MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Zasiłek dla bezrobotnych po powrocie do Polski

 

Postów: 3

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Jacob93

Post #1 Ocena: 0

2016-11-24 13:57:51 (7 lat temu)

Jacob93

Posty: 2

Mężczyzna

Z nami od: 24-11-2016

Skąd: bath

Witam, na wiosnę przyszłego roku planujemy razem z dziewczyną wrócić do Polski. Chcemy jednak się jak najlepiej do tego przygotować. Do tego czasu nie będziemy juz ani razu w Polsce, więc może ktoś z forumowiczów orientuje się w zagadnieniu jak wygląda sprawa z zasiłkiem dla bezrobotnych po zjechaniu do Polski. Ja słyszałem rózne wersje.
Pierwsza, że po powrocie należy udac się do PUP i tam oni sami załatwią wszystko za Ciebie wystarczy posiadać zaświadczenia o pracy w UK.
Druga wygląda tak, że należało by samemu iść tutaj do job centre i pozałatwiac angielski zasiłek dla bezrobotnych. Tylko w tym wypadku podejrzewam, że nie wchodzi w gre przelewanie przez nich pieniędzy na polskie konto, a my zjeżdżajac do Polski chcemy pozamykać nasze tutejsze konta bankowe.

Z góry dzięki za pomoc ;)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

londynczykowna

Post #2 Ocena: 0

2016-11-24 15:18:14 (7 lat temu)

londynczykowna

Posty: 44

Kobieta

Z nami od: 26-06-2016

Skąd: londyn

Druga opcja jest prawdziwa.
Musisz tu isc na zasilek, przebywac jeszcze 4 tygodnie i transferowac do Polski.
Tak to wyglada na 100%

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #3 Ocena: 0

2016-11-24 15:20:07 (7 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

żeby dostać tu zasiłek trzeba najpierw Tu spełnić warunki.

Jak tu się spełni warunki to faktycznie to co ew by się należało jest możliwość przenieść do PL, wtedy pieniądze zostaną przesłane do polskiego urzędu, przeliczone wg stawki NBP i wypłacone.

W Polsce masz prawo do rejestracji jako bezrobotny, bez prawa do zasiłku.
Bo w sumie przecież to ty powinieneś przywieźć kasiorę :>
przynajmniej wg władz.

Zasiłek w PL z UK przestaje być wypłacany po pierwszej propozycji pracy.
Informacja zostaje przesłana do UK.

To wszystko przerabiał mój dobry kolega, 11 lat tu pracował, pojechał do PL ratować związek i żyć w PL. Po 2 latach Jest tu z powrotem. Niedawno właśnie opijaliśmy tą przygodę.
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

Jacob93

Post #4 Ocena: 0

2016-11-25 12:08:40 (7 lat temu)

Jacob93

Posty: 2

Mężczyzna

Z nami od: 24-11-2016

Skąd: bath

Czyli gdybym zakończył tutaj pracę to i tak musiałbym pozostać w Anglii jeszcze na 4tygodnie? W takim razie to mi się kompletnie nie kalkuluje.
Na stronie mojego PUP znalazłem taką informację
"osoba bezrobotna musi być zarejestrowana w urzędzie pracy przez minimum 4 tygodnie (urząd ten może uznaniowo skrócić wskazany okres, szczególnie w sytuacji gdy bezrobotny wyjeżdża z całą rodziną)" oraz
"przed wyjazdem bezrobotny musi złożyć odpowiedni wniosek we właściwym urzędzie pracy instytucji zagranicznej i zabrać ze sobą dokument U2."
Czy jest jakakolwiek szansa, że pójdą mi w urzędzie na rękę i skrócą ten okres?
Jak długo się oczekuję na U2? Bo jeżeli wydają go od ręki lub powiedzmy w ciągu tygodnia to czy jeżeli pójde z nim w Polsce do PUP to uwzględnią mi to bez przebywania tutaj 4tygodni?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,