolegom w wynajmowanym mieszkaniu to czy musze to gdzies zgłaszać? Tzn czy będę musial płacić jakiś podatek od ich płatności? Będziemy się składać na rachunki ,rent itd we trojke. Ponieważ cos mi się kiedys obiloo uszy dochody z wynajmu sa opodatkowane. Ale to chyba dotyczy tylko homeownerow? Poprawcie mnie jesli błądzę

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #2 Ocena: 0

2016-12-30 14:40:46 (7 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Cytat:


I drugie. Czy jak wynajmę dwa pokoje kolegom w wynajmowanym mieszkaniu to czy musze to gdzies zgłaszać?


Sprawdz w umowie najmu mieszkania.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Turefu

Post #3 Ocena: 0

2016-12-30 15:08:48 (7 lat temu)

Turefu

Posty: 4026

Kobieta

Z nami od: 26-05-2013

Skąd: York

Z tym wynajmowaniem to tak: wszystko mozna, co nie mozna. Tak dlugo, jak wszyscy beda siedziec cicho i placic na czas, to ok. Sek w tym, ze wynajmujac innym, niespokrewnionym osobom, zamieniasz dom w house in multiple occupation (HMO), a to juz inne regulacje prawne, przepisy i tak dalej. Dotycza one landlorda raczej niz Ciebie, ale jak sie dowie, to moze sie mu to bardzo nie spodobac.
Co do pytania o dodatkowa prace, ostatni raz pracowalam dla kogos siedem lat temu, znalazlam sobie dodatkowa prace, nie powiedzialam szefostwu, ale sie tez z tym nie krylam i sie dowiedzieli. Zapytali sie , gdzie pracuje i to bylo wszystko.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Post #4 Ocena: 0

2016-12-30 18:23:21 (7 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #5 Ocena: 0

2016-12-30 21:05:26 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28862

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Cytat:

2016-12-30 14:32:25, Niewygodny napisał(a):
I drugie. Czy jak wynajmę dwa pokoje kolegom w wynajmowanym mieszkaniu to czy musze to gdzies zgłaszać? Tzn czy będę musial płacić jakiś podatek od ich płatności? Będziemy się składać na rachunki ,rent itd we trojke. Ponieważ cos mi się kiedys obiloo uszy dochody z wynajmu sa opodatkowane. Ale to chyba dotyczy tylko homeownerow? Poprawcie mnie jesli błądzę

Podatek jest od zyskow z wynajmu, a nie od dzielenia jednego czynszu na trzech.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,