MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Postów: 27

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

dora5710

Post #1 Ocena: 0

2014-11-26 11:42:56 (9 lat temu)

dora5710

Posty: 3

Kobieta

Z nami od: 23-11-2014

Skąd: Maidstone

Urodziłam się 20/06/1954 w Polsce przepracowałam 35 lat Anglii pracuję od 28/02/2008 . od 01/11/2009 pracuje na kontrakcie w pełnym wymiarze-nadal.
.Przysługuje mi emerytura od 20/12/2014 roku Polska .

Zamierzam zostać w Anglii na stałe i ubiegać się o emeryturę angielską po osiągnięciu wieku emerytalnego.

Pytanie :Przy składaniu wniosku na emeryturę polską powinnam wykazywać dotychczasowe lata pracy i zarobek w Anglii???co co jest korzystniejsze dla mnie .*DONT_KNOW*

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

mark59

Post #2 Ocena: 0

2014-11-26 20:11:57 (9 lat temu)

mark59

Posty: 52

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 16-02-2009

Skąd: Oxford

Witaj.
No, nie wiem czy Ci zazdroscic czy wspolczuc...
Mnie tez niedlugo czeka taki dylemat.
Mysle,ze to pytanie musisz zadac jakims specjalistom,ktorzy sie tym zajmuja,lub bezposrednio w urzedach wyplacajacych emerytury.
Portal; Moja Wyspa; to portal,ktory zrzesza wielu emigrantow , jednak wiekowo rozniacym sie od Nas. Wiekszosc tutaj dlatego wlasnie sie znalazla,zeby modz zapracowac sobie na uczciwa emeryture...Malo tutaj jest ludzi .ktorzy juz moga o to aplikowac.
Mysle ,ze uzyskasz odpowiedzi na swoje zapytania bez problemu , tylko nie patrz tak za bardzo na te ;korzysci;. Za takie informacje trzeba troszeczke zaplacic,lub kupic jakies znaczki skarbowe....(przynajmniej kiedys w Polsce tak bylo).
Mysle ,ze juz wiele korzysci osiagnelas...masz zdrowie,jestes czynna zawodowo,mozesz sie cieszyc zyciem u schylku wieku......to malo? Wielu z emigrantow tutaj obecnie przebywajacych i ciezko pracujacych nigdy tego nie osiagnie...nie bedzie im dane.
Czy to malo ?
Pozdrawiam Cie cieplutko

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer Skype

andyopole

Post #3 Ocena: 0

2014-11-26 20:19:31 (9 lat temu)

andyopole

Posty: 12806

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Nie nazywaj podstawowej brytyjskiej emerytury uczciwa. Chyba ze chodzi o to ze placona jest na czas. Wysokosc jej napewno Cie nie powali a raczej rozczaruje. Chcesz miec lepsza emeryture na starosc musisz placic indywidualny fundusz, inaczej bedziesz siedzial Zima w nieogrzewanym mieszkaniu bo nie bedzie Cie stac na gaz.
Jest tez inne niezle rozwiazanie. Poniewaz komunikacja publiczna dla emerytow jest darmowa to mozna dzien przejezdzic w cieplym autobusie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Wielim

Post #4 Ocena: 0

2014-11-26 20:20:55 (9 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

O emeryturę angielską mozesz ubiegać się po przepracowaniu conajmniej 11 lat w UK

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

grekan

Post #5 Ocena: 0

2014-11-28 00:46:33 (9 lat temu)

grekan

Posty: 623

Mężczyzna

Z nami od: 15-03-2008

Skąd: Londyn Croydon

Bedziesz miec emeryture laczona; oprocz wniosku z dokumentami z Polski dolacz zaswiadczenie z zarobkami z pracy w Anglii do 14 grudnia 2014 / ok. 6lat/. Te lata pracy w Anglii wplyna na wysokosc emerytury, ZUS ma swoje przeliczniki przy emeryturach laczonych.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

sarcia

Post #6 Ocena: 0

2014-11-29 17:25:44 (9 lat temu)

sarcia

Posty: 224

Kobieta

Z nami od: 23-05-2008

Nie lepiej jest miec emeryture polska o ile sie nalezy /nie wiem jakie teraz trzeba spelniac warunki/ i emeryture z UK za przepracowane lata? Ja bym tak zrobila ,ale mysle ze najlepiej to przeliczyc co wychodzi lepiej.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

mark59

Post #7 Ocena: 0

2014-11-29 20:48:41 (9 lat temu)

mark59

Posty: 52

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 16-02-2009

Skąd: Oxford

Cytat:

2014-11-29 17:25:44, sarcia napisał(a):
Nie lepiej jest miec emeryture polska o ile sie nalezy /nie wiem jakie teraz trzeba spelniac warunki/ i emeryture z UK za przepracowane lata? Ja bym tak zrobila ,ale mysle ze najlepiej to przeliczyc co wychodzi lepiej.


Witajcie
Znowu sie troszeczke ;pomadruje;...bo mowilem ,ze ten temat tez mnie interesuje...
Ja mysle,ze ta Pani powinna sie ubiegac o emeryture angielska...juz bedzie jej sie nalezala.
Z informacji ,jakie ja posiadam lata pracy z Polski i z Anglii mozna polaczyc , a 39-ec lat pracy w Anglii potrzebuje kobieta.I najwazniejszy argument,ze (tak jak pisze ) ...zamierza tutaj osiasc na stale. Nie jestem tylko pewien , czy kobieta w Anglii moze odejsc po skonczeniu 60-ciu lat , bo meszczyzna urodzony do 5/4/1959 roku (czyli ja....) musi miec 65lat.
Ponad to mysle,ze tutaj w Anglii nie ma takiego ;nacisku; przez pracodawcow na to,zeby sie z toba pozegnac(pomimo wieku),jezeli oczywiscie ty chcesz i mozesz pracowac....
Pozdrawiam Forumowiczow i przyszlych emerytow....

P.s
Ale to zabrzmialo...(emerytow),chyba trzeba wprowadzic na MW skatalogowanie tematow ze wzgledu na kategorie wiekowe...:-D

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer Skype

krakn

Post #8 Ocena: 0

2014-11-29 21:40:28 (9 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

z tego co wiem, to faktycznie ludzie mają czesto absurdalnie niskie emerytury.

Ale
Ale to są wszelakiej maści benefity, pomoc socjalna, opieka, darmowy dowóz do ośrodków opieki, na zakupy itd itd.
Fakt, jeżeli ktoś chce sobie zapewnić godziwą starość w UK, to niech kombinuje conajmiej 1 -2 domy, na starość się je albo sprzedaje, albo są źródłem dochodu z wynajmu które pozwalają na mieszkanie w miarę dobrym standardzie w domach opieki.

Ale trzeba się nieźle postarać, np jeden z ośrodków który jest moim klientem, to tam miesięczny pobyt kosztuje 3 do 5 tysiecy!

W innym ośrodku, koszt jest około 1000 funtów, ale ręczę wam że większość z was, gdyby tam weszła to nie mogła by się otrząsnąć przez wiele dni. Masakra jakie warunki :/
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

krakn

Post #9 Ocena: 0

2014-11-29 23:30:51 (9 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

mark59
Rozczaruję cię, mozesz zarabiać 10x minimalną i lipa.

Jęzeli zarabiasz wielokrotność minimalnej, warto się zapoznać ze sposobami zapewnienia sobie extra dochodu, nazwijmy to extra emeryturą, lub "ubezpieczeniem" Bez tego dostaniesz ze 150 na tydzień i pomoc socjalną miernej jakości.

Ja się z tobą nie zamierzam kłócić , wiem tyle co rozmawiam ze staruszkami i tymi co stac na te kilka tysiecy miesięcznie i tymo co ich stać na kilaset... bo dzieci / wnuki p
łacą.
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

radzik77

Post #10 Ocena: 0

2014-11-30 11:17:09 (9 lat temu)

radzik77

Posty: n/a

Konto usunięte

www.gov.uk/yourstatepension

[ Ostatnio edytowany przez: radzik77 30-11-2014 11:17 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,